1) Milyen szerepet játszik a lelkiismeret az emberi életben? 2) mi a lelkiismeret, mint például az iskola hátránya?

Mielőtt az ember az élet minden szakaszában egymás után különböző célokat és feladatokat lát el, amelyeket ő dönt. Például, hogy tanulni és befejezni iskolába, egyetemre menni (szakiskola), aki specializálódott, válasszon egy szakma, és az irányt a munka, sikerül úgy, hogy családot alapítson.

Ha elér egy bizonyos lépést, a következőre lép. De ha előre nézel, felmerül a kérdés, és akkor mi van? Miért törekedsz, ha végigmegy ezeket a lépéseket? Mi következik?

Előbb vagy utóbb minden józan ember gondolkodik a kérdésekről:

Miért jöttem a világba?

Mi az én célom, mi az életem célja?

Végül is minden ember, aki különböző lépéseket tesz, és megold néhány helyi feladatot, valami fontos dolgot keres magának.

Az emberek különböző törekvései vannak.

Egyesek csak saját jólétüket, jólétüket kívánják elérni, hogy rendezzék jól magát és kényelmesen éljenek (nagyon gyakran mások rovására). Nagy anyagi vagyont keres és boldogan él. Minél több van ingatlan, pénz, annál boldogabb az ember, annál többet engedhetsz meg magadnak, annál boldogabb leszel ... egészen az öregkorig ...

Mások arra törekszenek, hogy jobbá tegyék a világot, hogy közelebb hozzák a közeli és ismerős embereket, az anyaországuk népéhez, végül az egész bolygó népéhez. Az ilyen személy nem élhet egyedül. Meglátja létezésének jelentését, és elégedettséget érez, amikor nemcsak a számára, hanem a körülötte levő emberek számára is jó, amikor mások számára előnyös és jó.

„Hiszem, hogy a legjobb módja annak, hogy élni akar csinálni egy jobb munkát, és hogy nincs nagyobb öröm, mint érezni tényleg egyre jobb. Ez egy áldás, hogy soha nem szűnt tapasztalni eddig, és amely megmutatja nekem a lelkiismeretem.”

Kapcsolódó cikkek