13. gyakorlat

Magyarázza el azokat a hibákat, amelyek a gerundív forgalom visszaéléséből adódtak. Szerkessze a mondatokat.

1. Az én történetem nem lesz teljes, anélkül, hogy megemlíteném a Moszkvát. 2. Az úton haladva meg kell nézni. 3. Az ajtónál hallottam furcsa hangokat az irodában. 4. Ideges voltunk, de vonakodva haladtunk előre. 5. A sakkversenyeken egy fiatal mester, aki a nagymesterrel találkozott, ragyogó győzelmet aratott. 6. A könyv teljes bemutatása rendkívül rövid, tekintettel a diák költségvetésének időtartamára. 7. A tudományból olyan tanácsok szükségesek, amelyek gyakorlati munkájából előnyösek lehetnek.

8. Miután elolvastam a munkát, úgy gondolom, hogy a legfontosabb gondolatokat helyesen fejezik ki. 9. A folyóhoz közeledve abbahagytuk a lovakat, gyorsan felugrottunk a földre, és gyorsan sietve elrohantunk a vízbe. 10. A számológép használata gyorsan elvégezhető. 11. Miután súlyos sebet kapott, a katonát az elvtársak mentették. 12. Gyorsan öltözött és mosott, a fiú iskolába futott, de valamihez ragadva és megbotlott, elesett.

Adja meg a végrehajtott hibákat. Határozza meg mindegyikük típusát, jelezze az esemény okait.

I. 1. Pénzügyi támogatás nélkül a múzeum most nem képes túlélni. 2. Egy szerény öltönyös, virágos csokorú férfi lépett a színpadra. 3. A színház elengedte, hogy nyugdíjba vonuljon, amelyen már nem táncolta. 4. A műszaki tudományok összeegyeztethetetlen mértékben hozzájárultak az emberi élet feltételeihez. 5. Most az elvált párok folyamata nőtt a világon. 6. Napjainkban egyre kevesebb és kevesebb ember van, akiknek nincs egészségügyi problémája. 7. Egy fiatal férfi választja meg az útját, amelyen keresztül él. 8. Az utánzás szimbólumává vált.

II. 1. Meg kellett hallanom egy macska trükkjeit. 2. Válaszom: a halálbüntetés "NEM" három nagy betűvel. 3. A kozák lovagja habosított, és alig tudott felmászni a hegyi ösvényre. 4. Az utcán erős mozgást indítottak, amelynek során az autót lelőtték egy öregembert, akit a kórházba küldtek. 5. Az új könyv nagy sikert aratott. 6. Az osztály nagyobbik része sikeresen megbirkózott az ellenőrző munkával. 7. A fiú most árva; apja három évesen halt meg. 8. Az útmutató magyarázatot adott a hallgatóinak, és felkérte őket, hogy írják le, hogy később kinyomtassák őket.

Kapcsolódó cikkek