17. fejezet

-Ez csak azért van, mert - mormogta Antipenny, és átmászta a bozótot.
Rogneda hátrahagyott mögötte, és megvetően pillantásokat vetett hátra.
-Dobott egy szeretett embert ebben a veszélyes helyen, ugye? Csevegni kell?
-Nem a te dolgod! A kék hajú harcos megkapta, anélkül, hogy megfordult volna. - Nem olyan gyenge, mint gondolná. És akkor semmi sem követett minket! Még mindig nem kapod meg, oké?
A boszorkány hallgatott, vigyorogva. Már tudta, hogyan kell Gordey-t kapnia. A legfontosabb, hogy Antipnenny nem tér vissza Penelope - és a bűvész a zsebében!
Az utazó élesen visszahúzta a karját, és nyöszörgött. Rogneda is megfagyott. Előtte csak a furcsa növények, az Antipennis hátát és a kék, tiszta ég fölött látta csak az ésszerűtlen bozótokat.
Egy rövid pillanatra, és a harcos, győzedelmesen kiabált, eldobta a láncot. A levegő kiabált. Valami megmozdult Antipenni előtt, és a lány egy sírással, aki leírta az ívet a levegőben, összeomlott valahol a közelben.
-Bolond! A hangból Alfred volt. - A láncomat most leütem!
-Nincs mit folytatni! A harcos tiltakozott.
A varázsló elszaladt a hangokhoz. A bokrok véget értek, és a lány széles mezőre lépett. Az oldalán egy domb állt, és egy kicsit lefelé a lejtőn látható néhány épület tornya. A szél gyengén lüktetett a láb alatt; itt és ott fényes virágfejek tűntek ki a zöldből.
Alfred és Antipennis a közelben tartózkodtak; A zsilip lerántotta a láncot, segített egy farokkal, a harcos haját kiegyenesítette. A varázsló láttán a fiatalember elvigyorodott:
-Már barátkozott?
A két lány nem kedvelte egymást. Alfred, anélkül, hogy megvárta volna a választ, körülnézett. Vlasta lejött a hegyről.
A lánc csikorgott a füvön. A nő felemelte a fejét, és lelassította a lépteit.
-Tehát az egyiket megtalálta - Antipenny magára húzta a láncot, és a zsilipre kerekítve, engedelmesen repült a hostesshez. - És hol vannak a többiek? Hé, veled beszélek! - kiáltotta a varázsló.
- nézett rá, mintha csak most látta volna.
-A dombon, Antipennis. De hol vannak a többiek? A lány tekintete ismét fia felé csúszott.
Elfordult, és végtelenül vállat vont.
-Valahol elhúzódott - a lány kezet nyújtott. - Antigonde ott?
Vlasta csak bólintott. Nem különböztette meg a csíkos varázsló két aspektusát. A kék hajú harcos azonnal ugrott fel a hegyre, és Rogneda tétovázott. Aztán, miután úgy döntött, hogy Gorday nem megy sehova, elment az oktatóhoz.
A lelket kétségbe vonta. Vlasta teste nem tűnt el a halál után - ami azt jelentette, hogy nem tudott visszatérni. A lány nem akarta elhinni. Másrészről - velük két varázslóval, akik felkészültek az uralkodók feltámasztására. Ezért nem törődtek azzal, ami a halál utáni testekből származott!
-Maga velünk van, ugye? - az utolsó pillanatban kételkedett a következtetéseiben.
A nő ráncolta a szemöldökét, és a varázsló nyugtalanul érezte magát. Alfred, aki mindezidáig félretette magát, elfordult, és felment a hegyre.
-Sajnálom, Rogneda. Nem tudok felkelni.
Gargoyle megállt, és élesen megfordult.
-Mi az? De ... kiderült, a király és a királynő teste eltűnt, és nem égett el? Vagy az uralkodók is itt maradnak? - kiáltotta a megvetett Rogneda.
-Elfogyott - erősítette meg a nő. "Maguk is kikerülhetnek a való világba, de nem varázslók, és nem tudnak visszaszerezni magukat." Ezért két hatalmas varázslóra volt szükség ahhoz, hogy segítsen nekik.
-Kiderült ... "Rogneda nem ért véget; Vlasta szavak nélkül megértette.
Már halott volt, és egyetlen erõ sem tudta újraéleszteni.
-Megtalálhatja a többieket? - a varázsló nem hagyta, hogy a fájdalmas csend lógjon. - Attól tartok, bajban vannak ...
A lány összeszorította ökölbe szorított tekintetét.
-Mi ... újra meglátunk, mielőtt elmentél?
-Természetesen.
A lány lehunyta az ajkát, és lefutott a dombon. A könnyek azonnal megtöltötték a szemét; A boszorkány dühösen megrántotta.
- Nos, miért? Miért? Miért nem tűnt el? A kapunál elhagyva Rogneda megállt, és nem adta több könnyű könnyezést, rúgta az ajtót egy cipővel.
-Mit motyogsz? - azonnal valaki felháborodott, és a varázsló felemelte a fejét.

Senki sem zavarja az ókort, ezért az eszméletlen vörös vöröshagyó továbbra is a mezőn feküdt egy elnéptelenedőben. A boldog félmama most Adrian és Shch mögött húzódott, miközben egy páncélzattal teli zsákot húzott hátra. Ő adta a kártyát a fiúnak, de hiábavaló volt - a lány nem is emlékezett arra, hogyan jutott el a vámpírok falujához. Alacsony ágra bukott, és felébredt, a faluban találta magát.
A termékeket át kellett szállítani egy harcos táskájába; felajánlotta Antischa segítségét, de a lány visszautasította: ki nem akarja magával vinni az első trófeát? Ez is különbség volt az eredeti és az antipóda között, és a fiatalember Antichas irányába bólintott, és a hercegnőt nézte. Csak higgadt, és kijelentette, hogy ő még mindig az eredeti, és néhány másolat nem volt egyenlő vele.
A hercegnő még mindig fél mérföldnyire távol tartotta magát. De Adrian észrevette, hogy a lányt Antischa érdekli. Kihasználva azt a tényt, hogy fél gödör állt hátra, a barátja felé hajolt.
-Megnéztem, nem félsz tőlem?
A lány megfordult és a fülét rántotta.
-Nem tudom. Kint, ő olyan ... medve - suttogta a hercegnő. - De belül ... mint én.
Narancsok sírtak a lábuk alatt; az egyik Antich fejére ült.
-Szeret téged. Talán végül barátokat csinálsz?
Green szemmel nézett rá; bennük rettegő gyanút.
-És miért olyan ragaszkodik hozzá? Ő egy medve!
-Látja, ellentétben veled, Roxana és én jobban megismertük őt, - amikor eszébe jutott a nővére, a szorongás újra megjelent. Szünet után folytatta: - És tényleg nagyon jó. Azt mondhatjátok, hogy ő egy zöld macska, mint te, - az inspiráció fényében a fiatalember hozzátette: - Csak elvarázsolt.
Pontosabb lenne mondani, hogy kiderült, torzult - mert Antich az anti-világból származott! De a megjelenés alapján a hercegnő rángatózott.
-Szerinted így is? - kérdezte érdeklődéssel a félig leállított fél szemszögével. Lehúzta a táskáját a válláról, és levegőt vett. Észrevette a hercegnő megjelenését, a lány boldogan elmosolyodott. A lány önkéntelenül ránézett a kezére, bézs rongyok csíkjaival - mindazok, amelyek Adrian ingében maradtak. Az anyagon egyértelműen megjelentek a zöld nyomok, mintha festékkel lettek volna szennyezve.
-És hol van Alevtina Sergeevna, mikor van rá szükség? Elrontotta egy barátját mellette. - Mire van szüksége mágikus elemekre, ha nem használják?
És mintha a szavai mágikus hatással lennének, mellette a varázsló maga is megvalósult!
A fiatalember egy pillanatra elhallgatott, szégyellte türelmetlenségét; Azonban szükség volt rá, hogy érezze magát, és már kész volt mindent elmondani.
De a nő felemelte a kezét.
-Sasha rendben van. Bocsásson meg nekem, hogy ilyen sokáig - nem tudtam teleportálni, valami blokkolta a csatornákat. De mihelyt gyalog megyek, elterelte a kezét. - Teleportálás működött. Nem értek semmit ...
Amikor Alevtina azt mondta, hogy Roxanne rendben van, a barátok megkönnyebbültek.
-És hol van? - kérdezte Shch.
-A mentőcsapat a túlvilág bejáratánál - meg akarják menteni az ország uralmát.
-Lehet, hogy legalább hagyja a jegyzetet - motyogta Schach. - Elviszel minket?
Alevtina lehunyta a szemét - nyilvánvalóan megpróbálta megállapítani, hogy újra tud-e teleportálni. Végül bólintott.
-Folytatja.

-Te ... mi van? - kiáltott fel Alfred.
Anya ránézett.
-Nem, velünk jössz! Elérte, és ökölbe szorította. - Belefáradt az életbe?
-Alfred ... tényleg nem mehetek vissza! Láttad - a testem nem tűnt el, én csak kísértet leszek, ha kimegyek!
-Nem hiszem el! Mindenesetre feltámasztalak, és nem fogod elfordulni! Megfordult, és újra felment a hegyre.
Vlasta nézte, ahogy elment. Aztán egy szünet után követte.
Egy ideig az asszony nem törte meg a távolságot, de aztán közelebb került. A régi hiba még mindig rágcsálta, és Vlasta valahogy segítette a fiát. De mit tehetne most, halott?
-Sonny ...
Gargoyle megállt, anélkül, hogy megfordult volna. A nő összeszedte az összeset egy ökölbe. Ezt korábban kellett volna mondanom, legyőzni magam. De azt gondolta, hogy beszélni tudnak. Ki tudja, hogy a következő beszélgetés már a túlvilágon zajlik?
-Bocsáss meg nekem.
Nem volt kifogás, azt mondta, hogy az elmúlt években kereste őt, de nem találta meg. Szükséges volt rögtön gondolkodni, mielőtt elküldte volna az egyetlen gyermeket hol.
Alfred hallgatott.
-Tudom, hogy utálsz. De nagyon megbántottam, amit tettem. Hiába reméltem, hogy a szeretetet varázslat helyettesítem. Ez nem helyettesíti.
A fiatalember impulzív módon fordult; a nőnek nem volt ideje mondani valamit. A varázsló rángatózó sóhajtással rájött, hogy egész idő alatt megpróbálja visszatartani a könnyeit!
-Anya ...
A fájdalom és a gyengédség elárasztotta a nõ szívét; ő ölelte a fiát, és kiáltotta.

-Milyen érzékenységet hallott a közelben.
Mindketten megfordultak - Gordey állt a közelben, és szemtelenül elmosolyodott.
-Igen ... igen, elmentél! - kilélegzett a vízköpő, és felrohant az emeletre.
Vlasta vigyázott rá.
-Úgy nézek ki, nincs mit tenni. Hangja hideg volt.
-Ez unalmas itt. Idillikus, mint valami. - A bűvész mély levegőt vett, mintha a levegőt próbálná. - Nincs szilárd keze, hogy az emberek nem pihenjenek.
-Az utóéletet azért hozták létre, hogy pihenjen az életből, a gonoszból - a varázsló megrázta a fejét.
-Mi fog történni, ha meghalok? Gondoltam Gordei-t.
-Ez a pokol fog neked, a varázsló elmosolyodott. "Végül is, ha nem felejtettétek el, ez a világ annyira rendezett, hogy senki sem tehet másikat a gonoszra." Csak õrültséged leszel, Gordei. És nem fog senkit bántani, mert tehetetlen leszel e világ előtt.
A bűvész megcsavarodott.
-Hát, rémes. Nem fogok meghalni. Túl sok lett.
-Folytatják továbbra is az életet?
-Túlságosan kedves vagy.
Vlasta megdöbbentett a beszélgetőpartnernél.
-Nem mondtam ilyet ...
-Nem, "javította ki a herceget. "Azt mondom: mindannyian nagyon kedves vagy, hogy összeállítasz és börtönbe helyezsz." És olyan sok gonoszt okoztam neked, és nem fogok megbánni.
A varázsló megrázta a fejét.
-Te vagy az elsőszülött. Nehéz találni egy rémületet, aki szembeszállna veled. És akkor nagyon békésen viselkedtek az utóbbi időben. Adtunk egy esélyt - szünet után hozzátette: - Nos, a harmadik. A bolondok nem vitatkoznak. Valójában máris könnyű megoldani - egyszerűen az öregembertől elhasználódott az unatkozástól. Jobb, ha nem veszel részt, csak várj, amíg el nem fáradsz attól a pillanattól, amit csinálsz.
-Ami minden figyelemre méltó, - egyáltalán nem idegesített, sóhajtott fejedelem sóhajtott. - Az elmúlt néhány évben többet tanultam magamról, mint egész életemben.
Vlasta megvonta a vállát, és a fiát el akarta hagyni; De egy hirtelen memória visszatartotta.
-Gyújtogatás! Ez a kézimunka?
A varázsló fájdalmasan elterelte kezét.
-Nos, a tiszteletemre! Feltámadtál, ha nem tudod megmondani, ki csinálta? Nem, nem vagyok. Hidd el nekem, sokkal érdekesebb, hogy megragadja a trónt, és ne égesse el a felsőbbrendű anyának.
Vlasta hitetlenkedve nézett a varázslóra.
-Tudja, ki tette ezt?
Gordei a felsőbbrendűséggel mosolygott, és elfordult.
-Tudtam, hogy nem mondanád. Ezért nincs ok azt hinni, hogy a gyújtogatás nem az ön által történt, "mondta a nő.
-Most is érdekel?
Vlasta felsóhajtott, megfordult és felment a dombra.

Karyes és Zhenya közeledett Rognedához, macska kíséretében - nevezte a varázslót.
-Nem találtak senkit sem? - kérdezte a férfi savanyú pillantással.
-Már mindenki megtalálta nekünk - a lány a domb felé biccentett és komor. - Úgy tűnik, hogy nem térünk vissza Vlasthoz.
-Miért? Zhenya felsóhajtott.
-Mert a halála után nem tűnt el, a lány lengetett és visszasétált.
A lány és az ember búcsúzott a macskához, és követte őt. A hercegnő hosszú ideig megfordult, és intett a kezével - bármit mondottál, Garrath segített nekik.
-Beszélj, ha meghalsz! - kiabálta a feltaláló utána.
-Abszolút! - kiáltotta a lány, és felsóhajtott.
Nem akartam meghalni. Bár itt, a túlvilágon nagyon szép és szép volt, még mindig úgy gondolta, jobb, ha örökké él. Itt nem voltak olyan érzések, mint az élők világában. Olyan, mint egy teljesen más világ, amely nem valószínű, hogy megértse.
Gondolkodva egy kicsit, a hercegnő arra a következtetésre jutott, hogy mind halottak, és még az is jó, hogy a halottak külön élnek az élőlénytől.
Az utazó távolról hallott hangokat.
-De ha nem feltámadok? Gordey zaklatott. - És hiába vittél ide. Most elmenekülök - és köszönöm! És akkor hívják Murzik?
A domb tetejére emelkedve Rogneda, Karies és Zhenya látták az összeszerelt társaságot, amely a zúzott fűben található. Antipeni ebben a pillanatban eljutott a mágushoz és egy acél kefét csavargott. Gordei letépte a fegyvert.
-Hé, óvatosabb, nő! - A bűvész ujjával megrázta a lányt. - Még mindig élni akarok!
-Adj Antigonét! - sikoltotta a harcos, és öklével rázkódott.
-Valamilyen módon nem mutattuk be egymást! - kiáltotta a csíkos bűvészre válaszul, harcolva.
De Alfred rohant hozzá, hogy segítsen Antipennisnek.
-Adj neki valakit a fej fölött! - kiáltotta a csíkos lábát.
A kék hajú lány a hercegre ugrott, megragadta a kezét, és Gordei homlokát söpörte a homlokán. A férfi limpült.
A résztvevők felkiáltottak - a lány haját sárgára sütötték. Megborzongott, kiegyenesedett, és ökölbe szorította az ajkát. Antigordey kinyitotta a szemét.
-Mi folyik itt? Elpirult, megpróbált felkelni. - Lány, kérlek, szállj le!
Penelope (és már ő is) felugrott, és horrorral és félreértéssel nézett körül a szemével. Végül, amikor látta, hogy Karius - az egyetlen ismerős arc - végigfutott hozzá.
-Hol vagyunk? - kérdezte szinte önelégülten -, az öltöny több volt, mint dühös.
A férfi köré vetette a karját, és felismerte, milyen feszültség ébredt fel furcsa helyen, furcsa öltönyben, sőt idegenekkel is körülvéve.
-A következő világban vagyunk.
-Itt van a büszke? A lány felnézett.
-Ő az övé. - Caries a felemelkedő Antigone felé intett.
Penny összevonta a szemöldökét.
-Ez nem Gordey!
-Gordey benne van. Ha ezt a fickót a csúcsra helyezi, akkor visszatér Gordee-hez - mondta Caries.
-Oké ... - A lány lassan kezd visszanyerni. - Hogy jöttem ide?
-És te Antipennis voltál - vágta rá Zhenya.
A lány arcát elárasztotta.
-És én ... ilyen módon jártam?
Az ember elterelte a kezét.
-Látom, minden összeállt - jegyezte meg Antigordey, és körülnézett. - Ó ... hol van Antipennis?
-A hercegnő Pennyre bólintott.
-Ez nem Antipennis! - kiáltott fel a bűvész, és rohant a dombra. - Hol van? Nem hagyhatom itt!
-Megfordította magát, ahogy akarta! Rogneda csodálkozott.
Antigory megtorpant, és felemelte a szemét, ami igazságos haraggal égett.
-Hogy vagy? Szeretem őt! - a bűvész megfordult és elindult a dombon. - Várjon ide! Meg fogom találni.
Mindenki rémült pillantást váltott ki. A veszély még mindig lógott rájuk, és most, hogy majdnem a világ küszöbén álltak, Antigori elhatározta, hogy távozik!
-Stop! - kiáltotta Rogneda, felvette az Antipennis láncot. - Itt van!
Az ecset Penny fejébe fújódott. Caries előrelépett. A lány felkiáltott.
Az utolsó pillanatban az aranysárga hajú ember elhúzta az embert, és az acélhéj ütközött a templomba. A férfi és a lány beleesett a vastag fűbe.
Antigorday rohant a sikolyhoz. Rogneda megdermedt, hirtelen rémült, hogy megölte a lányt. A varázsló meghajlott a test fölé, és felemelte a kék hajú fejét.
Antipennis felnyögött.
-Mi volt ez? - fájdalmasan fájdalmasan dörzsölte az ujjait vérző sebével.
Antigordey felemelte a fejét. A szeretett leült, és mindketten a varázslóra meredtek. Keményen lenyelte, és felismerte, hogy mit kezd be.
-Szóval ez elég! Kiáltotta a király, állva közöttük. - Ki kell mennünk innen! Akkor meg fogja találni a kapcsolatot!
Antigonde segített a szeretettemnek felkelni.
-Igaza van. Ne habozzunk! Gyere hozzám és te, a dicsőséges Junia királynőhöz, és te, Alfred. És csoda történhet!
A királynő átment; lecsapott, megállt, megragadta anyja kezét, és az uralkodókhoz tolta. Vlasta csak megrázta a fejét.
A bűvész és a gargoylek az uralkodók mindkét oldalán álltak, és felemelték a kezüket. Mind az ötet kékes fény ragyogott.
A többiek várakoztak, feszültek, hogy kövessék őket, mintha segítségére lennének a figyelmükben. Zhenya remélve a mellkasához szorította a kezét.
A sugárzás elhalványult. A király és a királyné magára nézett.
A megjelenésében semmi sem változott. A varázsló szomorúan elmosolyodott, és leplezte a szemét.
-Anya? Alfred tétován felkiáltott.
Vlasta felemelte a szemét, de nem volt ideje mondani semmit. Valami füttyentett a levegőben, és Antigondei csendben a fűbe esett.

Kapcsolódó cikkek