9 A whiskyről

9 A whiskyről

1. A whisky örökre tárolható

Ha van egy lezárt palackja, és távol tartod távol a közvetlen napfénytől, akkor ez végtelenségig folytatódhat. Ha megnyitja a palackot, feltéve, hogy minden sterilizálási körülmény között korábban megfelelően lezárta, akkor nagyon hosszú ideig használható marad. A nap a whiskyt nem is alkalmatlanná teheti, de rosszabbá válik.

2. Időjárás hatással van a whiskyekre

A Whisky Pike Creek az Ontario déli tartományában, a Nagy Tavak régiójában áll elő, ahol az éghajlat egész évben jelentősen változik. A Pike Creek-i üzemben a raktárakban nincs áram, és minden, ami az utcán történik, hatással van a csőben zajló eseményekre. A páratartalom és a hőmérséklet ingadozása whiskyhez vezet #xAB; lélegzik # xBB; és új árnyalatokat szerez.

3. A víz hatással van a whisky és a gabona ízére is

4. Több millió hordó whisky most öregszik a világon

Az öregedő whisky folyamata, amelyet egyszerűen csak az értékesítés előtt kell legyőzni, arra kötelezi a gyártókat, hogy óriási tárolóhelyeket hozzanak létre a whisky öregedésére. Tartalékaikat összehasonlíthatják a közép-ország olajpotenciáljával.

5. A whisky bármilyen gabonából készülhet

Hagyományosan a whisky árpából, rozsból és kukoricából készül, de kívánság szerint bármilyen whiskyt használhat. Ez az iparág konzervatív jellegéről szól, ami valószínűleg nem megy el.

6. A whisky tesztet 140 kritérium alapján végezzük

Ha az ital megfelel 125-nek, nem tekinthető házasságnak. A fennmaradó 15 a gyártó lelkiismeretére esik.

7. A whiskey hordóban bor lehet

Gyakran a gyártók nem akarnak új hordókat a whiskyre használni, és olyan hordókat használnak, amelyek már szolgáltak bor vagy bourbon számára. Ebben az esetben az ital íze váratlan árnyalatokat vesz fel.

8. A lepárlás orvosává válhat

A skóciai egyetemek szakemberek és tudósok tanítanak a lepárlás és a whisky termelés megszervezése terén.

9. A jég a whiskey normális

Sok ellenfél és kritikus a jég a whisky. De a legtöbb szakértő azt állítja, hogy a jég whiskybe való behelyezése abszolút normális.

Nem vagyok sommelier (és hasonlók), de úgy tűnik, bourbon (és tévesen és whisky), csak inni kólát, mert kisimítja undorító íze alkohol (kukorica teszi érezhető).

Ami a jég, a vitás pont, de azt hiszem, hogy ez egyenértékű „ideális állapot” whisky fogyasztás (mármint a gondolat, hogy a hígított whisky, ideális esetben szükség van egy vízforrás, ahonnan elő ugyanazt a whisky.

Skócia nem kellemes nekem személyesen (az íze tőzeglápokon nem szívesen, de a tea, füstös jegyzetek nagyon egyenletes.) De egy amatőr, például maláta akkor megtalálja a skót, mint ír (szerelem Bushmills). De szeretem a majom vállát (ez Skócia, és nem az északi, ahol a tőzegtál).

Zzy kipróbálni a normál intézményekben alkoholt, a kóstoláshoz, csalódás a hibás vásárlás után az "alkomir" -et más irányba fordítja :)

Bontsa ki a 8. ágat

És mi az, aki "gombásabb" már nem lehetséges? Blasfemány az egész világhoz képest?

Bontsa ki a 2. ágat

Nos, ha a kérdésem nekem elolvassa a szavakat z.zy után. ez csak ízeket jelent. Például, próbáld meg lovson-t, ha tetszik, akkor valószínűleg megízlel az ízlésed (itt nem akartam sértegetni senkit, de ez a típus meglehetősen gyakori).

például van egy barátom, aki ragaszkodott nekem vladikavkazky henesi XO, igazán hiszek, hogy azt fogom mondani, hogy igen. ez XO :).

Úgy értem, hogy nem érzi a különbséget (nagyjából hasonló, és nem számít. Most van elég sok ember, és ha igen, akkor nem kell változtatni a kilátások, meg tudja-receptorok nem hajlamos felismerni).

Ismét nem akarok felrobbantani egy fingert, és így tovább. csak fejezzem ki véleményem.

és ha van egy teljesen más, igen, a társak íze és színe nem jelen van. Ismét nem csak azt mondtam, hogy nem szeretem Skótot (a kulcsszó "én", sokan tetszik.).

Bontsa ki az 1. ágat

Egyetértek minden szóval, amit mondasz.

Bontsa ki a 0-as fiókot

Mivel élő Patsanglii és volt szerencsém kipróbálni sok fajta whisky, a kereskedelemben csak szeszfőzde a csapot, merem mondani, hogy több mint a fele az izgalom a whisky - ez a környezet, amelyben megenni.

Most, a nyirkos és hideg, viharos téli Egyesült Királyságban nincs semmi kellemesebb, mint egy 300 éves kocsmában ülni a kandalló mellett, önteni Glingoyn-t ködös és fénycsővel.

Bontsa ki a 0-as fiókot

Bushmills fekete bokor - mega szuper. És nem túl drága.

Bontsa ki a 0-as fiókot

Nem minden kukoricából készült whiskyt készítenek. És nem értettem meg a bourbonról vagy a whiskyről, amit kólával inni

Bontsa ki a 2. ágat

Ez különösen az iskolások számára azt írta, hogy nem vagyok sommelier, és nem ígéretes formában írtam a kijelentéseket (pontosabban, ez nem ad bizonyítékot, a picabus közösség legélvezetobb közönsége).

nézd meg a 4. pontot (whisky fajták, észre nem az első helyen, hanem a negyedik), és amit látunk.

Bourbon - amerikai kukorica whisky. speciális technológiával készült.

Nos, és mivel kényszerítettél nekem, hogy vezessek Bizonyítványt, akkor itt bizonyíték az Ön számára, ahonnan egyszer volt egy véleményem arról, hogy miért inni a whiskyt egy colával és zavarni. nézd meg magad.

Bontsa ki az 1. ágat

Egy kicsit nem értettem. Tudom, whisky, bourbon, Amerika. De az ígéretesebb formában írták, állítólag egy colával és egy ponttal. Prufof nem kérdezett senkit. És a kálából való whiskytől egyre inkább a vállalatok marketingfolyamatának tulajdonítható. Elméletileg tiszta, hogy inni érezze az ital ízét és aromáját. Töltsd be a cola viskar-t, csak csípős, felismerve, hogy van egy viscarija, ami hűvös

Valójában nem mindig így van, néha a whiskyt kissé fel lehet hígítani vízzel vagy jégkockával, így ízlése teljesen jobban feltárul, de ez nem minden fajta esetében igaz.

Adjunk hozzá kis mennyiségű vizet a whiskyhez. Sok whisky rajongója szeretne hozzáadni az italhoz szükséges vizet annyi mennyiségben, hogy az az alkohol erejét 30% -ra hígítsa. Általában kevesebb, mint egy teáskanál. Néhány whisky több vizet igényel, és néhány kisebb; mint a legtöbb finom dolog, itt kevésbé jobb, mint több.

Íme egy tipp arról, hogy mennyi vizet kell hozzáadni a whiskyhez. Adjon hozzá néhány csepp vizet egy időben, amíg a whisky íz belélegzése közben fellépő égő érzés megszűnik.

Miért kell hozzá vizet a whiskyhez? A víz hígítja a whiskyt. Mint egy erős alkoholtartalmú ital esetében, a whisky alkoholtartalmú alkoholfogyasztás más ízeket is megfojt. Ha megszünteti az alkohol alapvető aromáját a szagtól és az ízektől, akkor megnyitja a valódi whisky szellemét, és hagyja, hogy teljes erővel ragyogjon. A víz hozzáadása megkülönbözteti a fiúktól a férfiakat, úgymond.

Próbálja leborítani a whiskyt fedéllel (például egy tiszta állványt a szemüveg alatt), és hagyja melegedni 10-30 percig. Ez elegendő időt biztosít a whiskynek a vízzel való kölcsönhatáshoz, így a legjobb ízérzést keltheti a kóstolás során.

Kapcsolódó cikkek