5 Ways, hogy segítsen a gyereknek megérteni érzéseiket

Ne vitatkozz velem!

Azt tette az órákat?

Hogy van az iskolában?

Problémák a megfelelő gyermeknevelés vannak egyáltalán. Ezek a megbízások és utasítások ismerős minden gyermek számára. És nem minden szülő néha „megszólítani”, hogy a fia vagy lánya. Csak az a helyzet, hogy a felnőttek nem mindig tudják, hogyan kell közvetíteni, hogy a gyermek gondolatait és érzéseit, hogyan kell érteni. És, hogy a gyerekek úgy érzik, ha meghallják a prédikáció, vagy ami a legrosszabb, a hideg válasz?

Ahhoz, hogy megértsük, mi az, próbálkozzon a következő feladat. Képzeljük el, hogy problémája van a munkahelyen. Hazafelé találkozik egy barátom, és megkérdezte: „Hogy van?” Ezzel kezdődik neki elmondani a problémákat. Ismerőse próbál „segíteni” Önnek sokféleképpen:

1) „Te hogy hegyeket ki vakondtúrás, biztos vagyok benne, a dolgok jobban holnap veled. Menjünk vásárolni. Meg kell vásárolni egy szép ruhát, mert kaptam egy születésnapi holnap. ”.

Az érzések és érzelmek: ____________________________________________________

2) „Meg kell tanulni, hogy ehhez a dolgokat nyugodtan. Semmi sem tökéletes ezen a világon. "

Az érzések és érzelmek: ________________________________________________________

3) „Ez szörnyű! Együtt érzek veled. ”.

Az érzések és érzelmek: ________________________________________________________

4) „a hibás! Tudtam jól, hogy ez történt. ”.

Az érzések és érzelmek: _____________________________________________________

Mi csak tanultam a saját reakciók bizonyos modor ember beszél. Amikor ideges vagy fáj nekünk, az utolsó dolog, amit szeretnék hallani, hogy ez a hiba a mi érzékeink, tanácsadás, az együttérzés, a vád. De amint valaki hajlandó igazán hallgatni minket, hogy ismerje a belső fájdalmat és adja meg a lehetőséget, hogy többet mondani, hogy aggodalomra ad okot, ahogy elkezdjük érezni képes megbirkózni az érzéseiket, és a problémákat.

A gyerekek részére azonos. Ők is segíthet magukat, ha valaki hajlandó meghallgatni őket, és együtt érezni velük. Íme néhány módszer, hogy segítsen a gyermek megértse az érzéseiket.

Meg kell hallgatni a gyermeket óvatosan.

Hogy ossza meg érzéseit szavakkal: „igen. "" Hmm. "" Clear ".

Nem tagadom, az érzéseit.

Hogy az érzéseit ( „Úgy érzi fáj”, „Te ideges”, stb).

Mutassuk meg, hogy érti a kívánságait a gyermek (neki a kívánt fantasy, „szeretnék lenni egy bűvész, és ....”).

Most, hogy tudjuk, hogyan kell adni elsősegélyt egy gyermek, aki egy probléma. De ami még fontosabb, mint az összes szó, a hozzáállásunk. Csak amikor a szavak vannak átitatva őszinte empátia, beszélünk a szívhez közvetlenül a gyermek.

Kapcsolódó cikkek