40 ezer havonta, mint egy bokor, városi üzenetek

Fotó az oldalon: petu.ru

Hogy van letéve a boltokban - Andrey Popkov blogja.

Egy személy felmászik a tárcájába, 50, vagy 100 rubelből indul ki, ki fogja megengedni? Senki sem. De a boltokban megengedjük, hogy az ügynökök a zsebünkbe és a pénztárcáinkba menjenek. Naponta és többször.

Mindenki tudja, mi van a piacon. Az utolsó vasárnapi vásáron sportolóknak voltam, amikor 200 grammos almák vásárlása során mérlegeltem. Nagyon gyakran obdeshivayut eladók a paradicsom, uborka, diófélék, ritkábban - a hús. A vásárlók megtévesztése nem minden eladó, hanem sok.

De az üzlet? Hogyan tudok én? Kiderült, hogy tudsz.

Évente fél millió

Az "Ariante" értékesítõje Tatiana 9 rubelt hozott vissza, amit lógtam. Először azt hittem, hogy az incidens kimerült, de aztán több számot adtam a fejemben. Egy órát számolva 10-15 ügyfelet, Mrs. Tatiana a zsebébe tette ... A változáshoz ezer, vagy akár kettő van. És ha a vevő egy részeg ember vagy egy rosszul látó nagymama, nyugdíjas vagy tinédzser, akkor mind a háromezer. Tatyana hét nap múlva hét munkanapon dolgozik, huszonöt munkanapon keresztül egy olyan súlyon, amelyet "havonta" 30-40 ezer. Egy év alatt - 500 ezer! Négy évig - egy kétszobás lakás költségét kapjuk.

40 ezer havonta, mint egy bokor, városi üzenetek

Fotók a www.skyscrapercity.com webhelyről

Az egyik legújabb büntetőügyekben sikkasztás, úgy Pervouralsk Városi Bíróság, ez volt kapcsolatban a fejét a gyógyszertár „orvosához” a Herzen, 14. Szerelem Khatmullina. Négy évig, ő kisajátította a pénztárgép kis mennyiségben: regisztrálj a számítógépről, a felhasználói nevét és jelszavát a programban 1C, amely által végzett számviteli és létrehozott egy fiktív készpénzes elszámolással megrendeléseket. Összességében a Khatmullina 4 millió 57 ezer 657 rubel-t adott "rubelre". Az "Ariant" eladó ugyanezen időszak alatt kiosztja ugyanazt, ha nem többet. Könnyű.

Miután kétszer kétszer összehajtogattam, jegyzetet tettem a boltban lévő panaszok könyvében, és felhívtam az Ariant hálózat forródrótját. Ez indikatív, az értékesítõ Tatyana nagyon sokat kérdezett a panaszok könyvében, hogy ne írjon.

Nem szaga

A második kérdés magában kérdezte: hogyan mérlegeltek?

Naiv ember vagyok!

Korábban pihen a volt szovjet köztársaságok a szétesett Szovjetunió, ugyanabban a vendégszerető Abházia, észrevettem, hogy én voltam a piacok óvatosan, és biztos, hogy könnyű arányban 04:59, pl 200 gramm egy kiló. Ugyanakkor mindenki rendelkezik elektronikus mérlegekkel, amelyek "nem hazudnak". Igen, a tömegek mögött álló emberek hazudnak. De az Urals eladók nem ilyenek!

Ugyanaz. Csak a ... nem szaga.

Az elektronikus mérleg testkészletének titka a Tatyana értékesítõ számára kiderült. - A kolbászokat megmértem előtted, nem távolítottam el a tartály súlyát - magyarázta. Az elektronikus mérlegeken nem kell a súlyokat felhelyezni, mint a mechanikus, hogy megkönnyítsék a súlyt ... Két mágikus szó: "tara weight" - és te lopották 10, 50, 100 rubel.

Mit tegyek?

Válasz: ellenőrző mérleg. Minden áruházban kell lennie. Kérdésemre: "Hol van az ellenőrző mérleged egyensúlya?", A Tatyana üzletasszony az "Ariant" boltból azt válaszolta, hogy nincs egyensúly. Aztán kellemetlen meglepetés volt. Számos pervouralskies-ben nincsenek mérlegek, nem pedig az üzletek - a szupermarketekben!

Íme néhány válasz a nagy hálózatok eladói közül: "Nincs egyensúly, és nem volt. Vannak padlón álló, rájuk képesek, ha dolgoznak ... A panaszok könyve? Ha akarod, írj. " Vagy: "Ellenőrző? Mérlegelheti az árut a következő doboz irodában. " A következő pénztárnál. Hogy vagy?

Mint mondják, nincs füst tűz nélkül. A szupermarketekben a vásárlók is fel vannak függesztve.

Az ellenőrző mérlegek rájöttek, és mi a teendő a tisztátalan eladókkal?

- Ha lemegyed, kérlek forduljon a rendőrséghez - mondja Natalya Dyakonoshvili.

Az elektronikus mérlegelés megtévesztésének módszerei:

Az eladó felveszi a serpenyőben a kiválasztott termékeket (akár zöldség vagy gyümölcs), ő, másrészt (nem látható) egy ügyes kézmozdulattal botok ragasztották az alapja a platform mérlegek. Így nő a súly. És miután eltávolította ezeket a termékeket ugyanolyan ügyes kézmozdulattal, a skótot eltávolítják.

A mérlegeken beállíthatja a tára súlyát, majd amikor mérlegeli az árut a tálcákon, akkor csak egy háló lesz. A kereskedők az asztalra vagy kartonra helyezték az oldalukat, mintha kis csésze súlyokat emeltek volna, és beállították a tartályt. Állnak és várják az áldozatot. Az áru mérlegelésekor, csak a könnyű mozgás miatt, eltávolítják a lemezt, és automatikusan az áru súlyához hozzák a tárolt tartály súlyát. Megtalálhatja a hype-et, ha csak megnézzük a súlyt, amikor a terméket eltávolítjuk a csészéből, de általában az eladó nagyon gyorsan nullázza a súlyt, és ha a vevő elvileg nem ismeri a mérleg sajátosságait, akkor nehéz megtalálni.

Orosz „iparosok” bizonyos típusú elektronikus mérleg az oldalsó furat csatlakozik hozzá egy szál terhelés és az idő súlya az ő akasztott a platform, és amikor az árut kiszállította, majd tedd a polcra, oly módon, hogy az ne okozzon a szálfeszítő és a súlygyarapodás. Mindezt az eladó végzi, és a vevő nem veszi észre. Nagyon nehéz feloldani. Nem fogja megkérni az eladót, hogy mutassa meg a mérlegeket ellenőrzés céljából, és a szálat könnyedén el kell távolítani zűrzavar esetén!

A mérlegeken előzetesen egy testkészlet van, tehát +10, +15 gramm. Ezután a mérlegek a darabárus módba kerülnek. És ha a vevő megfelelő, akkor először az árukat helyezzük a mérlegre, majd a mérlegeket átviszik a normál helyzetbe. Az áruk értékelése után, miközben a vevő eltávolítja az árut a zsákban, gyorsan a mérleg ismét darabos üzemmódba kerül.

Minden esetben csak egy út áll rendelkezésre: az ellenőrző mérleg!

Kapcsolódó cikkek