360 Visszajelzés és a sikeres programozói menedzserek @ klubja

360 visszajelzés: mi és hogyan

360 Visszajelzés és a sikeres programozói menedzserek @ klubja
Amikor az Intel megvásárolt minket, hat hónappal később eljött az ideje, hogy elvégezzük az alkalmazottak első hivatalos igazolását. De mivel hat hónapig dolgoztunk, úgy döntöttünk, hogy egy edzést készítünk. Vagyis, miután mindegyik sikeresnek ítélt, de az egész folyamatot átmentük. Ennek az eljárásnak a része 360 ​​visszajelzés. Az Intézetben összesen 4 formai igazolást végeztem, ezért ezen a téren tapasztaltak némi tapasztalatot. Vannak finomságok itt.

Röviden - mi 360 visszajelzés. Minden alkalmazott általában nem vákuumban dolgozik. Egy évig sokféle emberrel dolgozik. Kíváncsi vagyok, mit gondolnak a tiéd? És most egy menedzser jön, és megkérdezi: „bármi is legyen az Epiphanes, akkor?” És mivel nem megy egy ember, és egy kört az összes, akivel dolgozott Epiphanes, akkor hívják a 360 visszajelzés.

A formalizált eljárás így néz ki:

1. Az Epifan mérnök elmondja, a menedzsere, akinek a kezelője 360 ​​visszajelzést kérhet tőle.

2. A menedzser megvizsgálja ezt a listát, és hozzá még néhány embert (egyesek eltávolíthatók a listáról). A mérnökök valahogy általában nem szerepelnek azon személyek listáján, akikkel egy évig kétségbeesetten harcoltak.

A lista tartalmazhatja a következőket:

  • a mérnök munkatársai
  • a szomszédos csoportok mérnökei
  • a szomszédos csoportok vezetőit
  • vásárló
  • ...

Ez minden, akivel Epifan sűrűn közölte.

3. Ezután a menedzser minden egyes személyt a listából ír:

Kedves Ivan Ivanych, segíts nekem, kérlek, nagyra értékelem Epifan mérnömet. Nagyon sok dolgot művelt vele az év során, ezért nagyon hálás leszek, ha írsz nekem:

  • Az 3 legfontosabb eredmény vagy eredmény, amelyet az Epifan ebben az évben érte el
  • 3 erős tulajdonsága Epifánok
  • 3 dolgot kellett javítania

Angolul ez a struktúra 3: 3-mal nevezik a 3: 3 Key Results-ban. 3 Erősségek. 3 fejlesztési területek.

4. Ezt követően a menedzser összegyűjti mindezt, megvizsgálja, hogy mit küldött neki és kiegészíti a képét, amely az Epifannal kapcsolatban már fejlõdött.

Csak 360 visszajelzés alapján láthatja:

Mi legyen felkészülve?

Az a tény, hogy az emberek nagyon eltérő módon írnak 360 visszajelzést. A vezetők általában jól írják. A mérnökök viszont leírják az ujjaikat, leiratkozhatnak, és általában "kopognak a Nyugatról". Gyakran az "Areas for Improvement" szakaszban írják: "hasznos lenne javítani az angol nyelveden". Tudja, mint az oklevelek és disszertációk védelmében - a "Jegyzett hiányosságok" szakaszt meg kell tölteni. Ott általában írásos: "az illusztrációk elégtelen minősége". Itt és itt ugyanaz: "hasznos lenne javítani az angolodat".

Mi a teendő? Ne csinálj semmit. Ha valaki tényleg mindenkit kifosztott, akkor a mérnökök róla mindent írni fognak, amiről a fejlesztési területeken gondolkodnak. Ha valaki sokat segített, akkor pontosan megírja a kulcsfontosságú eredményeket és / vagy az erősségeit. Ha nem írnak semmit, ez azt jelenti, hogy valószínűleg nem volt nagy probléma a személyrel. És nem is láttak nagy segítséget tőle.

Olyan érzés, hogy mindössze annyit kell tudnia a 360 visszajelzések formális oldaláról. És egy kicsit később fogunk beszélni arról, hogy pontosan mi minden szakaszban, hol szerezni a tényeket, és hogyan kell emlékezni mindent.

22 válasz a "360 visszajelzésre: mit és hogyan"

Valójában nagyon érdekes eszköz az elosztott csapatok és a nagyvállalatok számára. A kisebb játékosok számára a kollégákkal való közvetlen kommunikáció többet ad, ha egy jó menedzser ezt teszi.
Nagyon köszönöm a cikket, tudni fogjuk, mi történik az Interen

Ez a téma nagyon sürgős számomra. Ezeket a visszajelzéseket néhány napon belül először fogadjuk el. Nagyon köszönöm a kiadványt! Mindaz, amit olvastam - használom.

> Itt és itt ugyanaz: "hasznos lenne javítani az angolodat".
> Mit csináljunk vele? Ne csinálj semmit.
Azt hiszem, az az oka, hogy az emberek nem értik, mit jelent ez a közvélemény-kutatás személyesen, kivéve, hogy időbe telik tőlük. Miért van szükség mindent dobni, és leülni, hogy emlékezzen mindazokra, amikről egy ilyen emberre gondolok?
"Mert ők is értékelnek engem" - nem motiválja, hogy töltse ki semmilyen módon.

Anton Kukoba:
És mit motiválsz, hogy töltsd be?

Nagy késéssel, de még mindig megosztotta az első 360 visszajelzésünk eredményeit.

Milyen volt:
1. Mivel ilyen visszacsatolást sohasem hajtottunk végre, a főigazgató beleegyezésével kísérletként nem az egész osztályra, hanem csak projektemre (beleértve magamat, 4 tesztelőt is).

2. A következő ülésen elmondtam a csapathoz, hogy milyen 360 visszajelzés, miért van szükség, és hogy pontosan mit kell tennie

3. Minden csapat tagjából megkapta azokat a listákat, akikről visszajelzést kérhet.

4. Előkészített levélminták a visszajelzések gyűjtésére vonatkozó kérdésekkel, a levél végén finom udvarias utalást tett arra a napra, amelyre válaszolni szeretne.

5. A levél elküldése előtt a listákból szinte minden személy kapcsolatba lépett a Jabberrel, vagy személyesen megkereste, és hozzájárult ahhoz, hogy részt vegyen a visszajelzésekben.

6. Azok, akik megállapodtak, leveleket küldtek. A legkorábbi levél 2,5 héttel a felmérés határideje előtt, legkésőbb 1 hétig tartott.

7. A levélminták és az emberek listája a felméréshez küldött fejjel 2 hétig

8. Ha a kapcsolat megengedett, akkor a tapasztalt kapcsolat lehetővé tette, hogy tapintatosan emlékeztettem arra, hogy nagyon fontos számomra, hogy megismerjem véleményüket a felvetett kérdésekről.

Nehézségek:

• Az egész csapat nagyon óvatos volt a 360 Visszacsatolás ötlettel az elején. A visszajelzéseket kapó emberek mintegy 60% -a szintén nagyon hangulatos volt. Minden alkalommal, amikor elmagyaráztam és meggyőztem, hogy örömmel halljuk a konstruktív kritikát, és az anonimitás megmarad.

• Nem mindenki, aki megkérdezte, írta a felülvizsgálatot. A közvetlen visszautasítást csak egy személy válaszolta (összesen mintegy 30-an vettek interjút), de egyetértettek és nem küldtek visszajelzést 30%

• kevesen írtak pontosan azt, amit el kellett végezni, azaz konkrét példákat adni az eredményekre, hiányosságokra és érdemekre. Talán ez magyarázataim elégtelensége miatt van. A válaszok 75% -ában a nyelv meglehetősen általános volt.

Általánosságban az alábbi eredmények jelennek meg:

• A csapatban a második a lelkesedéssel reagálta a visszajelzéseket, egy személy - visszatartó erejű, sok vágy nélkül. Az utóbbi esetben még a kérdőívet sem töltötték be, mert az információ "túlságosan személyes" volt. Nem ragaszkodtam hozzá.

• Az első két kolléga egyértelművé tette, hogy sok ember figyelmét ihlette. Nagyon gazdag megbeszélést folytattunk az eredményekről. Mind érzelmileg, mind tájékoztató jelleggel.

• sokat tanultam arról, hogy a munkatársak hogyan kezelik a jelenlegi munkát, mit akarnak tenni, milyen dolgokat kell nagyobb figyelmet szentelni, hogy ne váljanak problémává. Kiderült, hogy ez a visszajelzés nagyon hiányos.

• a munkatársaktól kapott visszajelzést a programozóktól. A dicséret mellett konstruktív kritikát is felmutattak, ami azt mutatta, hogy mi meglehetősen gyenge, némi meglepetés volt. Most már jobban tudjuk, mint harcolni.

Egyébként hozzá tudom adni, hogy a vezetők nagyon jól írják a véleményeket. Minden vezető, akikkel beszéltem, részletes és átgondolt válaszokat írt. És egy személy nem csak egy áttekintést küldött, hanem egy kollégánk egész pszichológiai portréját. Duzzadtam, amikor megláttam. A programozók általában tömören írnak, de tágasak.

Fejezi ki a kritika, azt hittem, a sok, és arra a következtetésre jutott, hogy ez volt köszönhető, hogy egyrészt nem az én magyarázatokat, másrészt, visszafogottság és csemege az emberek, akik nem érzik magukat jogosult kritizálni (néhány válaszolt), és a harmadik, ez volt , hogy munkánk nem elég átlátható mások számára, és hibáink (mint például az eredmények) egyszerűen nem mindig láthatóak.

És azt is hozzáteszem, hogy a visszacsatolás folyamatában számos új kapcsolatot hoztam létre. Ezek közül vannak mérnökök más osztályok, valamint a vezetők. Számomra személyesen ez a teljes visszajelzés egyik alapvető eredménye.

Jeanne, köszönöm és, ahogy mondják, tiszteletben tartják, amit tettek és tettek. Jól csináltam, határozottan!

[. ] oldalunkról Zhanna Bitukova megosztotta tapasztalatát a 360-as felmérés elvégzésével. IMHO, a tapasztalat érdekes. Nekem van [. ]

Mint már tartott egy szuper egyszerűsített módon 360 fidbek minket a projekt, de a felmérés zajlik szóban, és akkor is csak 1-2 szakemberek érintkeznek a válaszadó. Minden ember a projekt lépjen átlagosan 7-10 ember (elemzők, menedzserek, tesztelők, fejlesztők) és a vezetőket attól tart, hogy egy ilyen vállalkozás lenne hátrányos üzleti szempontból - a válaszadók majd tölteni egy csomó időt írás tucat alkalmazott véleménye, kárára aktív feladatok.

Tehát a fő kérdés: hogyan optimalizálható a szakemberek visszajelzéseinek gyűjteménye, és hogyan optimalizálható az ajánlások / visszajelzések rögzítésének folyamata az emberekre anélkül, hogy hatással lenne a projekttervekre?

Előre, köszönöm a választ!

Hagyja a választ

A hozzászóláshoz be kell jelentkeznie.

Kapcsolódó cikkek