7 módja annak, hogy kilépjen az idegen nyelv tanulásából

Tehát mit jelent valójában "kilépni a nyelv tanulásából"? Számomra először is el kell érnie kilépési pontját - az a pillanat, amikor a tanult nyelv már elég nekünk:

Az utolsó bekezdésben szereplő szó nem cél nélküli, nagybetűkkel kiemelve: nem tudjuk abbahagyni a nyelv tanítását, nem tudva pontosan, hogy melyik nyelvre van szükségünk, és miért kellene elvben beszélnünk. Ezért barátok, ha nem írja le a "kilépési pontot", ahogy írtam ide vagy itt. Évekig fog tanulni idegen nyelvet, mögött olyan szlogenek mögött, amelyek:

  • A tökéletességre nincsen korlátozás!
  • Túl korai, hogy beszéljek!
  • Te mit csinálsz? Mi van, ha hibázok?
  • De hogyan beszélhetek nyelvtan nélkül?
  • Még mindig nincs elég jó kiejtésem!

1. Felejtsd el a tökéletességet!

Ő nem! És egy pont. Sem a saját nyelvén, sem pedig még egy idegen nyelven. Emlékszem, hogy a nyelvjárásom kezdetén. amikor éppen most kezdtem elsajátítani az első igazi idegen nyelvet (angolul), folyamatosan összehasonlítottam az élő beszédet a nyelvtan szabályaival, amelyeket határozottan belemerültem az elmémbe. Ahelyett, hogy megértenék a nyilatkozat jelentését, képzeld el, mit akar mondani az ember, állandóan feltettem magamnak kérdéseket:

  • Mi ez az idő?
  • Szóval, mit tett a megfelelő cikkel?
  • Miért mond egy ilyen nehéz szót?
  • Milyen érdekes szórend! Miért ő?
  • És ez a Future Perfect Continuos számára? Senki sem használja!

Őszintén szólva, egy ilyen belső cenzorral való küzdelem nem voltam egy év. És csak viszonylag korábban elhagyták az ilyen gondolatokat. Tehát ne próbálj jól megmondani. Ne féljen felvenni egy rossz szót, vagy kérdezze meg külföldiét, hogy fejtse ki az ötletét. Látni fogja, hogy saját nyelvük ismerete messze nem ideális

2. Hibázz

7 módja annak, hogy kilépjen az idegen nyelv tanulásából
Ez egy titok, amelyet a világhírű poliglottok túlnyomó többségének szájából hallottam. Itt például az ír Benny Lewis szereti megismételni, hogy napi 200 hibát okoz! És mindent annak érdekében, hogy valami megjavítson, az volt, hogy mit építsen és tisztítsa meg nyelvtanításának alapját. Ha fél a hibáktól, éveket tölthet halálos csendben, és nem szorít ki egyetlen befejezett gondolatot ...

Ezért hibázzon, és ne féljen hagyni barátait, ismerőseit és külföldieket! Ez sokkal gyorsabban közelíti meg a célvonalat, mint a vágy, hogy "helyesen mondja".

3. Világosan azonosítsd, hogy hol vagy

Anélkül, hogy tisztában lennének azzal, amit már tudnak és tudnak a nyelvről, szinte lehetetlen hatékonyan kiszámítani az erőket, és megérteni, hogy mennyit kell még "kivágni" a vizsgált nyelvet. A kilépési pont segít megtalálni a célt, a célvonal élvonalát, amit végső soron elérnünk kell. De ha nem tudjuk, hol vagyunk, teljesen érthetetlen: rövid futást kell futtatnunk, vagy meg kell győzni egy teljes értékű maratoni nehézségeket.

4. Kommunikáció idegen nyelven

5. A nyelv intenzíven dolgozik, nagy tömbökkel

Nem lehet felmászni a Mount Everestre, és számtalan éven át és hónapokra nyúlik a csúcsra. Hasonlóképpen, a nyelvvel - kritikusan fontos, hogy a nyelvet proaktívan, intenzíven dolgozva, nagy blokkokkal tanulják meg. Ellenkező esetben a kockázat nagyon hosszú, hogy valamilyen megállásra ragadjon, vagy lecsúszik a hegy lábánál, soha nem látja a csúcsát. Ezért a legjobb, hogy kilépjen a nyelvtanulástól az intenzív munka nagy tömbjei után, mondjuk 1, 2, 3 hónap. Ez a ritmus teszi lehetővé, hogy az áhított áttörés + lehetővé teszi, hogy szünetet tartson pihenni a hegymászás után :).

6. Keresse meg a motívumokat

És anélkül, hogy bárhová megy. Ha az autót rendszeresen tankolják benzinnel, hosszú utazás esetén nem lesz 100%. Ugyanaz a nyelv. Ha komolyan szándékozik kidolgozni egy nagy blokkot, és eléri az új szintet, csak szüksége van arra az üzemanyagra, amely segíteni fog neki. Általában, amikor a motivációról beszélünk, két fő forrását különböztetem meg:

7 módja annak, hogy kilépjen az idegen nyelv tanulásából

Mindkettő hatékony, de ha statisztikáról beszélünk, akkor az ügy 90% -án a csupasz belső motiváción keresztül nem mehetünk. És mindez azért, mert ez a motiváció csupasz lelkesedésen alapul, és rendkívül könnyedén távozik az első nehézségekkel. Másrészt, ha erőteljes külsõ motivációs forrása van, akkor egy erõs belsõ kialakulás nagyon problémás lesz. Ne feledje, hogy szinte minden készségünket a külvilágtól kapjuk. És az önmotiváció készsége is.

7. Hozzon létre egy vezérlő rendszert magának

Ellenkező esetben a nyelv öntése hosszú és hosszú évekig fog húzódni. Ha nincs senki, aki jelentkezne, és könnyedén megengedheti magának, hogy "ne csináljon" - bajra számíthat. Az ellenőrzési rendszer és a szigorú jelentések automatikusan eltávolítják Öntől minden lehetséges kifogást és kifogást. Világosan elmondja, hogy mit és hogyan tettél, és milyen feladatokat vagy nyelvi gyakorlatokat választottál már.

A rendszer lehet hasonlítani egy tégla alagút, „repült”, amelyben, ha már nem kell kétségbeesetten gondolni az irányt, csak mozognak az építőiparban a falak, fontolgatják évei végén ez a hőn áhított „kilépési hely”.

Az ilyen irányítási rendszerek lehetnek:

  1. Rendezz el magadat (jelentéseket írok előttem, tedd egy kullancsot a heti, tedd egy keresztet a naptárba)
  2. Hozzon létre egy barátjával vagy ismerősével (minden este felhívom, elmondom neked, hogy mit tettem, mini-jelentéseket írok az üzenetekbe)
  3. Szakértők keresése. akik tudják, hogyan és mit tegyenek.

Egy ilyen rendszer létrehozása után, amely lehetővé tenné, hogy ne legyen esélyed a pontszámra, régóta foglalkoztam. És győződjön meg a prototípus hatékonyságáról. Úgy döntöttem, hogy egy teljes körű programot hozok létre, amely meghajtót, irányítást és motivációt eredményez - 3 fontos eleme a sikernek bármely nyelven. Egy ilyen rendszer már nyitva van, és egyedülálló lehetőséged van arra, hogy beilleszkedjen vele, amíg az összes hely el nem tűnik. A program részletes leírása itt található. Tehát nem kell újra feltalálnod a kereket, sok ideget, erőt és időt mentesz

Örülök, hogy az első eredményeket kézben fogom tartani, hogy minél hamarabb lehessek az angol nyelvtanulásról és elkezdtek élvezni!

Hittel a sikereidben,
Ivan Bobrov

Mennyit tanulsz már idegen nyelven? Melyik a 7 mód közül fogják felhasználni?

Kapcsolódó cikkek