8 bizonyított módja a félelmeinek leküzdésére

A viharos időben a "Gazeta.ru" kiderítette, hogy kiderül, lehetséges - abbahagyni a félelmet és végül megnyerni minden félelmeit. Tanulási.

1. Bevallja, hogy félsz

Az első dolog, hogy észre, hogy félsz. Ez segít a pánik gondolatainak racionálisabb lefordításában: "Igen, félek. Féltem. Attól tartok.

2. Kezdje lélegezni mélyen

Amikor félünk, gyakran elfelejtjük lélegezni, és korlátozzuk az oxigén áramlását az agyban, akkor a testet stresszes állapotba hozza, ami viszont megnöveli a félelem érzését. Ezzel ellentétben a mély légzés az idegrendszert nyugodt állapotba hozza.

3. Felismered, hogy az agyad csak veled játszik

A félelem olyan érzés, melynek van egy racionális külső oka (találkoztál az oroszlánnal a szavanna-ban), vagy egyáltalán nem (pánikroham).
Függetlenül attól, hogy ez az első vagy a második, meg kell értened, hogy minden a fejedben történik. Ráadásul függetlenül attól, hogy ez az első vagy a második, akkor sokkal hasznosabbá válik számodra, hogy megnyugodjon, és ne féljen megbirkózni ezzel a valódi vagy hamis veszélyekkel.

Szóval, a fejedben van. Csak az agyad jeleket küld, és félel. Irányíthatod magad. Kezdje nyugodni.

4. Kérdezzen magának kérdéseket

Természetesen úgy gondolja, hogy "kezd nyugodni" - a tanács hülyeség. Nyugodt volna volna anélkül, hogy bármilyen tanácsot kellene tennie?

Ne légy hülye, higgy nekem. Kezelnie kell magát. Annak érdekében, hogy ezt stresszes helyzetben lehessen kezelni, kérdezze meg magának az alábbi kérdéseket:

"Az a fenyegetés, ami annyira megijeszt engem?", "Nagyon veszélyben vagyok?", "Lehetséges, hogy rossz vagyok, ha a legrettenetesebb félelmeim megerősítést nyernek?", "Ez minden igaz vagy tűnik nekem?".

És mégis: "Mit tegyek, hogy megakadályozhassam ezt a helyzetet?" A kérdések megválaszolásához Ön elvonja a félelmet, és segít megoldást találni.

5. Fokozatosan újraértékelje félelmeit

Ha félsz a kutyáktól, ez nem jelenti azt, hogy el kell mennie, és magadnak kell egy bika terriernek vastagabbnak lennie. De mindazonáltal fokozatosan meg kell ismerkednie a félelmeinek tárgyával. Próbálja meg sétálni a kutyát, és ne gyorsítsa fel a lépést. Próbálj kedvtelésből kicsit barátságos kutyát.

Lassan, lassan, de még mindig növeli a szörnyű életet, és fokozatosan észre, hogy ez nem szörnyű, és nem is annyira félnek tőle, mint korábban. Ha a félelmei megakadályozzák az életedet, ne hagyd figyelmen kívül őket, és próbálj meg barátaidat tenni velük.

6. Ne félj a félelmektől

Az 5. pont fontos, hogy ne feledkezzünk meg, hiszen a Pennsylvani Egyetem kutatói szerint a félelemnek az a tulajdonsága, hogy megszaporodik, fokozódik, és ami különösen kellemetlen, az élet más területeire terjed. Ez azt jelenti, hogy ha félsz egy dologtól, de nem kezdett harcolni vele, akkor előfordulhat, hogy végül elkezdesz félni valamitől.

Ezért nagyon fontos, hogy azt tegye, amit apád mondott neked, mikor ötéves volt -, hogy legyőzze a sajátját, még a legkisebb és különösen nem zavaró félelmet.

7. Ne koncentráljon a negativitásra.

Azok az emberek, akiknek attól tartanak, hogy megakadályozzák őket, gyakran csak rossz dolgokat látnak minden helyzetben. Mint a szeretett rajzfilm szamara, nagyon nehéz számukra, hogy valami pozitív dolgot találjanak az életben, és koncentráljanak rá (a negatív szenvedés helyett).

Ha észrevetted ezt magadban, jól sikerült. Ez az első lépés az életben félelem nélkül. Mindenesetre még a legfélelmetesebb és kellemetlen helyzetet is, mint gyakorlást, két pozitív eredményt talál.

Megszüntette autóját? Kitűnő. Séta egy kicsit, akkor megy a nap. Általánosságban vegye figyelembe az olyan helyzeteket, amelyek megzavarják a "kiváló" szót.

8. Felismeri, hogy most nem félsz

A félelmek és a velük együtt élő emberek azon tulajdonsága, hogy nem látják és nem emlékeznek olyan helyzetekre, amelyekben egyáltalán nem féltek. Minden nap többször is megállsz, hagyd abba, amit csinálsz, és valld be magadnak, hogy most ebben a pillanatban általában nem félsz semmitől, és általában rendben van.

És az ilyen percek az életedben sokkal többet jelentenek, mint a félelmekkel töltött percek, bármit is gondolsz magadról.

Kapcsolódó cikkek