Drogba kiütötte magát

Spooky epizód történt szombaton a „Chelsea” játék - „Norwich”: előre „arisztokraták” Didier Drogba a légi harc volt ütés a fejét a kapus, „Norwich” John Ruddy és elvesztette az eszméletét.

A DIDIER LESZT TAPASZTALT

Az esemény a második félidőben történt, közvetlenül a pontszám után 1: 1 volt. Drogba (magassága 189 cm, súly 84 kg) és Raddi kapusa (193 cm magasság, 97 kg súly) félelem nélkül ugrik ki a "Norwich" büntetőterületébe, és csak a labdát látja. A kapus első helyen állt a labdán, de az ököl tovább repül, és közvetlenül Drogba fejébe jut. Egy hatalmas ütésből Didier, amint később az ismétlődés látható, azonnal elveszti a tudatosságot, és máris érzelem nélkül elesik a pázsiton.

Az első pillanatban egyértelművé vált, hogy Didierrel valami komolyan - nem mozdult. Azonnal jött egy csapat orvosok vezette Eva Carneiro (jelenléte a padon "Chelsea" a nők már régóta észrevették a brit média).

Általában a játékosok segítenek a mezőn kívül, de ezúttal a játékot csaknem 10 percig felfüggesztik - a Drogba sürgős segítségre van szüksége. Csak egy idő után az elefántcsontparti férfi megmozdítja a kezét - nyilvánvalóan magához jött. Az előremenő mező egy hordágyon hagyja az arcát egy oxigénmaszkkal. Kórházba kerül. A mérkőzés fő időpontjában a játékvezetőnek 11 percet kellett tennie.

A meccs után mindenki sajtótájékoztatón megnyugtatta André Villas-Boast:

- Didier egy kicsit jobb, vannak jelek, hogy minden rendben lesz. Nagyon hálás vagyok a játékosoknak és orvosainknak, hogy gyorsan reagáltak egy nagyon veszélyes helyzetre. Drogba gyorsan életre kelt. Úgy tűnik, hogy csak néhány percig volt eszméletlen.

Drogba könnyű az agy egyensúlya

A brit média felismerte, hogy a kapus Ruddy nem hibáztatható. Ez csak egy baleset. Bár a Villas-Boasch egyik asszisztense - a Jose Mario Rosa fizikai edzője kezdetben a bírótól kérte, hogy a kapus vörös kártyát mutasson egy durva játékért. Ruddy végül eltávolodott, de később - amikor le is lőtt Maloudát a saját büntetésében.

- Az epizód szörnyűnek tűnt a padról, de sajnos ez történik a labdarúgásban. Szóval szeretnék köszönetet mondani mindenkinek, aki segített Didiernek - mondta Villash-Boasch.

Már szombat este Drogba-t a kórházból bocsátották ki a "könnyű agyrázkódás" kezdeti diagnózisa miatt. Úgy tűnik, hogy az elefántcsont könnyedén kiszállt. A "Chelsea" bejelentette, hogy több napon keresztül nyomon fogja követni a Drogba államát, csak utána világossá válik, amikor a csatár visszatérhet a mezőnyre.

Már a Chelsea-ben bekövetkezett sérülés után a híres újonnan érkezett - Juan Mata, a "Valencia" -tól 26 millió fontért és Romel Lukaku-tól debütált. A premier sikeresebb volt az első - már a 10. percben a büntetőterületet felvette a védők tévedése után, és a kapus elé került.

Még várni kell Drogba helyreállítására, aki éppen helyreállította a helyét a bázisnál, ami elveszett Fernando Torres érkezésével.

Chelsea - Norwich - 3: 1 (1: 0).

Célok: Bosingwa, 6 - 1: 0, Holt, 63 - 1: 1, Lampard, 82 - büntetéssel - 2: 1, Mata, 90 + 10 - 3: 1.

Chelsea Elyria, Bosingwa, I., Terry, Cole, Ramirez, Obi Mikel, Lampard, Torres (Lukaku, 83), Drogba (Anelka 71) Malouda (Mata, 68).

Eltávolítás: Ruddy (Norwich), 80.

Londonban. Stamford Bridge stadion. Résztvevői: 41.765.