13 Legtekintélyesebb ortodox szentek - Ivanov okhlobystin - vallás - helyszíni anyagok - sznob

13 Legtekintélyesebb ortodox szentek - Ivanov okhlobystin - vallás - helyszíni anyagok - sznob

Ki: Nikolai a Sinner.

Érdemes megjegyezni, hogy Nicholas the Sinner az orosz nép szentként végtelenül tiszteleg. Péter idejében a legfontosabb érv volt, hogy vonakodás nélkül vágja a szakállokat: "Hogyan állhatok Nikolai a mardekáros előtt?" Nagyon tisztában volt az orosz emberrel. Számomra ez egy nagyon meleg szent, nem tudom megmagyarázni és motiválni, de úgy érzem, nagyon erős a szívemben.

13 Legtekintélyesebb ortodox szentek - Ivanov okhlobystin - vallás - helyszíni anyagok - sznob

Ki: Spiridon of Trimiphound.

Amire tiszteletre méltóak: ugyanazon ökumenikus tanácson megkülönböztette magát, mint Nikolai a Sátornak, bizonyítva Krisztus bináris természetét. Egy téglát szorított a kezében, és homokot és vizet kapott, bizonyítva, hogy egyfajta két természet létezhet. De sokkal érdekesebb a másik szenthez tartozó eset. Ismeretes, hogy a korfui látogatása után a Gogol végül megerősödött az ortodox hitben. Gogol és az angol barátja elküldte a Trimiphunt Spiridon ördögi emlékeinek eltávolítását. E mozdulat során a szent emlékeit különleges hordágyon, kristályrákokban hordozzák. A felvonulást nézve az angol megmondta Gogolnak, hogy ez mumifikáció, és a varratok nem láthatók, mert a hátukon vannak, és ruhával vannak bevonva. És abban a pillanatban, amikor Spyridon Trimiphunt relikviái megmozdultak, hátat fordított nekik, és lehúzta a vállán viselt ruháit, és tökéletesen tiszta viszonyt mutatott. Az esemény után Gogol végül elütötte a vallást, az angol pedig az ortodoxziát vette át, és meg nem erősített beszámolók szerint végül püspökgé vált.

13 Legtekintélyesebb ortodox szentek - Ivanov okhlobystin - vallás - helyszíni anyagok - sznob

Ki: Xenia of Petersburg.

Amit olvasnak: Az ő története jól ismert. A királyi kórus királynõjének felesége volt. Nagyon szerette a férjét, és amikor meghalt, kiment a ruhájába az utcára, és azt mondta, hogy Xenia halt meg, és nem Ivan Fedorovich. Sokan féltették őt, hogy őrült. Később mindent megváltozott, életében csodákat tett. A kereskedőket nagy megtiszteltetésnek tartották, ha meglátogatta őket a boltban - mert a kereskedelem sokkal jobb lett.

Életében ismételten érezte a segítségét. Amikor jöttem St. Petersburg, a fő célja az utam válik ne látogassa az Ermitázs és más múzeumok és templomok, és a látogatás a kápolna Xenia Petersburg, és a templomban, ahol imádkozott.

13 Legtekintélyesebb ortodox szentek - Ivanov okhlobystin - vallás - helyszíni anyagok - sznob

Ki: Bazil Boldog.

Mi istentisztelet: Egy időben, a Szent Bazil volt az egyetlen személy, kivéve a Metropolitan Philip, aki merte, hogy az igazat, hogy Rettegett Iván, nem gondolt, hogyan lehetne tovább sorsát. A csodák ajándéka volt.

Igaz, én személy szerint nem érintkeztem semmi mással, mint a Szent Bazil-székesegyház fajtái, de szívemben úgy érzem, hogy ez egy nagy szent, nagyon közel van hozzám.

13 Legtekintélyesebb ortodox szentek - Ivanov okhlobystin - vallás - helyszíni anyagok - sznob

Ki: Praskovya péntek.

13 Legtekintélyesebb ortodox szentek - Ivanov okhlobystin - vallás - helyszíni anyagok - sznob

Mert imádják: imádkozik, hogy megvédje a lopást. Én magam nem könyörgött a lopás elleni védelemért, de csak az én szentem. Ez katonai. Volt egyszer nagy római katonai parancsnok. Elfogadta a kereszténységet, újra regisztrálta a születő egyház összes tulajdonát, ezáltal erős lendületet adva a kereszténység kialakulásának. Nem mert végrehajtani, mert hős volt, de egyszerűen száműzték őt száműzetésben.

13 Legtekintélyesebb ortodox szentek - Ivanov okhlobystin - vallás - helyszíni anyagok - sznob

Ki: tiszteletes Kuksha Odesszából.

13 Legtekintélyesebb ortodox szentek - Ivanov okhlobystin - vallás - helyszíni anyagok - sznob

Ki: Alexander Svirsky.

Mi istentisztelet: Köztudott, hogy amikor a Szűzanya megjelent neki, és megparancsolta neki, hogy menjen át a tó építeni Svirsky kolostor, állt a kő és a kő úszott a tavon. Tetszik ez a költői kép nagyon aranyos. És itt a szívemben úgy érzem, hogy segíthet nekem, és nem fog engem imádkozni.

13 Legtekintélyesebb ortodox szentek - Ivanov okhlobystin - vallás - helyszíni anyagok - sznob

Ki: Sarov Seraphim.

Amit olvasnak: az ő története mindenkinek ismert. Ő, valamint a megváltó Nicholas nagyon közeli és érthető az orosz szent ember szívéhez.

13 Legtekintélyesebb ortodox szentek - Ivanov okhlobystin - vallás - helyszíni anyagok - sznob

Ki: 40 Sebastean mártír.

Amit olvasnak: elmesélem történetüket a modern nyelven. 40 vállalkozó volt, legyőzhetetlen kohorsz, veterán katonák, akik sok éven át szolgálták a császárt, de akik a kereszténység felé fordultak. Azokban a napokban a keresztények iránti hozzáállás rendkívül ellentmondásos volt. És ez a tény rendkívül gyanakvónak tűnt a helyi tisztviselők számára. Télen a tóba hajtották őket, hogy a harcosok hűsítsék forróságukat, megváltoztatták az elméjüket és elhagyták a kereszténységet. A hadsereg nem volt hajlandó megtagadni hitüket, mindaddig a tónál maradtak, amíg mind halottak. Az egyikük elvigyorodott, kilépett a vízből és elment a fürdőkádba, melyet a parton melegítettek, és éles hőmérséklet-csökkenés és Isten védelme hiányában halt meg. És a fürdõfõnök, látva a katonák bátorságát, becsületesnek tartotta, hogy megosszák meggyõzõdésüket és halálukat. Nagyon szeretem a kollektív érzés szellemét ebben a történetben.

13 Legtekintélyesebb ortodox szentek - Ivanov okhlobystin - vallás - helyszíni anyagok - sznob

Amit olvasnak: Ez a jól ismert Ushakov admirális. Ushakov ortodox ember volt, és ideális katona volt, aki katonáival minden csapást megosztott. Köszönhetően a bátorságának, Krisztus erejének hite, sok győzelmet aratott. Görögországban szentként ismeri el.

13 Legtekintélyesebb ortodox szentek - Ivanov okhlobystin - vallás - helyszíni anyagok - sznob

Ki: Daniel Moszkvából.

Erre a tiszteletre. Moszkv Daniil egyike azon embereknek, akik az orosz véres időkben a békével mindent elhatároztak. Nem vett részt a viszályokban. Apja örökségének megosztásával örökölte a moszkvai fejedelemségnek egy haszontalan területét. Sikerült az évek Uralkodása nem folytathatnak olyan tevékenységet, amely nem sérti valaki másnak a területén, és amikor a saját testvére ment rajta a háború, ő legyőzte kisebb hadsereg, majd bevallotta magának. És a bátyja, az elnyomás, a nemesség és a nyugalom Daniel Moszkva, amikor meghalt, ráhagyta fejedelemség, és végül Daniel Moszkva lett a legerősebb herceg. Minden alázattal.

13 Legtekintélyesebb ortodox szentek - Ivanov okhlobystin - vallás - helyszíni anyagok - sznob

Ki: Szent Bonifác.

Amire vádolják: rabszolga volt egy gazdag keresztény nő udvarában. Civilasszonyával élt a szeretőjével, és rendkívül bizarr életmódot vezetett. Aztán nagyon tiszteletre méltó volt, hogy egy relikviája legyen az otthoni templomában. Abban az időben, és ez már a Római Birodalom visszaesése volt, sok keresztényt még mindig kivégezték. Tehát a szeretője parancsára ment, hogy megkeresse a mártírok emlékeit. Sokáig ment, nem talált semmit, de a keresztények kivégzésére esett, és a végrehajtás során úgy döntött, hogy keresztyénnek nyilvánítja magát, és feláldozza magát a szeretője iránt. Aztán az ő relikviáit továbbadták a nőnek. És egy idő után elhagyta a világi életet, és Istennek szentelte magát. Ez a történet.

A minősítés számításának alapelvei

A legnépszerűbb

Hogyan definiáljuk?

13 Legtekintélyesebb ortodox szentek - Ivanov okhlobystin - vallás - helyszíni anyagok - sznob

Irina Gorbacheva:
Tusovka nem a barátságról szól