1. kérdés pap

Megkereszteltek, mint egy gyerek, és volt rajtam egy közönséges kereszt puha fém. Valószínűleg, a külső tényezők hatását és az idő, 35 évvel azután, hogy letört egy fül, és vigye lehetetlenné vált. Tetszett az ékszerüzlet vett nekem egy új kereszt, ortodox keresztet. I megszentelt őt a templomban és a kopás 10 évig. Ennek alapján már 2 kérdés. 1. Az első kereszt nagyon kedves nekem, nem akarom, hogy ez a templomba, hanem hogy elrejtse bárhol a koporsót is, nem akarom, hogy, így azt hozzátétele mellé az ikon a Szabadító a kocsijába, és kiderül, hogy ő mindig velem is ( sőt, a pap megszentelte a kocsi). Lehetséges, hogy ezt, és ez nem szégyen? 2. A második kereszt, úgy döntöttem, többek között a pultra, vásárolt, megszentelt, és hogy rajta nem nézett a hátsó oldalon. Csak évekkel később felfedezték, hogy nincs megírva „Mentés és védelem”. Ne győződjön meg róla, hogy ez egy felirat az ékszerbolt? Nem gyorsan írni, ami azt jelenti, hogy néhány napon belül meg kell tenni egy másik kereszt. És én nem szeretnék. Otvette kérem Urunk és Megváltónk, hogy az összes választ a webhely és minden, amit csinál! Dmitry

1) Mit tettek, ez nagyon is lehetséges, mert mi lógnak az autó ikont, és akkor több akasztani, ami a legfontosabb, ne felejtsük el, hogy imádkozzanak, őt nézi. 2) A feszület nem szükséges elolvasni, a „Mentés és védelem”.

Deacon Ilya Kokin

Jó napot kívánok. A kérdés. Én mutatták be a templomban hozta a feszület, relikviák. Feleség esküszik rá, hogy nem lehet tenni. Mit kell tenni?

Dmitrij úgy tűnik, hogy a felesége - egy nő babonás, és valószínűleg malotserkovnaya. Igaz Kereszt - ez a mi életünk, varrt fel, és a mi reményünk. Még inkább - a kereszt a relikviák. Jó, hogy te adtad ezt Kereszt. Tartsuk keresztre feszítés otthon, és imádkozom, hogy a Megváltó.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Napot, uram! Lehetséges, hogy készítsen egy ezüst kereszt és díszítse kövekkel és később keresztelték a templomban? Köszönöm a tanácsot!

Daniel, hogy egy kereszt sorrendben lehetséges. Megjegyezzük, hogy a kereszt legyen az ortodox, mindig egy feszület. Akkor díszítjük, és drágakövek. Ez a kereszt kell bizonyosodni arról, hogy megszentelje az egyházat, és lehetőség lesz a keresztelésre őt.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Krisztus köztünk van, uram! Lehetséges, hogy utcára néző a bejárati ajtót egy családi ház csatolni egy kis kereszt egy feszület, illetve arra, hogy legyen a belsejében az ajtót?

Alexander, a kereszt általában lógott a házban. Akkor, persze, lógni a kereszten, és ki, de akkor kívánatos, hogy megbizonyosodjon arról, hogy a kereszt nem áztatta a víz, és hagyjuk, hogy nagyon kicsi.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Jó napot, gyors, hogy a hétéves gyermek viselni a keresztet négy kövek (azt mondják, ez varázsa), vagy az egyház ellen? Köszönöm.

Anastasia, a kereszt - ez nem az amulettet ( „Charm” - fogalma egyáltalán nem keresztény, pogány, kapcsolódó babona), és egy látható jelképe tartozó ortodoxia. A kereszt viselése attól a pillanattól kezdve a keresztség. Ha az ortodox kereszt és a keresztre feszítés, akkor is, ha díszítés formájában kövek, lehet viselni. Csak úgy tűnik számomra, hogy a hétéves gyerek használhatatlan, abban a korban a legjobb viselet egy egyszerű kereszt dísztelen.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Napot, uram! Szeretnék rendelni a férjem napján megszületett a golden cross. Mondd, kérlek, hogy helyesen-e, vagy lesz lehetőség, ha a kereszt nem a keresztre feszítés, hanem csak a „menteni és védeni”? És ez lehet, hogy pont az a személy, akinek a nevét a kereszt, akkor tartoznak? Köszönöm előre.

Elena, a kereszt lehet rendelni. A kereszt legyen szigorúan ortodox és mindig egy feszület. A kereszt nem kell semmilyen extra feliratokat, csak a hátsó oldalon a „Mentés és Protect”, és természetesen nincsenek nevek más, mint a neve a Megváltó Jézus Krisztus (Ézs. Chr.). Kereszt szükséges megszentelni a templomba.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Üdvözlünk! Nem tudok viselni egy kereszt, ha fehérneműt ikon a védőszentje a hátán van egy képet a kereszt? Vagy még jobb, ha viselni őket (és a határon és ikon)?

Michael, meg kell viselni mellkereszt kötelező. Ez csak akkor lehet levonni, és egy teljes ortodox kereszt, és mindig egy feszület. És ugyanazon a láncon egy kereszt és egy ikon lehet viselni.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Békét, uram! Imádkozz mondd, ez egy egészséges kíváncsiság -, hogy megtudja, miért valahogy csinál az egyházban? Például, hogy miért az a templom előtt, hogy megkeresztelkedik, és sok ilyen kérdés, a felbontás ezeket a kérdéseket teszi még szemlélet, amit tudok, mert ha valaki mondott valamit, de nem értettem, hogy miért, és miért olyan meg kell csinálni, és feledésbe merült, és ha nem érti a jelentését, nőhet az ortodox hit, hogy nem élnek, és a végrehajtás egyes törvények. Segíts, ha ez rendben van, ha nem. Kérdezem. prompt.

Elena, a vágy egy értelmes megközelítése a churching dicséretes. Így a keresztet, a keresztény kezdetét a imájára - a templom és az otthon. Ez jelképezi együtt megfeszített Jézus Krisztus Urunk, a dicsőítése áldozatát nekünk, hála Istennek, imádják Őt.

Archpriest Maxim Hizhy

Kapcsolódó cikkek