20 Idézet rumi, hogy érezni fogja szeretni

20 Idézet rumi, hogy érezni fogja szeretni

Ez a perzsa költő hazánkban kevésbé ismert, mint Nizami, Avicenna, Saadi vagy Hayam, bár nemkívánatos módon. Rum Jalaladdin különböző területeken híres volt, sikerrel járt az iszlám teológiában, a jogtudományban és a szufi misztikában. Számos művét, a tudósok óriási hatással volt a kultúra az ókori Közel-Keleten, köszönhető, hogy ez a figyelemre méltó ember, hogy elpusztítsa a kialakult akadályok, a képesség, hogy nézd meg az élet egy szokatlan szög és van véleménye a különböző kérdések foglalkoztatják az emberiséget ma.

A költő sorsa

Rumi (Mevlyana) az 1207-ben Perzsiában ismert ügyvéd, teológus és prédikátor Behaeddin családjában született. Apa a költő kellett menekülnie büntetőeljárás szabadgondolkodó nézetek, amelyekből arra lehet következtetni, hogy képes és kész freethinking átkerültek a fia örökölte. Mindazonáltal a fiatalember kíváncsi volt és kiváló oktatást kapott, és nem csak humanitárius (jogi és teozófiai), hanem az egzakt tudományokat is tanulmányozta.

Rumi kilátása az iszlám vallásos tanítás hatására alakult, határozottan hitt a lélek halhatatlanságában, és az ateizmust egy "durvaság" kifejezéssel határozta meg.

Irodalmi örökség

Rumi nem hagyta sok irodalmi műveit (és sok, több mint ötvenezer couplet tartalmaz csak didaktikus költeményét), és mindegyikük természetesen megérdemli az olvasó figyelmét. Az ő verseiben a filozófiailag aszketikus eszmék és az őszinte erotika, amely más keleti költőkre jellemző, békésen együtt élnek. Az alábbiakban 20 idézet található, amely ötletet ad a Rumi kreativitásáról. Talán érdeklődést váltanak ki, és bátorítják valakit, hogy jobban megismerje verseivel.

20 Idézet rumi, hogy érezni fogja szeretni

Versek és próza

"A szerelem nem található sehol.

Ő mindig benned van "

"Légy át a titkos égen, amikor egy ruhadarabból repül,

Először is, hogy elkerüljék az életet,

A második a séta, nem érzi a földet.

Ez a szerelem! "

"Nem kell keresni szeretetet,

De csak az akadályok megtalálása

Belül saját maguk, zavarják azt »

"És ezer félig szerelmes nem áll

Csak egy igazán szerető szív "

"Nem számít, mennyire próbáljuk leírni és megmagyarázni a szeretetet, mi szégyelltük a szavakat, amikor beleszerünk"

"A szerelem csak egy híd köztünk és a többi között"

- Ha nem találsz meg, soha nem fogsz megkeresni. Mert veled kezdtem a kezdetektől "

"Sok mindent meg lehet magyarázni szavakkal, de tőlük a szeretet megmagyarázhatatlanabbá válik"

"Az ok nem képes kifejezni a szeretetet"

"Csak a szívvel érhetsz az égbe"

"Legyen a szerelmed szépsége a tetteid szépségévé"

"Én vagyok a tiéd. Ne hagyd, hogy visszajöjek hozzám.

"Amikor veled vagyok, ne aludj el egész éjjel.

És nélkülem, én sem alszom.

Hála Istennek e két álmatlanság miatt,

És a különbség közöttük "

20 Idézet rumi, hogy érezni fogja szeretni

"Látni akarlak, hallani a hangodat.

Hogy megismerhessek, a sarkon.

Inhalálja az illatát,

Belépve a hallból.

A Gait könnyű a kopogás sarkán ...

Ismerd meg ajkaidat, még egy kicsit is,

Amikor lehajolok, hogy megcsókoljak.

Tudni akarom a szív remegését,

Amikor suttogsz rám "tovább!"

"Fényeddel megtanulok szeretni,

Legyen szépsége, hogyan írj verseket.

Táncolsz a mellkasomban, ahol senki nem lát minket,

De néha a művészet látható "

"Búcsút azok számára, akik szeretnek nézni."

Azok számára, akik szeretik a szív és a lélek, nincs szétválás "

"Csak kettő nem lesz elégedett,"

A nők szeretője és a tudás szeretője "

"Bárhol vagy, és bármit is csinálsz, mindig szeretsz!"

- Hagyja magát a furcsa vontatás iránt

Amit a valóságban szeretsz.

Hagyja, ne örökre elveszett "

"Van hely az igazak és a gonoszok között.

Ott várlak ott.

Kapcsolódó cikkek