7 tipp a digitális termékek értékesítéséhez

7 tipp a digitális termékek értékesítéséhez

Gyermekként nagyon lusta gyermek voltam. Szenvedélyem jó könyvek, társasjátékok, televíziós fantasy-bemutatók és kreativitás volt. Ma sikeres tervező vagyok, aki kevesebb mint két éven belül 100 000 dollárt tudott keresni, értékesíti munkáit különböző online helyszíneken.

A sikerem nem jelenti azt, hogy zseniális vagy nagyszerű marketinges vagyok. Az általam elért eredményeket mindenki, akinek IQ szintje meghaladja a 100 pontot, és akik alapvető számítógépes és szoftveres készséggel rendelkeznek. Személy szerint én vagyok az IQ 125, ha úgy gondolja, hogy az ingyenes online tesztek eredménye. Ami a speciális készségeket illeti, a szakmai fejlődés folyamatában fogják kapni őket. Azonban a piactéren való munkában vannak néhány nagyon érdekes pillanat, amellyel minden újonc találkozik. Számos olyan titok létezik, amelyet csak a tapasztalattal lehet felfedezni.

Először a Tanács. Használj jó régi marketinget

Az első digitális termékeimet kétszer módosították. Végül megtaláltam a grafika és a szöveg tökéletes kombinációját, ami a legjobban működik. Én is használtam az én SEO készségek, hogy hozzon létre egy jó választék a kulcsszavakat - segített nekem vonz több forgalmat a boltba anélkül, hogy további erőfeszítést.

Sok jó tervező és tehetséges művész nem sikerül, elsősorban azért, mert figyelmen kívül hagyják az online marketing alapelveit. A siker fő szabálya nem magának a terméknek, hanem a vevőnek tulajdonított értéke. Meg kell mutatni az embereknek, hogy milyen potenciállal rendelkezik a termék, és hogyan segíthet nekik.

De ez nem minden. Bölcs döntés lesz, hogy ne korlátozzuk magunkat egy piacon, és gondoskodjunk a termékei tartalék tárolásáról. Ez lehet a saját webhelyed vagy blogod, amellyel elősegítheted munkád eredményeit.

Soha ne hozzon létre vagy jelenítsen meg értékesített terméket, ha nem érti meg a célközönség igényeit. Ne felejtse el, hogy nem árulja el inspirációjának termékeit, hanem eszközeit valaki céljainak elérésében.

7 tipp a digitális termékek értékesítéséhez

A második tanács. A perfectionizmus az ellenség

Az egyik legfontosabb felfedezésem, amit a piacon végzett munkám során tettem, az volt az a megértés, hogy folyamatosan változtatni kell a termékeimen és frissítéseket kell kiadnia. Természetesen a szakember számára ez a munka elfogadhatatlan - nem nyithat fel nyers vagy befejezetlen terméket. De nem kell megpróbálnia tökéletesíteni a terméket, különösen akkor, ha ez az első munkahelyed, amelyet piacra dobott.

Értsd meg, hogy még a legnagyobb vállalatok sem tudják megteremteni az ideális terméket az első kísérletben, akkor miért kellene normális szabadúszó, késleltetnie a kiadást? A tökéletesség elérhetetlen, ezért ha úgy érzed, hogy a teremtésed minimálisan életképes, bátran tegye közzé. Akkor biztosan van ideje finomítani.

A harmadik tanács. Ne légy művész, légy tervező

Még akkor is, ha ezek csodálatos illusztrációk, amelyekben sok időt és tehetséget fektettek be - ez egy nem mozgó áru.

Ez a tény nagymértékben tisztességtelennek tűnhet, ha egy profi művész szemében néz ki, de sajnos ezek a piac törvényei.

7 tipp a digitális termékek értékesítéséhez

A negyedik tanács. Ne add fel. Az értékesítés nőtt, mint egy hógolyó

Bármilyen sikert eredményez a következetes erőfeszítések és kitartás. A siker idővel jön, és a szerencsétől eltérően ritkán történik véletlen. Amikor eladtam az első három digitális terméket, a munka megkezdésétől számított két héten belül semmi sem történt. Az első üres hét után az egyetlen gondolat, amely a fejemben forogott: "Valóban olyan nehéz előállítani az első pénzt?". Ha igen, gondoltam, mennyivel erősebben kellene dolgoznom, hogy többé-kevésbé tisztességes jövedelmet kapjak? De mindent az első eladás után szó szerint megváltozott - a boltban áhított áradás érte a forgalmat, ami láncreakciót váltott ki. És minden egyes későbbi kiadás a forgalom és az értékesítés jelentős növekedéséhez vezet.

7 tipp a digitális termékek értékesítéséhez

A tanács az ötödik. Ne hagyja figyelmen kívül az internetes közösség véleményét
A hatodik tanács. Mindig van helye egy új játékos számára
A hetedik tanács. Diverzifikálja a bolt kínálatát

A közönség növelése az egyik legjobb módszer a jövedelem növelésére. Ahhoz, hogy új ügyfeleket vonzzon az üzletbe, be kell tartania a népszerű design trendeket. Ne kapja meg az azonos típusú termékeket. Ehelyett a legjobb, ha minden készségedet felhasználod annak érdekében, hogy sokféle legyen a boltod kínálatában.

7 tipp a digitális termékek értékesítéséhez

Az internetes piacterek legkelendőbb termékeinek nagy része meglehetősen egyszerű. Ezek létrehozásához nincs szükség egyedi képességekre, összetett módszerekre vagy drága eszközökre. Amint ezt a cikk elején említettem, bárki létrehozhat saját üzletet és sikeres lehet. Ön nem kivétel. De ez csak a személyes tapasztalatain alapuló véleményem. Talán szerencsés vagyok.

Kapcsolódó cikkek