6 áfonya termesztése szabályzat

Úgy véljük, hogy ez a bogyó finom, de ez nem könnyű enni - megy, és még mindig a szüret. Valószínűleg ezért nem túl sok vita növekvő kertészek. De ha figyelembe, továbbra is csak ... venni, és biztos, hogy a növény áfonya az oldalon.

tenyésztési szabályok

Blueberry - bogyó egyedi, hasznos és ízletes. De amikor látom, hogy kertészek szívesen vásárolnak az üzletekben és a faiskolák edények vele bokor, megértem, hogy akkor elkerülhetetlenül csalódni az eredmény. Kivéve persze, nem állítja, hogy a szokások ezt a kultúrát. Szeretem, de nem azonnal, de nem sikerült. És ez hogyan ért el.

1. Tegyen egy áfonya ültetés - csak a napot. Az alakja és méretei a cselekmény nem számít - még egy háromszög, bár a levél „sic”. I téglalap 1,6 × 3 m 8 bokrok (m. E. Az egyes 60 nm. Cm). Más helyeken nem találtam, és a cselekmény betörni két ágy nincs értelme -i egyszerűen húzza ki középen, nem kellemetlen.

2. Mi kell egy speciális alapozó, amely eltér az oldalon. Ha ásni egy gödröt 60x60x60 cm, és töltse fel, nem védik a kertben föld sűrű film, minden összekeveredik egy év alatt, Xpress, eső mossa, és minden meg kell kezdeni újra.

Sokkal jobb, hogy ásni mély, „fürdő”, a film feküdt egy darabban a szorítás, de ne felejtsük el, hogy átszúrja lyukak vízelvezetést (csak az alján!). Van is meg kell határozni a vízelvezetést. Van egy fakéreg, fa, tűlevelű ág.

6 áfonya termesztése szabályzat
Most a készítmény a talaj. A normális fejlődését a gyökerek szüksége enyhe, de állandó nedvesség, oxigén és a sav. Ez úgy tűnik, hogy így a tőzeg, de csak egy bizonyos savasságot (pH 4,0-5,0). Bár csak akkor használja, -dovolno drága. Próbálja meg kitölteni egy lyuk mélysége fél egy lapáttal. Ez a feladat még. De a fekete áfonya elismeri a készítmény a talaj még fűrészpor, homok, tűlevelek, kihasználtam a lehetőséget, hogy pénzt takarítson meg. És a föld kapunk egy ilyen bonyolult, jó, könnyen. Egy másik nagyon jó földet nyitott terek, egy fenyőerdő (egyfajta keveréke homok, por levegő), és természetesen, a hordozó körül a törzs a fenyők - szinte tőzeg. Csak egy nagy kérés: összegyűjti az anyagot az erdőben, nem csupasz a gyökerek élő fák, meg kell találnia egy bukott vagy gyűjteni minden kicsit.

3. Az ültetés kell több fajta áfonya. Pontosan mennyi, csak rajtad áll. I - négy.

4. talajtakaró szükséges, és ez megtartja a nedvességet, és létrehoz egy légpárna, amely létfontosságú előnyös gombák a gyökerek a áfonya. Ideális esetben - egy fenyő alom (FIR valamilyen okból nem teszik). A réteg legyen nagyon nagy - 5-8 cm.

5. Ha úgy dönt, hogy műtrágya, csak szárítjuk és szuperfoszfát. És csak tavasszal! Alkalmas bonyolultabb műtrágya a ericaceous növények. Trágya és humusz betiltották.

6. A talaj mindig savanyítjuk. Azt kizárólag a kénsav szükséges (jól, nem úgy, mint a fekete áfonya citromsav). És hol kap az egyszerű lakói? Ez így van - az autóipari elemeket.

Csak nem töltött elektrolit

Néhány szó a lustaság

Tény, hogy ez nem olyan ijesztő, egyszer kell elvégezni - és az oldalra, akkor csak savanyítjuk 2-3 alkalommal a nyár folyamán, és ne felejtsük el, hogy a víz, ennyi az ellátást. Ahhoz, hogy egy egyedülálló kizáró semmi nem tűnt el, én landolt a kerületét a helyszínen áfonya áfonya és vörös áfonya.

És a talaj az erdő hozott ajándékok - hirtelen emelkedni kezdett fenyő és erdei szamóca. Még fene van (így vette onnan, nem tudom megérteni).

És te, kedves kertészek, hallgatni a tanácsomat, és menj el. De ha ott álltunk, hogy - ez már a vég. Akkor ossza meg recepteket már. De egy dolog biztos, ebben az esetben lusta megfelelő.

Bár, persze, néha lusta nem bűn: itt például tőlem bónusz könnyű (a lusta) recept ecetes paradicsom. Gyógynövények és fűszerek nem kell semmilyen, csak szilva sötét fajták.

A 3 literes üvegben: 7-8 db. szilva, 2 evőkanál. l. só, 4 evőkanál. l. cukor és 1 óra. l. ecetet. Szóló, egy jar paradicsom, szilva majd, öntsünk forró vizet, majd 5 perc múlva. összeolvad, víz hozzáadásával a kondenzált só, cukor, lényege, forraljuk fel, töltse jar sóoldattal, roll up.

Paradicsom lesz bámulatosan szép bordó színű, és szilvát evett az asztalnál az első. Grow áfonya, kedves kertészek!

Kapcsolódó cikkek