29 Tények Guyana

Írások blogger Szergej Novikov:

1. Guyana és Suriname - ez nem Afrikában (Afrika - Guinea és Kamerun, könnyen zavart). Guyana - a neve annak a hatalmas terület az észak-keleti partján, a Dél-(nem latin!) Amerikában.

29 Tények Guyana

A fotó: Ile du Salut - szigetek északi partján Guyana.

2. A gyarmati korszak Guyana három részre oszlott nagyvárosok: British Guyana (most Guyana), holland Guyana (Suriname) és Francia Guyana. Azt is megadhatjuk, több „spanyol Guyana” - keleti régiójában Venezuela, ahol a város Ciudad Guayana és az Orinoco folyó, valamint a „portugál Guyana” az észak-Brazíliában.

29 Tények Guyana

Fotó: Emlékmű a Felix Eboué - az első fekete gyarmati adminisztrátor - a központi tér a Cayenne. Ő uralkodott a legtöbb francia Afrikában, de érkeznek ezeken a helyeken.

3. Formálisan Francia Guyana - Franciaország tengerentúli megyéje.

Ebben az esetben a schengeni vízum nem dolgozik ott, az állampolgárok az Orosz Föderáció szükséges, hogy megkapja a francia konzulátus külön „Guyana” vízumot. A lakosok az EU-országok a vízummentes belépés.

29 Tények Guyana

A képen: Cayenne Airport.

4. A hivatalos neve az ország „Guyana” nem „a francia”. Helyi lakosok szerint a „Mi Franciaországban. ”. (Például: „A Suriname, minden sokkal olcsóbb, mint itt, Franciaországban.”).

29 Tények Guyana

A fotó: határátkelőhöz Saint-Laurent-du-Maroni (határ Suriname).

5. A vízum megszerzése és belépés szükséges igazolást a sárgaláz elleni oltást.

Azonban érkezéskor Cayenne érkező járatának Párizsból, senki ellenőrzi, referenciák (és még útlevél) senki nem kéri. A Cayenne tud repülni Párizsból naponta (azt hiszem) a járatot az Air France. Flight - mintegy 8 órán keresztül. Kellemetlen, hogy a járat az Orly helyett SDH.

OK, nem minden. többség.

29 Tények Guyana

A fotó: a helyi többség.

7. A Francia Guyana, nincs semmi érdekes, csak a tiszta és a vad dzsungel Kourou.

29 Tények Guyana

8. tenger Francia Guyana net.To is van egy tengeri-ie. De a strandok, napozás napozóágyak és bronztestek a trópusi Atlanti hullámok -, hogy ez nem a láthatáron.

9. Úgy látszik, a lényeg az, hogy a víz a part mentén a sáros barna az uralkodó bauxit, agyagos talaj. Plusz folyók szállítására több agyag és iszap.

29 Tények Guyana

A fotó: a híd a folyón valahol a közepén az országban. Jól látható színes a víz. Ő azonnal így mindenhol.

10. Mint mondtam egy helyi kapitány, „a legközelebbi kék víz és strandok - Trinidad és Tobago.” Erősítse - a Trini víz tiszta és kék!

Néhány nap múlva a zuhanyzók hirtelen elkezd gyakran jól öntözött félóránként 5 percig. De néha obkladyvaet hosszú. egy fél nap.

29 Tények Guyana

A fotó: így néz ki, Cayenne éjjel a hotel erkélyéről. Ez a központ a város !!

12. Guiana - a legdrágább ország a kontinensen. Az árak az összes Franciaországban, és még drágább. A minőség (szolgáltatás legalábbis) sokkal alacsonyabb.

13. Booking.com nem találja a Francia Guyanában nem szálloda. Expedia 2 tőke (Cayenne) és három (szerintem) Kourou. Tény, szálloda az országban még egy kicsit.

29 Tények Guyana

A fotó: a fő utcán a Cayenne azonos erkély, de a délutáni órákban.

14. Hogyan írjunk amerikai oldalakon, ha nem tudom, a francia, a Francia Guyanában nem tesz semmit. Igaz: az angol nem beszél szinte nikto.Poberezhe ország beszél szigorúan francia. Angol hangszórók ritkák. Minél messzebb délre és nyugatra, a lakosság egyre inkább az a Taki nyelvet. Akkor tudják az emberek, akik beszélnek spanyolul, és a portugál (Brazília és Venezuela a közelben).

Hivatalos információk szerint, az azonos - ez egy ilyen néger Inglish. Ez egy nyelvjárás fekete rabszolgák az angol egy kis holland. Sem a brit, sem a holland nem hall engem a Taki. A tárgyaláson - a szuahéli.

15. Évente egyszer, Guyana tartott a fő esemény - a karnevál. Szerencsém volt, hogy rajta (én is már elterjedt, mint egy mag néhány fotó). De a részletes történet és fotó jelentés lesz később.

29 Tények Guyana

Photo: Farsang a Cayenne utcán.

29 Tények Guyana

A fotó: „révész” továbbítja trespassers Suriname. A háttérben jól látható ha a gépkocsi előtt a helyi rendőrőrsre. Egy másik helyen, így őket nem biztonságos.

17. utakon Guyana kiváló. Szinte mindenhol. Különösen jól értem, amelyek hajtott Suriname.

29 Tények Guyana

Photo: Figyeljünk a szín a járdára! Land akkor ez szinte mindenhol. Thierry Rouge - tiszta bauxit, azt hiszem.

18. Az utak vannak rendőrök a radarok. De különösen burjánzó Customs (Kolumbia keres gyógyszerek, valószínűleg). Utaztam kevesebb, mint 1000 km, de én 2-szer leállt és a feladott poggyász.

A második alkalommal én csak ment taxival a repülőtérre, a taxi megállt az úton, 3 km-re a repülőtértől szokások, alaposan keverjük egészen szépen halmozott táskák és még kérte, hogy pisilni egy csésze tesztelni a kokain.

Általában a rendőrség azonnal komoly. Európai gyakorlattal.

29 Tények Guyana

19. De az életmód nem európai. 12 és 4 nap - szieszta, semmi sem működik. Amikor a „munka”, az is lassú és zavaros.

Gviantsa elvár egy sietős, a gyorsaságot és a vágy, hogy tegyen valamit - egy utópia.

20. A turizmus nem fejlettek. Nem csak éttermekben, szállodákban és a „ettrekshnov”.

Utazási iroda kínál kirándulásokat a dob helyén, egy utat a Iles du Salut (ahol a börtön használták), egy hajóútra a csatornákon keresztül. Nos, egy pár tartalék. Mindent!

29 Tények Guyana

Fotó: látogató turisták a fa pinty fészkek egy hajóval a csövekben Reserve Kaw-Roura.

21. A dzsungelben csak akkor küldi merész extrém. Ott aludni általában a szabadban függőágyak.

29 Tények Guyana

A fotó: függőágyak a „tábor” tartalékba.

22. aludtam egy éjszaka volt kényelmetlen. Másnap reggel a tulajdonos azt mondta nevetve, hogy a függőágy nem szükséges aludni mentén, hanem ferdén - szinte az egész függőágy, karok és lábak. Hmm. Valószínűleg.

29 Tények Guyana

23. Mikor és kinek kell menni Guyana, ez entomologists ornitológusok, zoológusok és egyéb különcök. Itt élőlények itt - több mint elég!

29 Tények Guyana

A fotó: a hazai gyűjteménye barátom Entomologist Tibu - róla és a gyűjtemény babochkovoy elmondom külön-külön és részletesen.

29 Tények Guyana

Fotó: Űrkikötő Kourou a tenger felől. Látható, hogy néhány fehér szemét az ugródeszkát. Valószínűleg ez Ariane rakéta, ami kellett futni a következő napon. de nem futott.

25.-tól Guyana könnyen elérhető Brazília és Suriname. vízum nem szükséges Brazíliában. Suriname lesz, hogy azt a Cayenne 3 nap.

29 Tények Guyana

Fotó: Suriname konzulátus Guyana. Ez nagyon egyszerű és otthonos.

26. Miért Suriname vízum, nem értem. Bármilyen lakója a hajó viszi a 10 perc, illetve 4 EUR (vagy 15 SRD), a másik oldalon a Maroni folyó (amely arra szolgál, mint a határ Suriname) és leesett bárhol. A rendőrség tekintem ezt közömbösen.

29 Tények Guyana

A fotó: a tipikus átmenet Guyana-suriname határon.

27. Capital Guiana - Cayenne - igazi falu. Do nincs semmi. Még a szuvenír boltok semmi vásárolni, kivéve lepkék belül és mágnes a hűtőbe.

29 Tények Guyana

A képen: Cayenne a domb, amelyen az erődöt Seper.

Kapcsolódó cikkek