3 Szabályozza, hogyan és mit ne megijesszük a vevőt - a kézművesek vásárát - kézzel készített, kézzel készített

A kreativitás típusai

Különböző típusú kreativitás

Az üzletemben itt és vevőként kereskedelem, és a saját tapasztalataim alapján három fontos szabályt hoztam az eladók számára: "Hogyan és mit ne megijesszük a vevőt", remélem, hogy sok információ hasznos lesz. )

1. Az első és legfontosabb szabály: soha ne mondja el a vevőt: "A fő dolgot eladom!"

Sajnos, de néha az eladókról hallani. Úgy érezzük, hogy az eladó nem érdekli, hogy ki és hogyan kell eladni - neked, Vasya Pupkin-nek vagy Marya Ivanovna-nak. Ez a kijelentés elsősorban a potenciális vevőtől fosztja meg a vásárlást, és felemeli azt a másodrendű fogyasztó szerepére. Miután meghallgatta ezt a mondást 3-szor az eladókról, már nem volt kapcsolatba velük.

2. Próbálja meg a lehető leggyorsabban válaszolni a vevőnek küldött üzenetekre vagy hívásokra!

Miután várt egy napot, kettőt, és nem kapott tőled az élet jeleit, a vevő egy kommunikatívabb eladót találhat és vásárolhat tőle. Szüksége van erre? Például, ha nem kaptál választ az írásos üzenetre ugyanazon a napon vagy másnap, ha őszintén úgy gondolja, hogy egyszerűen figyelmen kívül hagyja, és Ön nem túl fontos az eladó számára!

3. Ha a termék tartalékban van, és egy másik vevő ezt igényli.

Ne mondja: "Ezt a dolgot eladják egy másik személynek, alig tudok segíteni!"

És ha a fenntartott személy nem vesz munkát, vagy elvész? Egyáltalán nem lesz eladása, hiszen az első nyilatkozat már elidegenítette a második potenciális vevőt.

Jobb ha azt mondani: "Kedves: ez a munka még mindig tartalékban van addig, amíg egy ilyen dátumot nem fognak megvásárolni, akkor kapcsolatba lép velem" vagy "Kedves." Ez a munka egy ilyen időpontig tartalékban van, ha szeretné, a tervezett időpont után, és megmondja, hogy megvásárolta vagy sem, ha nem, akkor a kívánt termék a tiéd lesz! ".

Saját példa: Láttam egy pulóvert, és meg akarta venni. A munkát befejezettnek jelölték, nincs tartalék jele. Írtam egy üzenetet a mesternek, hogy megvásárolta ezt a munkát. Válaszként azt hallottam, hogy a terméket lefoglalták és hamarosan megvásárolják. Nos, elfelejtettem a vásárlást. Ez volt és volt, de 2 hét múlva valahol üzenetet kaptam erről a mesterről, hogy a terméket nem váltották vissza, fel tudtam venni egy mólót. De már vettem még egy pulóvert, és a mester még eladatlan áron maradt.

A fentiekből tudok következtetni. az udvariasság és az a képesség, hogy egy lépéssel előre megnézzük, több vevőt fog vonzani Önnek, és nem engedi, hogy meggondolatlan lépést tegyen!

Kulcsszavak

Kapcsolódó cikkek