10 tény a Pavlov

Jelenetek és részleteket az élet a híres fiziológus, akkor alig tudott.

Ivan Petrovics Pavlov - az egyik leghíresebb a világon a fiziológus, háttérbe szorította a tanáraik, merész kísérletező, az első orosz Nobel-díjas, egy lehetséges prototípusát Bulgakov átváltoztatástan professzor.

Meglepő, a hazát a személyiség nagyon keveset tud. Megvizsgáltuk az életrajzát ezt a furcsa embert, és megmondja, néhány tény az életét és örökségét.

Érdekes lehet:

10 tény a Pavlov
Nehézségek nagy tudós

Ivan Pavlov született a család egy pap Ryazan. Miután a vallási iskola belépett a szemináriumba, de akarata ellenére apja, a lelkész nem. 1870-ben Pavlov rábukkantam egy könyvre Ivan Sechenov „reflexek a Brain”, érdekel a fiziológia és beiratkozott a szentpétervári egyetemen. Specialty Pavlova lett a fiziológia az állatok.

10 tény a Pavlov

Kedvenc tanár Ilya Pavlov Zion, az egyik legvitatottabb alakjai idejét. Pavlov írta róla: „Mi csak csodálkoztam, hogy mesterien egyszerű nyilatkozatot a legösszetettebb élettani problémákat és igazán művészi képesség kísérletezni. Egy ilyen tanár nem lehet elfelejteni örökre. "

Zion irritálta sok kollégája és a diákok elvi és integritását, volt vivisector, anti-darwinista, összeveszett Sechenov és Turgenyev.

Egy nap egy művészeti kiállítás volt a harcot a festő Vaszilij Vereshchagin (Vereshchagin hit kalapját az orr, és a Sion azt állította, hogy a csillár). Úgy tartják, hogy a Sion egyike volt azoknak a szerzőknek „Cion bölcseinek jegyzőkönyvei”.

10 tény a Pavlov

Zion és a hallgató Ivan Pavlov fiziológiai laboratóriumban.

Érdekes lehet:

10 tény a Pavlov
Hogyan gondolja a Nobel-díjasok?

Pavlov keserű ellenfél kommunizmus. „Nem szabad hinni a világforradalom. Koca nem a világ kulturális forradalom, és nagy sikerrel a fasizmus. Mielőtt a forradalom, a fasizmus nem volt „- írta 1934-ben Molotov.

Amikor elkezdtem a tisztítás az értelmiség, a Pavlov dühös Sztálin azt írta: „Ma Szégyellem magam, hogy én egy orosz”. De még az ilyen nyilatkozatok tudós nem érintette.

Ő védte Nyikolaj Buharin, Sztálin és Molotov egy levelet továbbított az aláírás: „Ma SNK kapott új chepuhovoe írni Pavlov.”

A tudós nem fél a megtorlástól. „A forradalom elkapott közel 70 éve. És én ragadt egyszer biztos tudatban, hogy a tevékenységét az emberi élettartam 70 év. És így bátran és nyíltan bírálta a forradalmat. Azt mondtam magamnak: „A pokolba velük! Let lőni. Csendélet vége, megteszem, amit követelt tőlem az én méltóságát. "

Gyermekek Pavlov nevű Vladimir, Vera, Victor és Vszevolod. Egyetlen gyermeke, akinek a nevét nem indult V volt Mirchik Pavlov, aki csecsemőkorában meghalt. Élt egy rövid élet és egy fiatalabb, Vszevolod: Meghalt egy évvel korábban az apja.

A Koltushi falu, ahol élt Pavlov nézett sok híresség vendégeket.

1934 Pavlov látogatott Nobel-díjas Niels Bohr, a felesége és a sci-fi, HG Wells és fia, zoológus George Philip Wells.

A néhány évvel ezelőtt HG Wells írta a The New York Times cikket a Paul, ami hozzájárult a népszerűsége orosz tudós a Nyugat. A cikk elolvasása után, egy fiatal tudós B. F. Skinner döntött, hogy megváltoztatja a tevékenységét, és lett egy pszichológus, behaviorista. 1972-ben nevezték Skinner legkiválóbb pszichológus a XX század az Amerikai Pszichológiai Társaság.

10 tény a Pavlov

HG Wells látogató Ivan Pavlov.

Lásd még:

10 tény a Pavlov
Tudomány ezen a héten: Viszlát, Rosetta; Szia, Nobelevka

Pavlov szorgalmas gyűjtője volt. Először gyűjtött lepkék termesztik, fogott, koldulás utazó barátok (a gyöngy a gyűjtemény világoskék, fémes csillogás, egy pillangó Madagaszkár). Aztán kezdett érdeklődni a bélyegek: Prince of Siam egyszer adott neki egy jelet az ő állapotában. Minden születésnapját bármelyik családtag Pavlov adott neki egy másik Works.

Pavlov volt a festmény, amely akkor kezdődött a portré fia, aki végre Nikolai Yaroshenko.

Passion for gyűjtő magyarázható Pavlov reflex cél. „Az élet csak, hogy a vörös és erős, aki egész életében elkötelezett, hogy állandóan, de nem elérhető célokat, vagy az azonos hévvel megy egyik cél a másikra. Minden élet, annak minden javulás, egész kultúra a reflex cél, csak akkor történik meg az emberek célja, hogy meghatározott egyik vagy a másik élete céljait. "

Pavlov kedvenc festmény „Három hősök” Vasnetsov: fiziológus látta Ilya, Dobrynya és Alyosha képek három temperamentum.

10 tény a Pavlov

Ugyanaz a kutya.

A hátoldalán a hold közelében a kráter Jules Verne Pavlova kráter. És pályája között a Mars és a Jupiter, az aszteroida pörög (1007) Pavlov is nevezték fiziológus.

Pavlov Nobel-díjat kapott munkájáért a fiziológia az emésztőrendszer 1904 után nyolc évvel az alapító halála után. De a győztes mondta a Nobel-beszéd, útjaik keresztezték.

Tíz évvel korábban Nobel küldött Pavlov és kollégája Marcellus Nentsky nagy mennyiségű a támogatást a laboratóriumok.

„Alfred Nobel élénk érdeklődést az élettani kísérletek és meghívott minket néhány nagyon tanulságos tapasztalat projektek, amelyek befolyásolják az élettani legmagasabb feladatok, a kérdés az öregedő élőlények és haldoklik.” Így feltételezhetjük, hogy ő nyerte meg a Nobel-díjat kétszer.

Hogy egy ilyen személy mögé bújva egy nagy név és a szigorú fehér szakállú akadémikus.

A tervezés a cikk használt keret a film „Kutyaszív.”

Kapcsolódó cikkek