A játék szabályai a kosárlabda

Kosárlabda - csapatsportok versenyt. Játszott csapat 5 fő. A cél -, hogy töltse ki több pontot, mint az ellenfél. Pontokat szerzett dobtak a labdát a gyűrű karok egy rács. Kosarak ellentétes oldalán a játéktér a magassága 3,05 m-rel a padló szintje. A játék során a pályán 5 ember minden csapat, minden csapat 12 fő, helyettesítések a játék során korlátlan.

Pontokat szerzett az alábbiak szerint:

- 2 pont - dobott egy labdát a közeli és középtáv;

- 3 pont - dobott el egy messziről (esedékes 3 szemüveg vonal);

- 1 pont - egy szabaddobást;

A méretei a lejátszási bíróság kosárlabda: 28m hosszú és 15m széles. Kosárlabda - az egyik legnépszerűbb sport a világon, és a legnépszerűbb és a legfejlettebb liga a világon - a National Basketball Association „NBA”.

Mint említettük, a pályán játszani két csapat 5 fő, és a cél az egyes lényege, hogy dobja több golyó az ellenfél kosarat, és hogy megakadályozzák az ellenfél gólt labdákat a kosárba.

Játszani a labdát a kezével. Tilos: legyőzni a kezét, és beütötte a labdát, fut a labda nem sújtotta őket a földre, megütni a labdát a lábával. A véletlen érintés láb labda nem sérti.

A győztes a verseny a csapat, amely az időszak birtokában töltött több pontot, mint az ellenfél. Ha a játék véget ért a döntetlen, akkor a hosszabbításban - Hosszabbítás (. Általában 5 perc), ha a végén az első túlóra a pontszám is egyenlő, akkor kinevezett több túlórákat, van egy győztes.

A játék akkor kezdődik, egy ugrás labda közepén kör a játékteret, amikor a labda pattog jól teljesítő egyik játékos (ütő). Match négy negyed (negyed), mindegyik tartó 10 perc. A National Basketball Association, a negyed 12 perc szünetekkel 2 percig. A szünetben a fele a játék (a második és a harmadik negyedévben) 15 percig tart. Hosszú szünet után, a csapat változtatni kosarakat.

A játék lehet végezni a talaj felszínén vagy egy szobában mennyezet magassága nem kevesebb, mint 7 m Amint a fentiekben említettük -. Margó van 28h15 m csappantyú mérete kosarak - .. 180h105 cm-re az alsó széle a panel a padlóra vagy őrölt távolság legyen egyenlő 290 cm. a kosár van felszerelve, amellyel a fémgyűrűszövedék a kábelt. Rács nélkül alján.

A háló kapcsolódik egy távolságot 0,15 m-re az alsó széle panelt és a parttól 3,05 m-re a talajszint. Szabványok FIBA ​​telepített labda kerülete van 74,9-78 cm, súlya a labdát hím 567-650g versenyek. Női versenyeken kerülete - 72,4-73,7 cm, tömege 510-567 g

- ki - a labda kimegy a játékteret;

- jogging - a játékos a labdát teszi több mozgás tiporják, mint a meghatározott szabályokkal.

- 3 mp - támadó játékos (míg csapattársa birtokában van a labda az övezetben a támadás) van a festék (piros négyzet alatt a gyűrű), több mint 3 másodperc;

- 5 másodperc - miután a bedobás, a játékos nem része a labdát 5 másodpercig;

- Szorosan játékos - aki nem, hogy a transzfer dob a kosárba nem kezdődik, hogy végezzen több, mint 5 másodperc alatt;

- 8 másodperc - parancsot, amely tartja a labdát a hátsó területen, ez nem kimenetet 8 másodpercre egy elülső része;

- 24 másodperc - ha a csapat a labdát több mint huszonnégy másodperc, és nem teszi lövés az ellenfél kosarába. Második számláló törlődik, amikor a labda érinti a kosárba felni.

- megsértése a labdát vissza a célterületre - a csapat hozta a labdát a támadó zónában, és azonnal vitte be a célterületre;

- hibákat - által okozott betegségek sportszerűtlen viselkedés vagy fizikai kapcsolatba kerül az ellenfél.

A következő típusú hibákat: a személyes (fúj játékos érintkezik az ellenfelével), a műszaki, a kölcsönös, sportszerűtlen, kizáró.

A játékosok kap öt személyes vagy technikai hibákat (6 hibákat az NBA-ben), vagy két sportszerűtlen szabálytalanság - elhagyja a játékteret bíróság jog nélkül részt vesznek a játékban a mérkőzés, de joga van, hogy továbbra is a padon.

Az a játékos, aki két technikai szabálytalanság vagy kizáró - el kell hagynia a helyszínt a mérkőzés, jog nélkül marad a padon.