8 Nagyszerű módok a memória fejlesztésére és javítására

8 Nagyszerű módok a memória fejlesztésére és javítására

A memória javításának módjai

Az első módszer: mobil

A második módszer: az erdő

8 Nagyszerű módok a memória fejlesztésére és javítására

Igyálom az áfonya levest! Korábban az volt, hogy javítja a látást, most ez a tulajdonság pozitív hatással van a memóriára. A Cincinnati Egyetem Orvosi Egyetemen végzett tanulmánya során naponta két és fél csésze áfonyalét adtak a gyengén emlékezett idős embereknek. Három hónapos ilyen gyümölcsléterápia után emlékezetük észrevehetően javult azokhoz képest, akik placebo-t kaptak a lé helyett. Az áfonya csökkentette a depresszió jeleit és csökkentette a vércukorszintet. És a meglehetősen kedvező fagyasztott áfonya nem rosszabb, mint friss.

A harmadik módszer: édes

8 Nagyszerű módok a memória fejlesztésére és javítására

A harmadik módot Lee Ribey professzor fogalmazta meg a Caledonia Glasgow-i Egyetemen. Úgy véli, hogy a glükóz hiánya okozza az összes memorizálási problémát. Az étkezési osztály (vagy jobb kettő) az édes szóda előtti órákban 17% -kal javította hallgatóinak memória arányát. A glükóz valóban aktiválja a hippocampust, de itt érdemes emlékezni az elhízásra, a cukorbetegségre és más bajokra. Egyszóval érdemes édes dolgokat inni, kivéve a diákokat, és ez nem gyakran.

Négyes módszer: lusta

8 Nagyszerű módok a memória fejlesztésére és javítására

Nem az a hír, hogy a legjobb segítség a memória számára egy teljes álom. Az alvás örömére és magamra, ezt ismét megerősítette a Harvard Orvosi Központ kutatói. Egy álomban van, hogy a kapott információk a polcokon vannak elhelyezve, és az ideiglenes memóriából mélyre süllyednek.

Ha egy hosszú alvás az Ön számára egy megengedhetetlen luxus, mindent megjegyez, gondoskodjon a respitesről. A találkozók és előadások közötti kávészünetek növelik termelékenységüket. Lila Devechi, a New York-i Egyetem professzora szerint szünetek alatt az agy elnyeli az éppen kapott információkat. Általánosságban elmondható, hogy az információs korban kevésbé és kevésbé elismert pihenés feltétlenül szükséges az asszimilációhoz. Elég aludni, és a munka során szünetet tartson egy csésze teának. Vagy kávé.

Ötödik módszer: tea és kávé

8 Nagyszerű módok a memória fejlesztésére és javítására

Az orosz értelmiség örök kérdése "tea vagy kávé?" Nyilvánvaló, két válasz. Mindkettő jó, nemcsak az íze, hanem a memória számára is. A tea (mind fekete, mind zöld) segít megőrizni az acetilkolint, amely idegimpulzusokat továbbít a sejtből az agy sejtjéhez, különösen a memória központokban. A Newcastle-i Egyetem kutatói szerint mindkét tea megakadályozza az agyszövetekben az Alzheimer-kórban felhalmozódó fehérjék összetételét. Azonban a kávé szerelmeseinek van valami játszaniuk. A Dél-Floridai Egyetemen kezelt egereket, akiknek az agyuk Alzheimer-hez hasonló elváltozásokkal jár, kávé. A farkas naponta kap egy adag koffeint, visszaállíthatja az agyat, és megakadályozhatja annak további romlását.

8 Nagyszerű módok a memória fejlesztésére és javítására

A Münster Egyetem német tudósai különböző kontrollcsoportokat kínáltak különböző ételekkel rendelkező idős emberek számára. Három hónappal később egy olyan csoport, amely 30% -kal csökkentette a kalóriabevitel étrendjét, szignifikáns javulást mutatott a verbális memóriában. Tehát a "Kevesebb kalória" szlogen lehet a mottónk a törekvés, ha nem a karcsúság, majd a szilárd memória!

A 7. módszer: "mikroelem"

8 Nagyszerű módok a memória fejlesztésére és javítására

Amint azt a Massachusetts Institute of Technology és a pekingi Tsinghua Egyetemen megerősítették, a magnézium javítja az idősek memóriáját. Ez az ásvány megtalálható sötét leveles zöldségekben, néhány gyümölcsben, hüvelyesekben és diófélékben. A terápiás hatás érdekében a férfiaknak legalább 400 mg magnéziumot kell fogyasztani naponta, és nőknek - legalább 300 mg-ot. A napi adag biztosítása érdekében elég napi 100 gramm mogyorót és zablalt, 200 gramm hajdina vagy 150 gramm 20% kakaót fogyasztani.

A nyolcadik módszer: futurisztikus

8 Nagyszerű módok a memória fejlesztésére és javítására

De attól függetlenül, hogy megfelelően eszünk, vannak olyan dolgok, amelyek csak Isten és a géntechnológia tárgykörébe tartoznak. Kanadában ismét köszönhetően az egerek tudták, hogy a génmutáció megmentheti a memóriát. A Montreal Egyetemen kísérleti állatokon blokkolták az eIF2a nevű fehérjeszintézist kódoló gént, és a mutáns egerek emlékezetes csodákat mutattak. Nem valószínű, hogy az ilyen tapasztalatok nyilvánosan megismételhetők, de a tudósok már most arra törekednek, hogy elnyomják a rosszindulatú fehérje szintézisét az emberekben.

Mindig csodálom a körülöttem lévő emberek emlékezetét. de az enyém. )) Nagyon elfelejtettem. Hasznos információkat, például tanulmányokat stb. Hagyhatok, de soha nem emlékszem valakivel folytatott beszélgetésekre. Vagy tudom, hogy mi volt, de mikor, hogyan és mit nem tudok.) Vicces, mindig mindent elmondanak - annyira érdekes, hogy hallgattam magam, néha még meglepődve is. "Nos, ezt mondtam." De nem emlékszem semmiféle haragra és haragra. és valahogy küzdenek egy rossz emlékezetgel, és nem akarok - mi a gondolat a múltban;)

Kapcsolódó cikkek