5 Egyszerű kérdések a grúz borról - dariko

5 Egyszerű kérdések a grúz borról - dariko

Minél közelebb van a betakarítás ideje, annál inkább örülök annak a régi bölcs döntésnek, hogy Grúziába költözöm. Meg kell ismernie, tényleg szereti a bort, és már alig várom, hogy ezt a csodálatos időt, amikor a szőlő gyűjt, nyomja ki belőle lé fogják árasztani minden ilyesmi az agyag kvevri és eltemetni a föld alatt, és amikor friss churchkhela kapható lesz minden utcasarkon egy teljesen nevetséges áron! A levegő hűvösebb és tisztább, és olyan csodálatos, hogy üljön valahol a borozó egy pohár valami szalma, sárga vagy rubin, valami az illata gyümölcs, bogyós vagy citrusfélék ... Oh. Még a férfiak jönnek és mennek, de a bor marad (meg kell jegyezni, hogy mindkettőt, és ehhez érdemes közelíteni az elméhez).

Az az ötlet, hogy valami újat mondjak el a grúz borokról, jött hozzám, amikor azt gondoltam, hol lenne finom, hogy új német barátaimmal inni. A kedvenc borbárokban dolgozókkal folytatott beszélgetésekben ez a bejegyzés született: elvégre a legjobb módja annak, hogy megtanuljunk valamit egyszerűen kérdéseket tegyünk fel.

Az Erekle II - "Vinoground" és a "gVino" utcai utcánál kezdődik két bár, ahol nagyon tetszett, mert a ritka és finom borok választéka nagyon széles. Sajnálatos módon, vagy szerencsére nincs semmi nehézségem a megemlítésükre, de nem kapok, szóval vegye fel a szavamat, és nézze meg, ha ez megtörténik.

  1. Miért érdemes megismerkedni a grúz borral, ha még soha nem próbáltad őket?

Arthur, „Vinoground”: Én először kis ember beszélt a grúz bor ágazat általában: megkóstolása előtt meg kell értenie a különbség a normál termelési mód és a grúz hagyományos, ami már 8000 éves. Az erjesztés más, és az íz nagyon eltérő is, nagyon intenzív. Ami a fajtákat illeti, jobb kezdeni a klasszikusokkal: rkatsiteli (fehér) és saperavi (piros).

Guram, "gVino": Ami engem illet, ha valaki tényleg soha nem ivott a grúz bort, akkor az rkatsitelivel és a saperavi-val kezdjen. Ezek a legelterjedtebb fajták Grúziában, és közülük sokféle bor készült. A Saperavi-t általában óriás vérnek hívják sötétvörös színének, erejének és gazdag ízének köszönhetően. Ez a bor tanninokban gazdag, és hasznos a test számára.

  1. Ha ajándékot akarsz tenni olyan személynek, aki nem ért semmit a borban, mit tanácsol választani?

Guram: Ez a személy érzi a különbséget a jó és a rossz között! Tanácsaim: Chinuri a Pheasant's Tears (fehér) és Shavkapito a Merab Alapiani (piros).

Arthur: Defame Tsolikouri, fehér száraz a pincéből a Mamuka Chkheidze. Ez a bor 400 palackban van, ritka és különösen ízletes.

5 Egyszerű kérdések a grúz borról - dariko

Guram: Az én választásom az Mtsvane, a Kakhetian bora Nikala pincéből ...

5 Egyszerű kérdések a grúz borról - dariko
... és egy másik, az Iberieli cég által gyártott bor. Ez a "Ioana" a társaság tulajdonosának fia tiszteletére hívják. Egy napon a fiú nagyon beteg volt, feküdt a kórházban, apja pedig meglátogatta. Fia ösztönzésére azt mondta, hogy gyorsan vissza kell térnie, mert itt az ideje, hogy új bort készítsenek. A fiú a helyszínen címkéket húzott - ahogy láthatja, az apa és a fiú is ezt a borot inni.
5 Egyszerű kérdések a grúz borról - dariko

  1. Milyen borot kell megpróbálnia legalább egyszer életében?

Arthur: A nap folyamán jó fehér, jól hűtött bort fogyasztani. Este - saperavi vagy kishi, ugyanaz, ritka, félédes. Egy ital a szerelemnél jobb, mint a piros. A legfontosabb, hogy őszinte legyek ebben a szerelemben.

Guram: Napi lehetőségem az Rokatsiteli az Okro's Wines és a Tsolikouri Lagvinari-ból.

5 Egyszerű kérdések a grúz borról - dariko
De esténként a piros pirítóst a pirítóssal együtt is szeretni lehet - mert a vörös szín valahogy kapcsolódik a szerelem témájához. Az én opció az Okro's Wines vagy a Nick Bahia Saperavi. Ízük gyönyörű!
5 Egyszerű kérdések a grúz borról - dariko

Ukrajnában született, most Tbiliszi székhelyű. Szerelem látni új helyeket.

Kapcsolódó cikkek