8 Csinálhat többet, kevesebbet, a kapcsolatok pszichológiáját

1. Ne menj néhány találkozóra. Találkozók, megbeszélések, találkozók - ez csak egy töltött idõk raktárja nagyrészt nem produktív. Ezért meg kell tagadni valamit, vagy meg kell változtatni valamit "az építkezésben".

2. Mondja ki "Nem". Ez a kedvencem - nem kedvelt. Nem szeretett - mert nehéz "nem", kedvenc -, mert sok időt takarít meg.

8 Csinálhat többet, kevesebbet, a kapcsolatok pszichológiáját

3. Ne végezzen felesleges munkát. Úgy tűnik, itt meg fogom csinálni, kezdeményezem - és mindenki boldog lesz. Igen, nem számít, milyen. Nem csak a kezdeményezés büntethető, hanem kiderül, hogy ez egyáltalán nem volt szüksége. Szóval minden alkalommal, amikor valami mást csinálsz, érdemes elgondolkodnod - talán felesleges?

4. reális tervek és határidők. Gyakran próbáljuk rövid idő alatt "behatolni a behatolót". És amikor rájövünk, hogy nem illeszkedik be, elkezdjük megpróbálni befejezni azt saját magunk, vágyaink, és elvben lehetőségek között. És miért ne csak elhalasztja? Elhalasztja az időt egy kicsit tovább? Nem valószínű, hogy valaki szenvedne nagyban.

5. távolítsa el az összes zavarást. Nem vagyok kollégákról, TV-ről vagy bármi másról, csaknem "ritka". Ez körülbelül tweets, facebook, és még tonna levelek, hogy jön minden perc. Kapcsolódjon le az internetről - és csak magunknak dolgozunk. Hidd el nekem, a termelékenység nem annyira kétszeres, mint a termelékenység. Valaki kifogásolhatja, hogy a bejövő levelek nem zavarják. De tudom, hogy sokan, még hozzá egy külön időt, hogy elolvassa az e-mail, ha látják értesítést GYERE írni fog meghalni a kíváncsiság, amíg ő olvasta a levelet. És ez egy figyelemelterelés.

6. feladatlisták. Abban az esetben, ha csak a szükséges lépések lépnek be, az extra feladatok nem fogják elterelni.

7. szünetet tartson. Itt egy nagy üdvözlet a paradicsom technikájához. Mégis, ha két órán át ugyanazt a feladatot ütközte szünet nélkül, akkor a második óra végére csökken a termelékenységed, és minél tovább mennél, annál inkább csökken.

8. A visszalépés elleni küzdelem. Néha jobb, ha 5-10 percig semmit (semmit sem) csinálsz, anélkül, hogy gondolkodnék, és hamarosan a lelkiismeret fog beszélni - és nagyon szeretne gyorsan tenni valamit.

Kapcsolódó cikkek