Job elektromérnök

Csatlakozz hozzánk, és tudatában kell lennie mindennek! "Data-orientáció =" horizontális "data-text-color =" # 000000 "adat-share-shape =" kerek "adat-sn-ids =" vk.tw.fb.gp. ok. "data-share-size =" 30 "data-background-color =" # ffffff "adat-preview-mobile =" false "data-mobile-sn-ids =" fb.vk.tw.wh.ok. vb. "adatok-pid =" 1290018 "adat-counter-háttér-alfa =" 1.0 "adat-follow-title =" Felíratkozás a szocialista. hálózatok! "adat-following-enable =" false "data-zárja-bemutató több =" true "data-selection-enable =" false "class =" uptolike-gombok „>

Job elektromérnök osztályozni specializáció irányába tevékenység:

  • Rendszerintegrátorok;
  • rajzok;
  • design.

Rendszerintegrátorok különlegessége az úgynevezett gondolni nagy, hogy egy szisztematikus megközelítést problémák megoldása rádióelektronikai. A rendszerek specialistája részt vesz a tervezésben, a teljes elektronikus hardver rendszer a megadott paraméterekkel, nem részletezném a szerkezetét az egyes készülékek.

Áramkör, másrészt, megérti részletesen a szerkezet az egyes készülékek és alrendszerek részt vesz a tervezés bizonyos jellemzői, hogy van, hogy megoldja a sajátos helyi problémákat. Ő nem aggódik a komplex eszközök általa kifejlesztett.

Tervezőmérnökök problémák megoldása az optimalizálás fogalmak, ami egy miniatűr eszköz. Feladatuk is műszaki problémák megoldásán működő hűtőegység és a hűtőborda, tervezése esetekben az elektronikus berendezések.

szakma jellemzők

Amellett, hogy ezeket a feladatokat elektromérnök:

  • A műszaki előírások és dokumentáció, valamint utasításokat és iránymutatásokat dolgoznak elektronikus berendezések;
  • Ez biztosítja a műszaki tanácsadás és oktatja a felhasználók vagy ügyfelek dolgozó elektronikus berendezések.

Feladatai elektromérnök függ a munkavégzés helye, az ő specialitása. A weboldalak, beosztástól elektromérnök eltérő nevei: fejlesztőmérnök elektronika (elektronikus berendezések), a szoftver mérnök NYÁK tervező mérnök az elektronika.

Funkcionális feladatokat fejlesztőmérnök:

  • Fejlesztés a kapcsolási rajzok és nyomtatott áramköri lapok;
  • műszaki dokumentáció elkészítése;
  • telepítése és tesztelése prototípusok
  • indítási és üzembe elektronikus berendezések;
  • termelési támogatás és karbantartás;
  • lebonyolítása megelőző és szokásos karbantartás;
  • Rend alkatrészek gépek.

Érvek és ellenérvek a szakma

  • Az állandó igény szakma a mai világban, és a belátható jövőben
  • magas bérek
  • Az a lehetőség, folyamatos fejlődés szakmai terv
  • A világ elektronikus technológia dinamikusan frissül, és ezért az elektronikus mérnöknek kell állandóan tudatában kell lennie az összes új termék. Ez inkább, a szakma és mint mínusz.

munkahelye

  • Kutatási és termelési Egyesület fejlesztése és gyártása elektronikus berendezések;
  • SRI profil;
  • szolgáltató központok;
  • műhelyek a javítás az elektronikus berendezések.

fontos minőségi

  • analitikus elme;
  • térbeli képzelőerő;
  • széles látókörű;
  • kezdeményezést;
  • elkötelezettségét az új ismeretek és javítja a szakmai színvonal;
  • folyamatos kutatás legjobb hazai és külföldi tapasztalattal fejlesztése, üzemeltetése és karbantartása elektronikus berendezések;
  • aprólékos gondossággal;
  • türelem;
  • eredményorientáció;
  • tisztaság;
  • felelősséget;
  • szervezet.

Szakmai Számítógépes ismeretek:

birtokában speciális programok: CAD. Cadence (Capture CIS, PCB-szerkesztő, elrendezés, PSpice), Altium Designer (fejlesztési koncepciók, fejlesztési nyomtatott áramköri lapok, fejlesztés könyvtárak), Protel DXP. Kompas 3D (fejlesztési dokumentációt ESKD), TINA, LtSpice (modellezés áramkör).

Kap egy elektronikai mérnök szakma lehet a következő egyetemeken:

  • Moszkvai Állami Műszaki Egyetem. NE Bauman (MSTU) Kutatási és oktatási komplexum „Electronics, lézer és orvosi berendezések”;
  • Nemzeti Kutatási Nukleáris Egyetem "MEPhI" (MEPhI);
  • Moszkvai Állami Radio Engineering, Elektronikai és Automatizálási (Műszaki Egyetem) (Műszaki Egyetem);
  • Nemzeti Kutatási Technológiai Egyetem „MISA” (NUST „MISA”), Osztály „elektromos és elektronikai mikroprocesszoros”;
  • Moszkvai Energetikai Intézet (Műszaki Egyetem) (MEI)
  • Moszkva Repülési Intézet (Állami Műszaki Egyetem)
  • (MAI), Department of "Electronics repülőgép"
  • Moszkvai Állami Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai eszköz (MGUPI), az osztály a „személyes elektronika”
  • Moszkvai Állami intézmények Elektronikai és matematika (technikai segítségnyújtás az egyetemmel) MIEM Kar Electronics
  • Magyar Állami Műszaki Egyetem. Ciolkovszkij (MATI), Department „Az információs rendszerek és technológiák”
  • Moszkva Műszaki Egyetem Távközlési és Informatikai (e), kar „Rádió és Televízió”
  • Moszkvai Állami Electronic Technology (Műszaki Egyetem) (MIET), Department of "Electronics és a Computer Technologies"

Felsőoktatási szakterület:

  • Rádióműszereszes (shemotehnicheskogo)
  • Design és a technológia elektronikus úton (a tervezés)
  • Elektronikai és nanoelektronika (rendszerintegrátorok)
  • Elektronikus rendszerek és komplex (rendszerfejlesztés)
  • Elektronikus és optoelektronikai eszközök és speciális rendszerek (rendszerfejlesztés).

Kitűnő műszaki képzés állnak a főiskolákon. Sok sikeres elektronikus mérnökök speciális középfokú oktatás ezen a területen, de a tapasztalat, több mint 3 év, amely lehetővé teszi számukra, hogy a mérnöki pozíciók:

  • Zsukovszkij Aviation Műszaki Főiskola. V.A.Kazakova
  • Moszkva College of Management és az új technológiák
  • Moszkva Műszaki Főiskola
  • Műszaki Főiskola №8
  • Műszaki Főiskola №39
  • Műszaki Főiskola №42
  • Kommunikációs Főiskola №54

középfokú oktatás, szakterület:

kártérítés

Lépcső és karrierlehetőségeket

érdekes tények

Az összeállítás a termelés chip üzletek minősége dolgozók fontos a jó koordináció és finom motoros mozgások. Felvételekor gyűjtők chips ázsiai gyártók olyan vizsgálat elvégzését koordináció: kérje meg őket, a lehető leghamarabb összegyűjteni kis gyöngyök pálcika.

És milyen munkát az Ön számára? Kérjen szakmai segítséget

Szakmai útmutatás a felnőttek számára. változtatni a szakma, vagy egy felnőtt, hogy tisztázza a mozgás irányát a szakmai életben.

Szakmai útmutatás a tanulók. váló iskola után, hogy milyen szakmát válasszak?