Job Description Gyógyszerész 1

Letöltés munkaköri leírás
gyógyszerész (.doc, 90KB)

I. Általános rendelkezések

II. Job Function

  1. Megteszi a szükséges intézkedéseket a szervezet a gyógyszer karbantartása a lakosság (megalakult a kábítószerek iránti kereslet és gyógyászati ​​termékek, a követelmények meghatározása, pályázatírás rendű gyógyszerek).
  2. Részt vesz a elfogadását a termék, annak eloszlása ​​a tárolási helyen biztosít tárolási körülmények a gyógyszerek és orvostechnikai eszközök megfelelő fizikai-kémiai tulajdonságai és az alkalmazandó szabályok tárolására.
  3. Gyárt gyógyszerek lehetővé teszik az eljárás körülményeit a gyógyszertár és a gyógyszergyártók.
  4. Vezeti minőség-ellenőrzés a gyógyszerek gyártási szakasz, szállítás, tárolás és értékesítés.
  5. Megeresztéssel tette a gyógyszertárban és a gyógyászati ​​végtermékek és orvosi eszközök.
  6. Meghatározása az érvényességét a recept / igénypontokban / (beteg az előírt dózis életkor, az összetevők kompatibilitására) a különböző gyógyszerek, beleértve a Mérgező és erős, figyelembe véve a meglévő követelményeket azok kiadása.
  7. Tanácsokat ad csomagolőkészüléket gyógyszerek csomagolásához.
  8. Felügyeli egyszeri és napi dózis kábítószerek listák A és B, a számítás a teljes tömege és térfogata a gyógyszer és annak bizonyos összetevők tömeg, térfogat és cseppenként hozzáadjuk. Irányítsd a eltarthatóságát gyógyszerek.
  9. Ez biztosítja a megfelelést a sorrendben a gyógyszerészeti és egészségügyi-higiéniai rendszer a munkahelyen.
  10. Ez megfelel a foglalkozás-egészségügyi, biztonsági, tűzvédelmi és ipari higiénia.
  11. Előkészíti dokumentáció gyógyászati ​​hatása, az ésszerű termelési eszközök, műszerek, eszközök, kisgépek, elektronikus számítógépek és számítástechnikai berendezések.
  12. Meg kell felelni az erkölcsi és jogi normák szakmai kommunikáció.
  13. Elvégzi a racionális munkaszervezés.
  14. Lebonyolítása egészségügyi nevelés és felvilágosítás a lakosság körében a gyógyszerek és gyógyászati ​​termékek, azok használata és tárolása otthon.
  15. Ez biztosítja elsősegély vészhelyzetben.

III. jogok

A gyógyszerész joga van:

IV. felelősség

A gyógyszerész felel:

  1. Nem megfelelő teljesítmény vagy kudarc a feladatai ellátásához az e munkaköri leírás - a megengedett mértékig hatályos munkajog az Orosz Föderáció.
  2. Elkövetett bűncselekmények esetében a tevékenysége során - meghatározott határokon belül a jelenlegi közigazgatási, büntető és polgári törvényhozás.
  3. Anyagi károk - keretein belül a meglévő munkaerő és a polgári törvényhozás.

Kapcsolódó cikkek