8 A programozók módja nem őrült

A "8 Ways For a Programmer to Stay Sane" cikk cikkeinek fordítása David Walsh.

A webes programozás kemény munka. Ez állandó, hosszú küzdelem az egyre új problémákkal, határidőkkel és hülye ügyfelekkel. Ráadásul az a tény, hogy mindannyian áldozunk a végtelen böngészõ háborúkban. Ez mind elviselhetetlenné teheti munkánkat.

8 A programozók módja nem őrült

Miért csináljuk ezt? Szeretnénk programozni. Szeretünk virtuális világokat létrehozni, ahol a felhasználók információt kaphatnak, képeket tölthetnek le, embereket találhatnak. Szeretjük szabályokat és korlátozásokat követve, hogy maximális lehetőségeket kapjunk. Szeretjük, hogy a napi személyes források és eszközök személyes gyűjteménye valami hasonlóvá válhat, mint a Facebook vagy a Digg.

Annak ellenére, hogy a programozás minden előnyét kielégítik, el is fogyasztható. Képességünk, hogy megbirkózzunk a munkánk által okozott stresszekkel, ez nagyon fontos dolog. 8 módszert gyűjtöttem össze egy programozó számára, hogy maradjon a fejemben.

Állj meg időben


A programozók, ezek általában rögeszmés emberek. Nem szeretjük elismerni a vereségünket, és általában nem adjuk fel a problémákat. Ha hosszú és sikertelenül harcolsz egy problémával, akkor a legjobb, ha megállsz. Hozd el a gondolatodat. Vegyünk egy sétát. És gyere vissza, ha kicsit lehűlsz.

Menjen valahova vacsorázni.


A számítógépen ettem. Ebéd közben meglátogattam kedvenc oldalamat, olvastam és elküldtem személyes leveleket. Az ügyfelek fokozatosan elkezdték írni és hívni ebéd közben, amikor rájöttek, hogy abban az időben ott voltam. Hamarosan nem maradtam egy perc. Ne hagyja, hogy az órája ebéd után egy újabb munkaidő legyen! Hagyja az irodát ebédidőben!

... és egészséges ételeket fogyasszon


Egészséges testben, egészséges lélekben. Néha ez sokkal kényelmesebb enni a cookie-kat, vagy csokoládét, de még mindig jobb lesz, hogy egyen egy kis saláta, gabona- vagy közönséges szendvicset. A rossz táplálkozás vezet állandó fáradtság, vagy akár a depresszió (Mondom kollégáim, önbecsülés csepp, amikor eszem a McDonalds). A legjobb dolog, hogy enni, jó szendvics - ez megadja a szükséges tápanyagokat, hogy egész nap jól érezze magát.

Tartson távol otthoni számítógépétől


Egy munkanap után ne nézd meg otthoni számítógépedet - a személyes projekted várhat. A "saját magának" történő programozás tovább ki tudja küzdeni. Ezért jobb egy-két napig várni.


Ideális esetben, ha technikai hobbija van. A sportolás még jobb, mivel ez lehetővé teszi számodra, hogy formában maradj. Túl gyakran a programozók nem érdekelnek más, mint a számítógépek - ne felejtsd el a valós világot! Keressen egy hobbit! Ismerje meg, hogyan kell főzni. Indítsa el a sakkját. Gyűjtsd össze a rejtvényeket. Játssz focizni.

Töltsön időt barátaival


A barátok általában nem érdekelnek a programozáshoz. Hagyj időt barátodnak. Menj kebab-hoz, menj a moziba, játssz egy játékkonzolt, menj a labdarúgáshoz vagy a természethez. Az interneten történő kommunikáció nem számít!

Használd a vakációt


Amikor a munka megkezdi a törést, ne féljen menni nyaralni - ez megóvja az elviselhetetlen munkától való elbocsátást. Nem kell menni egy körutazásra. Ha akarod, maradj otthon. Az ünneplés lényege, hogy elgondolkodjon a munkájából.

Talán a programozás nem az Ön számára


Ha a programozás megsérti a személyes életét, az egészséget, vagy csak megőrzi õrültségét, akkor jobb, ha meg akarja szakítani. Vannak más tevékenységek is - talán egy újabb karriert szeretne. Ne felejtsd el, hogy a fény nem jön össze egy ékkel a programozásban, és a munka nem okozhat szenvedést.

Nagyon fontos, hogy megtanulják kezelni a munkahelyi stresszt. És hogyan tudsz megbirkózni a stresszel?

> A legjobb, ha egy snack, egy jó szendvics - ez megadja a szükséges tápanyagokat, hogy egész nap jól érezze magát.

Talán nem értek valamit a szendvicsekről, de mivel ez az egészséges étel?

Általános tippek, amelyek minden olyan irodai alkalmazottnak megfelelnek, aki sok időt tölt a számítógépen. Mi a programozás, még inkább "webes programozás"?
Ui Általában néha furcsának tűnik, hogy a programozók úgy vélik, hogy különleges munkájuk van - ott van a hétköznapi emberek hétköznapi munkája és a programozás.

A cikkben - eretnekség. Égesse meg a szerzőt a császár nevében!
"Ha a programozás fáj a személyes életét, az egészséget, vagy csak megőrzi õrültségét, akkor jobb, ha nem teszed meg."
Őrület és zsenialitás - két oldala ugyanannak az éremnek) Ha a programozás vezetési te őrült - te jó úton halad) És ha nem égnek a munkahelyen, nem célja, hogy maximalizálja elmélyülni a munka, hogy nem folytatja könyörtelenül és kíméletlenül konkrét célokat, feláldozva minden egy sorban - ez nem így van neked kemény munkád van, hogy hirtelen fájni vagy őrületbe dobni))

Az idő megadása a készülékén beállított időzónában történik.

Kapcsolódó cikkek