A sportolók le vannak tiltva

Sok fogyatékos sportoló nem csak versenyez az egészséges kollégákkal, hanem sikeresen legyőzte is őket.

Markus Rem (Atlétika)

Oscar Pistorius (Atlétika)

A hírhedt dél-afrikai futó, aki tavaly a krónikákban a gyönyörű Revka Stenkamp gyilkosának tűnt, 11 éves korában elvesztette a lábát. Ezután a három olimpián hat aranyérmet nyert, a londoni versenyző pedig egészséges sportolókkal versenyzett, és ez lett az első az Amutee runner történetében. Ehhez azt is bizonyítania kellett, hogy a protézis nem ad előnyt az egészséges sportolóknak, miután sikeresen kiválasztotta a játékokat, és elment a 400 méteres verseny elődöntőjébe.

szenvedett az első pályafutása során vereséget a harmadik világbajnokság World Series of Fighting () elleni küzdelemben. Meglepő, hogy a korlátozott kezekkel rendelkező Newell a fájdalom és fulladásos trükkök mestere.

Anthony Robles (freestyle wrestling)

Natalie du Tua (úszás)

Natalya Partyka (asztalitenisz)

Bettany Hamilton (szörfözés)

A szörfözés egy nagyon veszélyes sport, és Hawaii, ahol cápákkal kell foglalkoznia, még kétszer is. 13 évnyi reményt adva a sportolónak volt esélye arra, hogy találkozzon az egyikével. Ennek eredményeképpen egy lány, aki elvesztette a vér 60 százalékát, csodálatosan megmentette az életét, de az orvosok nem tudták megtartani a megrázott kezeket. Valaki Betty helyén elvesztette volna a vágyat, nemcsak az óceán hullámainak csökkentésére, hanem a tengerpartra is, és Betty nemcsak visszatért a sportba, hanem a juniorok között is vált az alvilági bajnokság világába. Most nagyon sikeres a felnőttek szintjén.