4 Neskuchniy módon, hogyan lehet javítani és fejleszteni memória

4 Neskuchniy módon, hogyan lehet javítani és fejleszteni memória

Tinédzserként kaptam megnehezíti feledékenység: nem ismét vette a kulcsokat, ne kapcsolja ki a gázt, nem hívja idő - minden erodálódott a fejemben, mint egy rakéta. „Memory leánykori” - morgott nagymama (ő maga is semmi, és soha nem felejtette). És próbálom megoldani a problémát, tanított a gépies szöveg darabok és verseket. Idővel elkezdtem keresni más módon javítja a memóriát. És találtam egy egyszerű és szórakoztató.

Az illatok felébrednek emlékek. Valahányszor elkapni az illata nedves fa, és én azonnal találom magam egy régi vidéki ház egy szivárgó tető, ahol órákon, mint a gyermek minden nyáron. Az illata lucfenyő egyáltalán, valószínűleg az újév, fahéj - házi süteményekkel.

„Szerényen viselkedik, hozott egy hosszú szoknya, nyárson gumi” - a vizsga előtt figyelmeztette a barátom anya. És ez nem volt helyes - legalábbis a kérődző. Számos tanulmány kimutatta, hogy amikor egy személy megrágja, akkor jobb, hogy emlékezzen az információkat, és biztosítja, hogy könnyebb. Miért történik ez, a tudósok maguk nem teljesen értem. Talán ennek következtében erőteljes mozgás a pofák gyorsítja a szívverést, és előfordul ugyanaz (lásd alább) fitness képzés. Vagy az oka az inzulin, amely megjelent a rágás során, és serkenti az agy felelős a memória terület.

Játssz Egyesület

Próbáld meg összekapcsolni az új információt a meglévő, jelenleg személytelen - számok, betűk - a képek formájában. Így agyunk tanul a legjobban információkat.

Ez az, amit azt tanácsolja a jól ismert német szakember memória és gyorsolvasás Franz Leser. Ha nehezen megjegyezhető nevek próbáljuk a őket (vagy csak az első levél) a jellemzői a személy megjelenését. Fedor ( „F”) felfújja az arcát kéz csípő. Roza zöld sál - virág a levelek.

New idegen szavakat is társítható, vagy már megtanulta a dolgokat, amelyek jeleznek. Beszélj «fa», és érintse meg a fát, vagy elképzelni a zümmögő az erdő szél.

Állítsa be a tárgyat (például, ha meg kell emlékezni egy bevásárló listát) lehet elhelyezni az út mentén, amelyen megy a boltba, és próbálja, hogy passzoljanak a helyi táj. Vekni fekete kenyeret - sötét épület sarkán a zöld - egy virágbolt, banán - Lépcsők (kellemetlen csúszik a papír).

Tegyen egy sétát

Az a tény, hogy a testmozgás erősíti nem csak az izmokat, hanem a memóriát, azt mondja, sokat. Azonban nem minden fitness fegyelem azt is hasznos. Köztudott, hogy az emberi agy a korral csökken olyan mértékben befolyásolja, és területek felelős a memória, mint például a hippocampus. Rendszeres aerob testmozgás - mindössze három negyven perces séta hetente - nem lehet egyszerűen megállítani a folyamatot, hanem visszafordítani. De súly képzés, valamint a stretching gyakorlatok, ezek a csodák nem képesek igazolt a kutatók a University of Illinois.

Ez egy logikus magyarázat: aerob edzés növeli a pulzusszámot, növeli a vérkeringést, ami miatt minden test szöveteiben, beleértve az agyat, a jobb táplált, egyre több tápanyag és oxigén.

Kapcsolódó cikkek