5 Ötletek az ujj festékekkel való játékhoz - az egyik anyukájának blogja

Ismét keresel egy gyermeket otthon? Azt javaslom, hogy ujjlenyomatokkal játsszanak, amelyeket gyakran játszunk a gyerekekkel. Nagyszerű egy kisbaba számára 1,5-2 év alatt.

5 Ötletek az ujj festékekkel való játékhoz - az egyik anyukájának blogja

5 ötlet az ujj festékekkel való játékhoz

Az ujjlenyomatok rajzolása érdekes tevékenység a baba számára, és hatékony módja a kezek finom motoros képességének fejlesztésére.

Már beszéltem a tapasztalatainkról, amikor a csecsemő éppen egy éve volt. Ezután papíron festettük, anyám kezében. Később sokszor bekapcsolódtak az ilyen fajta kreativitásba a fürdőszobában, amíg a festékek vége.

A múlt héten kitöltöttem a kreatív anyagok készletét, és megvásároltam egy könnyen mosható festéket Crayola ujjaival történő rajzoláshoz.

Ezúttal nem vetettük be a fürdőszobába, hanem a konyhába. A padlón takarta le a takarót, és tetején - egy szokásos olajruhát az asztalhoz. A gyerek viselte a házat. Minden lemásolt az első alkalommal, anélkül, hogy sok erőfeszítést tett volna.

Most elmondom neked, mit tehetsz más festékekkel, a rajzokon kívül. A gyerekek kreatívak és maguk is magukkal hozhatják a tevékenységeket, és a szülők más játékváltozatokat is kínálhatnak.

Játékok ujj festékkel

1. Rajzolni az ujjaival

A műanyag dobozokból két takaró volt - rajzra vászonként használtuk őket. Felajánlottam a gyerekeket és a papírt, de érdekesebb volt papír nélkül rajzolni.

5 Ötletek az ujj festékekkel való játékhoz - az egyik anyukájának blogja

Nagy lelkesedéssel hajtotta az ujjait és kezét a festékre. Időnként öntöttem egy kis vizet a műanyag dobozokba, néha hozzáadtam egy folyékony baba szappant, hogy egy kis habot kapjunk. Szóval érdekesebb volt felhívni.

2. Rajzolj egy kis szivacsot

5 Ötletek az ujj festékekkel való játékhoz - az egyik anyukájának blogja

Rajzol egy kis szivacsot

A szokásos szivacsot az edények mosására négy részre vágtam, és egy darabot adtam a gyermeknek a rajzoláshoz. Aztán megmutatta neki, hogy befestheti a szivacsot a festékbe, és átviszi a papírra. A folyamat nem vonzott sok érdeklődést, de rendszeresen a gyerek visszatért egy ilyen rajzhoz.

3. Rajzolás ecsettel

5 Ötletek az ujj festékekkel való játékhoz - az egyik anyukájának blogja

Rajzolása ecsettel

Teme tetszett az ötletnek, hogy színezhet ecsetet festékkel, majd rajzolhat papírra, vagy olajszövetre. Ez a fajta foglalkozás, sok időt vett igénybe.

4. Válassza ki a babot

5 Ötletek az ujj festékekkel való játékhoz - az egyik anyukájának blogja

Válassz a babot a festékből

A festékkel ellátott műanyag dobozban szétszórtam a babot. A gyermek szeretett ujjait választani, és áthelyezni egy másik tartályba. Nem akart semmiről megakadályozni a rajzot, ezért szorgalmasan választotta a babot.

5. Festék extrudálása csövekből

Volt régi ujjlenyomata. Itt töltöttem vizet, és odaadtam a gyermeket. A rajz ezen része valószínűleg a legtöbb időt töltötte be. Nagy érdeklődéssel kinyitotta a csövet, és vízzel festette a vászonra festéket. Aztán újra becsukta, és megismételte a folyamatot.

5 Ötletek az ujj festékekkel való játékhoz - az egyik anyukájának blogja

Festék extrudálása csövekből

A gyerek nagyon szeret rajzolni az ujj festékkel. Régóta rendetlenné teszi rajzait.

Nem ment túl a "munkahelyen". Néha a festékréteg szórta a padlót, de gyorsan levágtam mindent. Osztály után én csak mostam az olajruhát és a babát.

De utószerként elmondom neked a folytatását a történetünknek a rajzolással kapcsolatban. Mielőtt úszni estéznénk. Miután vége volt, rögtön elvittem a gyermeket a fürdőszobába. Ő szeret úszni! A baba mosásához zuhanyozni kezdtem. A gyermek szokása és nagy nyomása nélkül nagyon megijedt.

Nem sikerült fürödni az örömben, csak sírva moshatnánk. És a következő napokban a fiú félt úszni. Ismét visszatértünk a vízkezeléshez néhány napon belül, miután mindent elfelejtett. Most nagyon óvatos vagyok minden új dologról, hogy ne félek újra a gyermeket.

  • 5 Ötletek az ujj festékekkel való játékhoz - az egyik anyukájának blogja
    Kezdjük rajzolni ujjfestékekkel
  • 5 Ötletek az ujj festékekkel való játékhoz - az egyik anyukájának blogja
    Rajzolja a babát a dobozba a berendezésből
  • 5 Ötletek az ujj festékekkel való játékhoz - az egyik anyukájának blogja
    Kinetikus homok önmagad [recept]
  • 5 Ötletek az ujj festékekkel való játékhoz - az egyik anyukájának blogja
    Tömeg a saját modellezéshez (recept)