History Chelsea FC - chelsea tudjuk róla!

A történelem Chelsea FC

A második világháború előtt kupamérkőzésekre volt az egyetlen lehetőség, hogy bizonyítsanak, mert a szezon „Chelsea” erős maradt közepes. Csak 1920-ban, a klub volt képes elérni a harmadik helyet a bajnokságban, miután már öt évvel korábban járnak Kupa döntőjében. A mérkőzés a stadionban „Old Trafford”, „Chelsea” szenvedett megalázó vereséget a „Sheffield United” a pontszám 3-0. ez a meccs vált ismertté, mint a „végső khaki” ( „Khaki Final”) miatt a nagy számú katona, akik jelen voltak a játékban. 1924-ben a csapat ismét a másodosztályban.

1930-ban „Chelsea” a harmadik alkalommal a történelemben, vette 2. hely a másodosztályban. Ezekben az években, a csapat továbbra is vezet David Calderwood, és ez volt a 23. szezonban a post „Chelsea” edző. Három évvel később, Calderwood eltűnt, helyébe Leslie Knighton, de a mai napig ő marad az edző, aki dolgozott a csapat a leghosszabb ideig. Knighton, mint a legtöbb más edző meghívta után Calderwood, edzője a csapat sokkal kisebb, közvetlenül azelőtt, hogy a második világháború után. Azonban Knighton sikerült közben egész idő alatt, hogy a csapat a kiesés a másodosztályban. A háború alatt a csapat játszott a londoni és a dél-bajnokság és megnyerte a dél-kupa 1944-45 szezonban. Edző akkoriban Billy Birrell. A háború után ott folytatta normális méret a verseny, de amíg nyugdíjba Birrell 1952, a csapat képes volt felülemelkedni a 13. helyen.

Ötödik edzője egykori csatár, „Arsenal” és Anglia Ted Drake. És ez volt a Drake csapatunk sikerült elérni a legtöbb siker a bajnokságban történetében. 1955-ben, „Chelsea” lett a bajnok Anglia, megelőzve a tavalyi győztes, a „Farkasok bajnokságot 4 pont. Azonban nem csak az első csapat, de fiatalos, a csapat és ifjúsági csapat második csapat „Chelsea” - nyerték az első helyet a bajnokság. Azonban a Football League elutasította a kérést „Chelsea”, hogy részt vegyenek a sorsoláson az Európa Kupa, utalva a elfoglaltsága az angol bajnokság. Ez a kudarc okozta részben sikertelen teljesítményt a csapat a következő időszakban. A következő évben, „Chelsea” hengerelt az 1. helyen egyszerre 16-án, és 1962-ben a csapat a harmadik alkalommal a történelemben, kiesett az első osztályból.

Annak ellenére, hogy a rövid távú emelkedés, az indulás Drake csapata gyakorlatilag ugyanabban a helyzetben, mint az elején munkáját. Drake jött helyére az egykori játékos a válogatott Skócia Tommy Docherty. A 1962-1967 gg. ha egy csapat vezetett Docherty, „Chelsea” fejlődött évről évre. Az első évben a „Chelsea” lett a vice-bajnok a másodosztály (első helyen ment „Stoke City”), és a következő években nem csökkent a ranglistán első osztály alatti 9. helyet.

Amikor Docherty csapat kétszer jutott el az elődöntőbe az FA-kupa - 1965-ben és 1966-ban -, és a következő évben elérte a végleges. Azonban az évek során a gyűjtemény trófeák nem volt képes lehet feltölteni - az utolsó a „Chelsea” legyőzte „Tottenham” - 2-1.

Végén a parancsot vette Docherty, Dave Sexton. Sikeres teljesítése a klub Angliában és folytatta vele, és csúcspontja egy győzelem a kupában a korai 70-es években. Nyerő harmadik helyen a 1969-1970 szezonban, a játékosok nem engedték pihenni - ők egyszer a döntőt. Rival „Chelsea” az utolsó volt egy nagy „Leeds' Don Revie, aki kész, hogy a szezon 2. helyen végzett. Yorkshire tartják a kedvenc ez a meccs, és ismét bizonyította fölényét, amikor Jack Charlton nyitotta meg a pontozást. A szünet előtt, a játékos „Chelsea” Peter Houseman sikerült kiegyenlíteni. Csak hat perccel a vége, „Leeds” újra előre megy, de ez nem volt elég. Két perc múlva a sípot, Ian Hutchinson, a bejelentés a John Hollins egyensúly helyreállítása. Ez az első alkalom 1912 óta, hogy szükség van egy visszajátszást a végső. A második döntőt a „Old Trafford” került sor az azonos feszült küzdelem, mint az első, és egyik sem a csapat nem megy a támadás nyaktörő sebességgel. „Leeds” újra sikerült gólt az első, de 12 perccel a vége előtt a mérkőzés „Chelsea” újra kitisztul - Peter Osgood szerezte a labdát. Már a hosszabbításban az első mérkőzés hőse Ian Hutchinson repítette ki jobbra az ellenfél tizenhatosán belül - és a védő a „Chelsea” David Webb nem hagyja. Ez a cél az első két mérkőzést hozott a londoniak előtt, és hozta őket az első győzelem az FA-kupa.

Győzelem a „Leeds” csak a bevezetés, mi vár a csapat a következő szezonban. „Chelsea” először a történelemben készült a KEK, és elérte az elődöntőben verte »Aris« (Thessaloniki), »CSKA« (Szófia) és a »Bruges«. Az elődöntőben, a londoniak ellenállt a tavalyi győztes a verseny - „Manchester City”. Nyerő 2-0-es összesítéssel, a játékosok a „Chelsea” bizonyult jobbnak az ellenfél, és elérte a végleges, ahol várta a szörnyű Madrid „Real”. A döntőt tartott Athénban, Madridban tartják a kedvenc (főleg köszönhetően a nevét, és nem a forma mutattak). Azonban a 55. percben játékos „Chelsea” Peter Osgood nyitotta meg a pontozást. Másodpercek alatt időről zoco használatával hiba John Dempsey egyenlített. A hosszabbításban nem merült fel a győztes, és újra kellett a visszajátszást. A második mérkőzés került megrendezésre két nappal később ugyanazon a helyszínen, és 32 perc elteltével John Dempsey, aki meg akarta jóvátenni, szerezte az első gólt. Osgood, amelynek részvételét a mérkőzés kétséges volt, mindig jött egy része a „Chelsea” és kiégett a második labdát. Azonban az első félévben el kellett hagynia a pályát. 15 perccel a vége előtt a találkozó a „Real” sikerült egy cél otkvitat. A fennmaradó „Chelsea” sikeresen megbirkózott a támadás a spanyolok, és végül sikerült lesz a negyedik angol csapat nyeri a trófeát.

Ez a győzelem volt a csapat ébredés a csúcs, de ez is egy hivatkozási pont egy új recesszió a játék, „kék”. Az új csapat indult a versenyen lenyűgöző győzelmet a luxemburgi „Zhoness”, de elvesztette a második fordulóban a golyók számát egy idegen területen a svéd játékok „Etvidadbergom”. 1974-ben, Sexton elhagyta a csapatot, és 1975-ben „Chelsea” újra kellett hagynia az első osztály. Azóta, és akár a 90-es években, a szerencse sokszor megfordul a csapatnak.

Azonban fontos ez a győzelem nagyon csekély volt, hogy a közelgő döntőt a KEK, amely a »Chelsea« játszott Stockholmban ellen »Stuttgart«. Ez mérkőzés tűnt befejezettnek, ha a pontszám volt 0-0 ha helyettesíti Gianfranco Zola nyitotta meg a pontozási után labdát Dennis Wise. Ez a cél, és hozta a „Chelsea” győzelem és egy második európai jutott. Ezt követte a győzelmet az Európai Szuperkupa - az egyetlen gól Gustavo Poyet at the Gates „Real” az utolsó pillanatban, hozta a csapat a trófeát.

Mire a „Chelsea” vált szinte teljesen légiós csapat. Elnöke Bates és az edző Vialli gyakran vádolják, mit vásárolnak külföldi csillagok, figyelmen kívül hagyva a brit tehetségkutató. Olyannyira, hogy az egyik meccset a „Chelsea” nem volt egyetlen angol - így ment kísérlet, hogy hozzon létre egy „világ csapat” a londoni klub. A „Chelsea”, míg a cselekmény lett világbajnok francia Deschamps, Desailly és Leboeuf.

Eközben adósságot felhalmozott a klub a következő években is többet költenek a játékosok terhelt a hosszú távollét a csapat a fő európai klub verseny, már olyan komoly jelek, az elnök és a tulajdonos Ken Bates volt kénytelen tenni a részvényeit eladásra. Share a vevő a Bates volt az orosz milliárdos Roman Abramovics, köszönhetően korlátlan anyagi lehetőségei, hogy a klub képes volt dobálni egy rekord szabványok evropetsskim transzfer kampány, hívogató jeles futblistov, hogy elérjék, mint az előző csapat jelentős siker, hogy megnyerje a nemzeti bajnokságot és az európai kupák. Között a meghívottak - Juan Sebastian Veron, Damien Duff, Hernan Crespo, Jeremy, Claude Makelele, Adrian Mutu, és felkérték, hogy edzője a tehetséges portugál "Port" Jose Mourinho, aki tavaly megnyerte csapata a Bajnokok Ligája trófeát. Az ő első szezonban Mourinho, a csapat nyerte meg a múlt évben a 100. évfordulója, a második alkalommal a történelem, a Premier League címet és a Liga Kupa és Szuper Kupa Aglii, megnyerte otthon, köszönhetően a kettős Didier Drogba London „Arsenal”.