Célok: Teixeira (10), Teixeira (45 + 2).

Figyelmeztetések: Fred - Moroziuk, Checher.

A bánya összetétele. Kanibolotsky, Ilsinho, Krivtsov, Ismaili, Costa (Marlos 62), Teixeira, Tyson, Smooth, Fred, Stepanenko, a kocsis.

A fémmegmunkáló összetétele. Bandura, Carvalho, Fedotov, Hovsepyan, Nojok, Makridis, Nelson, Morozyuk, Putivtsev, Checher, Baranovsky.

Hogyan kell játszani Shakhtar: Névleges hosts kezdte a mérkőzést, nagyon erősen, és már az első percben Alex Teixeira is kimenőt venni, így egy 1 1-jén a kapus, ő dobta mindkét kapus, és a kapukat magukat. De ez csak késleltette a brazil középpályás célját, aki ma Shakhtar támadásainak fő vezetõje.

Már a 9. percben Shakhtar vezette a számlálást, és a 30. percig még a nagyot is hozta, de a fiatalabb Donetskers megbízhatóan játszott a védelemben. Miután megnyerte az első felét a 2: 0 pontszámmal, a bányász megnyugodott, és a szünet után szinte fizetett. Csak egy olyan döntőbíró erőfeszítései, akik Stepanenko kezét a saját büntetőterületén nem észlelték, és Kanibolotsky ma nyugodtan és megbízhatóan játszott, Shakhtar nem hagyott ki. A második félidő sokkal lassabb, és még ebben a tempóban is, Shakhtar számíthat még néhány gólra.

Metallurg: Az ülés kezdetén a Pyatenka-i püspököket túlterhelték az ellenség támadó impulzusa. Csak 15 percnyi találkozás után kezdte újjáéledni a metallurgistákat, és megtalálni a lehetőséget, hogy megzavarja a kapus nyugodt narancssárga színét. A szünet után Checher rendkívül hülye piros kártyát szerzett, de az esemény után a Metallurg aktívabban és erőteljesebben játszott.

Junior Donetskers kis eséllyel növelte előnyét, de a pályán csak habozzák.

Teixeira játszott a falon a Metallurgist büntetőterületén, amit Alex pontos lövéssel végződött a cél messzire.

45 + 2 'Costa, Teixeira, ellentámadást hajtott végre egy védőn. Douglas tartotta a labdát az egész mezőn, és egy szabad partnerhez vezetett, aki elküldte a labdát az üres hálóba.

Az eredmény igazságos? A bányászok magabiztos győzelme.