3-utas gömb ac hangszórók acalab

ldsound.ru »3-utas hangszóró gömb hangszóró ACAlab

Mivel pénzt Scan-Speak egy normális diák nem lehetünk választottak hangszórók Kaluga cég ACA - papír mélysugárzó és középkategóriás V2512.8 MP1314.8 (valójában én eredetileg akartam használni MP1314.8P - fázis golyó, de abban a pillanatban érdekében nem volt belőle raktáron, és termel a közeli ASA'vtsy időt ők nem fognak), valamint a selyem magassugárzó NEO T26.8 egy speciális kis csavar peremes. A rajzon segített osztálytársa, jól ismerik a Autocad. Miután meghatároztuk a mennyiségeket és sugarak golyó, hoztunk létre háromdimenziós modellek és össze őket, oly módon, hogy az akusztikus emissziós központok ugyanazon függőleges. Balls döntöttek, hogy rögzítse egymáshoz útján „lakások” (egy bizonyos helyen a labda felülete van vágva, így egy sima kör egy bizonyos átmérőjű furatokat, bálok és rögzítése ragasztóval hatalmas csavar - fényképek fejtse ki részletesebben becslés). Autocad ki az összes szükséges méreteket és lehetőséget biztosított, hogy értékelje előre megjelenése épületek. A gyűrűket számít „papíron”, egy ceruza, vonalzó és iránytű.

3-utas gömb ac hangszórók acalab

golyó gyártási technológia jól leírt itt, úgyhogy elmondom csak néhány fontos pontot.

Voltak kétségei vannak a bélés anyaga: MDF bizonyult lehetetlen elérni (és véleményem szerint ez nem alkalmas erre a technológia). Forgácslap viszonylag olcsó és elérhető, de nem veszélytelen, és szükség gitt és festék. A lemez könnyebb, de ez drágább, rosszabb csillapítja a rezgést, és csíkos mintázat cut - szintén egy amatőr. Tömör fából, hogy egy elegáns megjelenés - nem jelent problémát, de ez nagyon drága és nehéz, hogy nagy mennyiségű olyan faanyag kivételével fenyő. Továbbá, gyűrűk a 50 cm átmérőjű tömb nem látott, és felosztják a gyűrűt szegmenseket, majd csatlakozott - munkaigényes. És a rezgéscsillapítás még rosszabb (bár az első oszlop bükk ez nem akadályozza meg a játék égetés és élénk).

Ennek eredményeként úgy döntöttek, hogy a legnagyobb, „low-pass” a labdát a forgácslap tolschinoy16 mm, átlagos - 12 mm-es rétegelt lemez, a kis - megmunkált szilárd bükk.

Ahhoz, hogy kevesebb hulladék, a gyűrűket megszámoljuk egyszerre. Azonban nézd meg ezt a képet, minden, ami távolabbról a létrán - ez egy hulladék!

3-utas gömb ac hangszórók acalab

A számított falvastagság LF labdák - 20mm, középkategóriás labdák - 15 mm. Úgy tűnhet, hogy ez nem elég, de, először, a gömb alakú, a test feltételezi egy sokkal egyenletesebb eloszlását nyomás a falra, mint egy szabványos téglalap alakú; Másodszor, az építési - réteges, plusz egy halom csavar belsejében; Harmadszor, a belső falán a lépcsős maradt tehát a legtöbb helyen a számított falvastagság nagyobb. Általában a golyók is kiderült, nagyon erős, nehéz és kemény (MF - általában, mint egy szikla!).

At LF labdák és diski- „lábazat” tartott fél standard lap forgácslap. Gyűrűk fűrészelt kirakójátékban márka Boshevskimi fűrészek számadat fűrészelés (a legtöbb ilyen fűrészek halt mintegy harminc - 150 rubel per 5 db!). A csökkentés a gyűrű átmérője, illetve fokozott meredeksége fűrészelés (még az én hibám - szögben vágni nehezebb, fűrészelés túlmelegedés és gyorsan elromlanak - nyírni, finom, és a szögek posshibat majd, főleg, hogy pontos dokkoló gyűrűk mindig nem működik). A megjelenés javítására, valamint a mélynyomó volt „flush” a labdát, az utolsó gyűrű már részeg 8 mm rétegelt lemez.

3-utas gömb ac hangszórók acalab
3-utas gömb ac hangszórók acalab

Ezen a képen a hangszóró hat lemez,

mivel a lyuk alatt nem kerül feldolgozásra.

Vágni középkategóriás - rétegelt lemez golyók sokkal könnyebb volt, annak ellenére, hogy a kisebb átmérőjű, és fűrészek élt egy kicsit.

A kötési gyűrű együtt vett mintegy csavarok 400 és egy liter PVA ragasztó.

Csak kivágása és ragasztás nagy golyó több mint két héten át nagyon sűrű napi munkáját két ember (a munka során a hálózati segített, a nagyapám, amiért nagyon köszönöm!).

A kapott szögletes „figoviny” közelíti meg a gömb alakú, először használja a „súroló a gyalu”, de kiderült, hogy sokkal könnyebb csinálni a segítségével az őrlés csésze fúrni és legnagyobb irha, egy ilyen nagy még soha nem látott, a gabona a mérete körülbelül 2 mm (bőr, és ez volt elég jelentős összeg). Aztán a nagy golyó borították „Primer” (sűrű fehér festék) és szárítással, a kezelt több mint finom csiszolópapírral. A rendes gitt Vettem az idő (hiába. Csak gitt és csiszolás lehet összehangolni a dudorok és süllyed a forgácslap!).

3-utas gömb ac hangszórók acalab

Keressen egy személy városunkban, képes faragni a kis golyó fából kiderült, hogy problematikus, és végső soron az ember nem megmunkált golyó, tojás alakú dolog, de még mindig nem egy darab fa és ragasztott a fele, de hát.

Beállításához a golyókat egy emelvényen megfelelő magasságban a padló felett három lépcső balkonok az állítólagos tervezési vásároltunk a tény, hogy megtalálja a piacon. Mindegyik baluster volt vágva a közepén egy 45 fokos szögben, majd vágja, hogy illeszkedjen a felszínen a „hely” a labda (nagyon időigényes művelet). Stukkók vannak csavarozva, hogy a talapzat és a labda csavarok ogromennye és ültetett a szuper-PVA (végleges összeillesztése során).

3-utas gömb ac hangszórók acalab

3-utas gömb ac hangszórók acalab

AU teljesen rendezni, én tartozó belső felületén a golyók egy jó réteg autóipari gumi öntött, és így őket büdös a nyári konyhában, mentem Moszkva - kezdte az őszi félévben.

Nem tudom, hogy pontosan mennyi ideig illatos öntött, de nem kevesebb, mint egy hónap alatt - ez biztos! By the way, ugyanakkor azt bekente a cső fázis inverter és rezonáns die-kosár mélysugárzók. Nem tudom, hogy van-e ebben az értelemben, de a legrosszabb biztosan nem volt.

3-utas gömb ac hangszórók acalab

3-utas gömb ac hangszórók acalab

LF golyókat festett magas fényű alkid zománc réteget 3. Minden fa részek vannak bevonva egy réteg nitro lakk -, hogy a felület megóvása a szennyeződéstől a szerelés során. Hagytam, hogy az ülésen.

3-utas gömb ac hangszórók acalab
3-utas gömb ac hangszórók acalab

2 hét múlva, a folyamat véget ért, a festék megszáradt, hazajöttem. „Oszlop” Itt az ideje a végső összeszerelés. Feet ragasztott a „dobogós” Super-PVA (lábad alatt, persze, balra festetlen orrkorong), vonzotta a csavarokat. Gyalog át a gitt keverve PVA, nagy labdák, színes gitt. A nagy golyó, újra át gitt, meg mid-labdák. Top - kis golyókat. Minden összeszerelt szerkezet bevont magasfényű alkid lakk két rétegben. A festék lakk esik ez sokkal rosszabb, mint egy fa.

3-utas gömb ac hangszórók acalab
3-utas gömb ac hangszórók acalab
3-utas gömb ac hangszórók acalab

LF léggömbök I tele szintetikus párnázással. Közép-labdák töltött MEGA-high-end anyagok - egészen a macskám, hat hónap schosyvali egy zsákban. Minden kábel - fonott 117 * 0,07.

Crossover készült az alábbiak szerint: a parttól 1,5 m RF tengelyen keresztül JustMLS programot és a mikrofont a primer WM-60-ben mért frekvencia válaszát hangszórók telepítve a hangfal. A mérési eredményeket hoznak be LSPCad, ott szimulálták és optimalizált crossover. Ezután - emulációs jelenti LSPCad, összeszerelés és befejező a kis méretek és a fül.

3-utas gömb ac hangszórók acalab
3-utas gömb ac hangszórók acalab

A crossover alkalmazott szinte kizárólag a hazai komponensek - MBGO, PBI, MBGCH, fT3, K73-17, K73-16, K78-2, rézhuzal. Import - csak ellenállások (by the way, az osztó szükséges csak a magassugárzó). Minden tekercs - a légmagos, mint a aluláteresztő - szükséges kis ellenállású, így 5,26 mH nyílt seb a transzformátor mag. A fül „vas torzítás” nem vette észre. Mértem a kapacitás és induktivitás egy hangkártyát, LCMeter programok és egyszerű eszköz.

Úgy hangzik, főleg nem volt ideje, hogy értékeljék, mert ismét Moszkvába ment tanulni. De az első benyomások .... Szuper! Nem tudom leírni részletesen, és ebben az értelemben nem az. Bizonyára a szűrő meg fogja változtatni, próbálkozzon más opciók ...

3-utas gömb ac hangszórók acalab

Két doboz közepén - saját készítésű erősítőket, az alsó - csak ezek a hangszórók.

Most, hadd adjak néhány tanácsot azoknak

akik mernek tenni valamit, mint ez:

1. Jó mérjük a munka mennyiségét, és eldönti, hogy azért van, mert muszáj.

2. Vegye ki a teljes test egyetlen anyagból, vagy festéssel vagy lakkal.

3. Készíts egy monolit test, vagyis a lehető legkisebb vegyületek skleynyh típusú golyós labdát, vagy golyós-lábát.

4. Jó eszközöket és anyagokat fog menteni egy csomó időt.

5. Ahhoz, hogy a kirakós eszköz vágás egy kört - valószínűleg egy nagyon jó dolog.

6. Közvetlenül helyjelölőre lyukak épületek fúrás közben nem kap a csavar.