60 éves Peter Petersburger a nyugdíja két évig járta az egész földet gyalog

Ahogy Segei Lukyanov elmondta Gatchinskaya Pravdának, születéskor utazó volt. Gyermekkorától inkább sétálni kezdett, és saját útvonalaihoz jött. Gyermekkorában először magasságra ugrottam magasságra, majd - sportos sétálgatásra. Az ember a sportos séta sportja mestere, számos maratoni és szupermaratona résztvevője, a Szovjetunió és Oroszország 100 kilométeres séta, napi és kétnapos séta. És két évvel ezelőtt Sergey Lukyanov úgy döntött, hogy az egész világra törekszik. Az útvonalat előre elkészítették, azonban a valóság saját korrekciókat hozott.

- Majdnem mindent egybeesett, de természetesen egy kicsit másképp akartam. Nem minden függött rólam - ott nem mehetsz el, minden lezárt, háború van ... Néhány helyen az ösvényt le kell rövidíteni, néhány esetben megváltozott. Ausztrália egyáltalán nem indult el ...

Ennek eredményeként a világ körüli út, valahogy így: érkező St. Petersburg, a versenyző költözött keletre, tompított szinte az egész országot. Aztán ott voltak Kazahsztán, Kína, Vietnam, Laosz, Thaiföld, Malajzia, Indonézia, Szingapúr, Chile, Argentína, Uruguay, Brazília, Tunézia, Olaszország, Szlovénia, Csehország, Szlovákia, Lengyelország, Fehéroroszország, ...

VKontakte

60 éves Peter Petersburger a nyugdíja két évig járta az egész földet gyalog

Az egész út Segei Lukyanov egyedül sétált, 70 kg-os hátizsákkal a válla mögött.

VKontakte

60 éves Peter Petersburger a nyugdíja két évig járta az egész földet gyalog
VKontakte
60 éves Peter Petersburger a nyugdíja két évig járta az egész földet gyalog

Kétszer puteshestvnnik is repül a repülőgép - Dél-Amerikában, ahol kirabolták és ellopta az összes dolgot. De a jó emberek Brazíliában gyűjtött pénzt neki, hogy az orosz utazó képes volt, hogy az olimpia Rio. Aztán átrepült az Atlanti-óceánon keresztül Tuniszra, és onnan Európa-szerte - vissza Oroszországba.

Segei Lukyanov kényelmetlenül töltötte az éjszakát: a szabadban, sátor nélkül, hálózsákban, hidakon vagy alatta, buszmegállóban vagy elhagyatott házakban.

VKontakte

60 éves Peter Petersburger a nyugdíja két évig járta az egész földet gyalog

A sportoló szerint megpróbált "röplabdázni" - egyszerre 50-60 kilométer, átlagos sebességgel 7 km / óra.

Szergej Lukyanov utazott nyugdíjba. Néha pénzeket küldtek a szponzorok. A nap az utazó költött csak 500 rubel. Megesett a szokásos Coca-Cola, amely gyorsan visszaállítja az erősséget. cipők, tekercsek, jó sajt, füstölt kolbász és füstölt hús. Egy kis ötven gramm sajt vagy hús, a Coca-Cola mellett, egész nap elég volt.

VKontakte

60 éves Peter Petersburger a nyugdíja két évig járta az egész földet gyalog

A legnehezebb akadályt az ő útja a világ körül, ő nevezte nem vadon élő állatok, és nem töltik az éjszakát a hideg és a vízumok, a legérdekesebb országok - Kína, és a leghidegebb hely - Fehéroroszország (ez volt a végén az út).

- Nagyszerű és érdekes volt, amikor átmentem a chilei Andok hegyi átjárón. Természetesen lenyűgöző. Ez egy gyermekkori álom volt - legalábbis részben átengedni az inkák ősi útját. Lenyűgöző csillagok, egy másik ég. Négy kilométerre felmászik a hegyre, és ott van egy szálloda, talán az egyik legnagyobb a világon. 53 étterem van benne! Lehetetlen volt ott maradni: az árak olyanok, hogy csak egy éjszakára három évig kell dolgozni. De eljöttem az igazgatóhoz, és szabadon telepedett meg, ingyen etetett és velem táplált.

Szentpéterváron Sergei Lukyanov tapsokkal üdvözölte.

Két évnyi szétválás után Sergey Lukyanov családjával időt kíván tölteni, sétálni az unokájával, és talán írni egy könyvet, de utána - mindig újabb útra induljon.

Olga Ivanova fotói

60 éves Peter Petersburger a nyugdíja két évig járta az egész földet gyalog

- Az utazás során kedvesebb lett az emberek iránt. Korábban is próbálták, de más volt. Úgy érzem, hogy megváltoztam benne: sokkal könnyebbé vált, nincsenek több redundáns akadályok - minden a világon lehetséges, csak tudnia kell ezt, és megy az utat. Nagyobb toleranciát váltottam ki az emberek iránt, inkább megbocsátónak. Minden helyzet másképp néz ki: az, amit ellenségnek tekintenek, barátgá válik, az oldaladra költözik.

Ne üljön és várja meg az egészség megjelenését. Fel kell kelnünk és el kell menni, utazni, és nem kell félnünk. Amikor ezeket a rejtett lehetőségeket magamtól kapom, boldogan éreztem magam a hetedik égben. Minden alkalommal, amikor valami új történik, minden perc egy új módon él. Nem tudod, mi fog történni a következő pillanatban, és örömet szerez rajta, ami örömmé válik. Két évet járok, de úgy érzem, hogy száz éve éltem ...