6 utazás inspiráló könyvek

6 utazás inspiráló könyvek

India hatszor nagyobb, mint Franciaország. És itt a lakosság húszszor nagyobb. A húsz! Higgy nekem, ha egy milliárd franciák éltek ilyen torlódásban, akkor a vérfolyók áramlanak. A vízesések esnek! Eközben a franciaek, mint mindenki tudja, a leg civilizált nemzet Európában. És még a világ minden tájáról. Tehát biztos, hogy szeretet nélkül India megszűnik.

Shantaram, Gregory Roberts

A Shantars olvasásakor nem lehet elhinni, hogy a történelem önéletrajzi, és sok minden történt a valóságban. A főszereplő, miután kiszabadult az ausztrál börtönből, hamis név alatt Lindsay Bombayba érkezik és új életet kezd. Nem fogom nyilvánosságra hozni a kártyákat, és elmesélni a történetet. Annak ellenére, hogy a könyv nagy, olvassa el, megéri.

Miért tartozott a könyv ebbe a jegyzékbe? Egy másik főszereplő miatt - India. Nehéz elhinni, hogy India csak egy másik ország. Úgy tűnik, hogy ez egy teljesen más világ, más értékek, a kultúra, és az emberek. És akaratlanul is azon kapom magam, gondoltam, hogy szeretnék, hogy ne csak ott egy hétig, és röviden, hogy a látvány és néhány hónap, hogy belevetette magát a másik életben, hogy megértsük, miért India vonzza és inspirálja utazók a különböző országokban.

6 utazás inspiráló könyvek

Mikor még egészen fiatal, és nem adtam többit-tekercs tolóerő valahol, ahol nincs érett ember megnyugtatott, ha lejáratkor ezen viszketés gyógyítható. Amikor az én korom elérte ezt a normát, gyógyító szerként megígértem az öregséget. A későbbi években hallottam arra nézve, hogy az idő múlásával a lázam is sor kerül, és most, mikor kiderült ötvennyolc marad látszólag mindig a régi kor. Eddig semmi sem segített. Négy husky gyapjú gőzös síp én sörény áll egyenesen, a lábak magukat indul pritoptyvat. Hallom a harsogó repülőgép, motor felmelegedés, még csörömpölése patája a járdán, és hamarosan - az ősrégi remegés az egész testben, szájszárazság, vándor szeme, a hőt a tenyér és a gyomor felgördül valahol a legjobb bordák. Más szóval, nincs helyreállítás; egyszerűbb - a trombita korrigálja a trombitát.

"Utazás Charlie-val a Keresés az Amerikában", John Steinbeck

Ez a könyv nem azok számára szól, akik időről időre gondolnak az utazásra, hanem azok számára, akik nem tudják elképzelni az életüket egy út nélkül. Steinbeck írta, hogy a gőzhajó füttyent haja végén, a motor hangja felmelegedés - borzongás az egész szervezetben, és ez a könyv több, azok számára, akik ismerik ezt az érzést. Alig néhány hónappal Steinbeck beutazták Amerikai kisteherautóval az ő uszkár Charley és le észrevételeit ennek a regénynek.

6 utazás inspiráló könyvek

Időnként jól mentem a társadalomban és a szolgálatban, és néha rosszul buktam. De a szántott tájak világában, mint a csipke, az erdei övek és az ellenszenves patakok, a széles mezők világában és a világosan megvilágított, elhagyatott öblökben, mindig találtam vigaszt és erőt.

"A bőröndben talált kézirat", Mark Helprin

Ez a könyv hosszú életútról szól. Nem, nem az A ponttól a B. pontig terjedő tervezett utazásra, hanem a sors sorsa, amely ma kedvező Önnek és holnap - nem. De még a kudarc - ez nem mentség a feladatra, hanem a lehetőség, hogy élvezhesse az élet kiszámíthatatlanságát.

A főhős életében valóban hihetetlen. Ő egy nyolcvanéves, a brazil dzsungelben ül, és a kézirata írott lapjait egy hőálló bőröndben rögzíti. Fia számára azt írja, hogy mi volt az életében, és hogy kiderült, hogy egy kis amerikai fiú, aki nehéz utat tett meg, és ahol csak nem volt, Brazíliában találta magát.

Ez a regény fel tudja ébreszteni a kalandvágyó szellemet a legszkeptikusabb olvasóban. Én nagyon ajánlom.

6 utazás inspiráló könyvek

Furcsa emberek utazók. Nekem nagyon sok közös van velük. Nincs állandó lakóhelyünk. Vándorok vagyunk. Mi járkáltunk, és betartottuk a saját szeszélyeit, abban a reményben, hogy megtaláljuk azt, amit célszerű megkeresni. Alapvetően paraziták vagyunk: én, mint egy idegen országban, a fogadó szervezetében élnek, és megismerem a világot, feltárva tudatát. Az olyan emberek, mint a Caspar, idegen országban élnek, felfedezik kultúráját és természetét, megismerik a világot, vagy meghalnak az unalom miatt. A béke szempontjából Kaspar láthatatlanok, irreálisak. A magány termékei vagyunk. Az egykori bizalmatlan házigazdám, a kínaiak először találkoztak az utazókkal, idegenekként vagy bevándorlókként tekintettek a másik világra. Ez az, ahogyan az emberek bánnak velem.

"Irodalmi Ghost", David Mitchell

6 utazás inspiráló könyvek

Hétvégén hajózik, a pihenés és szórakozás álmát. Akkor jó szórakozást integetett barátai a parton, fények pipáját legimpozánsabb és elkezd járkálni a fedélzeten, azzal a céllal, ha volt Cook kapitány, Sir Francis Drake és Christopher Columbus minden gördült be egyet. Kedden sajnálja, hogy útra indult. Szerdán, csütörtökön és pénteken sajnálja, hogy napvilágra született. Szombaton, meg fogja találni az erőt, hogy lenyelni egy csésze húsleves, és ül a fedélzeten, üzenetrögzítő szelíd kérdések mártír mosolya könyörületes utasok, hogyan érzi magát. Vasárnap már képes önállóan mozogni és szilárd ételeket fogyasztani. És hétfőn reggel, amikor egy bőröndöt a kezében, és egy esernyőtartó a létrára, hóna alatt, várva a partra, - a tengerparti sétányon már erősen tetszik.

"Három hajó, nem számítva a kutyát", Jerome Klapka Jerome

Ne felejtsük el, hogy az utazás szórakoztató. És Jerome könyve megerősíti ezt.

6 utazás inspiráló könyvek

Mi a te útod, öreg fickó. A szent útja, az őrült útja, a szivárvány útja, az üresjárat útja - igen, bármi. Senkit, bárhol, bárkit is vezet.

"Az úton" Jack Kerouac

Az "On the Road" regény a 60-as évek "törött" generációjának himnusz. És a hősök e generáció élénk képviselői, függetlenek és szabadok. A világon egy autóban utaznak, nem tudják, hogy egy új nap készüljön rájuk, és ezért boldogok. Számukra a legfontosabb az új ismerősökkel és friss benyomásokkal teli út.

Valaki félelemmel keresi a Kerouac hőseit a frivolitás és az önzés terén, és talán így van. De ők annyira mohóak az életért, ezért hisz abban, hogy minden egyezmény nélkül ingyenes lehet, hogy nem lehet hinni. Nem csoda, ha a regény elolvasása után mindent le akarsz dobni és megyek az úton.

És milyen könyvek hatottak rád? Vajon olvasás után el akartam dobni a dolgokat a hátizsákomba és elindulni?

Kapcsolódó cikkek