1 Ausztria - Ausztriai Orvostudományi Egyetem mesterképzése, Ausztriai Orvostudományi Mester,

Számos európai és világ klinika az egyetem állandó partnere, köztük a legnagyobb Európa Bécsi Klinikai Kórház. Több mint 2000 szakképzett orvos gondoskodik a betegek napi 24 órás ellátásáról és segítségéről. Tudományos kutatások, kísérletek és klinikai gyakorlat - mindez lehetővé teszi a kórházi személyzet számára, hogy alkalmazza ezt a szorgalmas munkát a gyakorlatban és az Orvostudományi Egyetem hallgatóit, hogy megtanulják és tanuljanak a jövőbeli kollégáikból.

A Mester képzés az osztrák régi oktatási rendszer visszhangja, és fokozatosan felváltja az új oktatási rendszert az elfogadott bolognai oktatási rendszerrel összhangban. Az orvosi oktatás három szakaszra oszlik:

  • Képzések
  • tanulmány
  • A betegek gondozása és gondozása

Az orvostudományi egyetem a következő tanulmányi irányokat kínálja: általános orvostudomány és fogászat.

Általános orvostudomány

Az általános orvoslás tanulmánya az elméleti és gyakorlati célokat szolgálja a különféle orvosok szakmájának felkészítésére. A magasan képzett szakemberek kiadása előtt az egyetem tanfolyamokat kínál az intellektuális és gyakorlati képességek fejlesztésére, valamint az interperszonális készségekre, beleértve a tudást és megértést, a klinikai készségeket és képességeket, a kommunikációt és az orvosi kompetenciát.

A képzés időtartama 12 félév, amely félévenként összesen 274,5 órát tartalmaz. Ebből 259,5 óra a kötelező program tárgya, a fennmaradó 15 és 18 óra az egyetemi klinikán a választás és a gyakorlat tárgya. Az értekezés megírása befejezi a képzési programot.

A tréning 3 részre oszlik: a képzés egy része 2 félévben tart, a képzés 2 része a leghosszabb, 6 félévben tart és a képzés utolsó utolsó szakasza 4 félév.

fogászat

A képzés célja az orvosi oktatás megszerzése a fogászat területén, a fogorvoshoz szükséges önálló munkavégzéshez szükséges készségek elsajátítása.

A "Stomatology" képzési program 12 félévet tart, és tantárgyakból áll, szemeszterenként 210,8 órát. A képzés 3 részre oszlik: 1 rész 2 félévre, 2 részre - 4 félévre és 3 részre 6 félévre. Az első 4 féléves képzési program egybeesik a "Általános Orvostudomány" programjával, a 3. félévtől kezdődően, a fogászati ​​pedagógiai tantárgyak kerülnek bevezetésre.

A képzés első és második részében az előadások és a szemináriumok egy spirál elve alapján szerveződnek: először az alapokat oktatják, majd szélesebb és szélesebb témákat fedeznek fel. Az elméleti előadások gyakorlati gyakorlatokkal zárulnak, amelyek teljes félévben tartanak és az egyetemi klinikán tartanak, ami hozzájárul a magas szakmai képességek és készségek fejlesztéséhez. Az osztályokat kis csoportokban végzik, és konkrét élethelyzetekre koncentrálnak. Így a tágabb témák folyamatos bővülése és kiterjedése, valamint a megszerzett tudás gyakorlati alkalmazásához való közvetlen hozzáféréssel a hallgatók sikeresen elsajátítják a fogorvosi szakmát.

Kapcsolódó cikkek