30 éve találtam autizmust »

A nő először gyanította a problémát, és hasonló tüneteket figyelt meg a 2 éves lányában.

30 éve találtam autizmust »

Némi mélyen tudtam, hogy mi lesz a diagnózis. De van különbség a várakozás és a valóság között. A sokk nem jött, amíg nem olvastam az utolsó szavakat.

Már két hónap telt el a teszten. Magam is megvizsgálták, amint megtudtam, hogy a lányomnak van autizmusa. Gyanítottam, hogy pontosan ugyanaz vagyok.
A tesztem 800 kérdést és egy interjú órát tartalmazott. A pszichológus tesztet adott nekem és férjemnek, hogy saját magunkkal töltsük be. Ez a vizsgálat megítélte a rendellenességek súlyosságát olyan területeken, amelyek általában a RAS-t érintik.

30 éve találtam autizmust »

És ma biztosra veszem, hogy autizmusom van. Fekszem a kanapén, és elmondom a pszichológushoz a gyermekkorom történetét.

Mindig tudtam, hogy különbözik a többi gyerektől. Gyakran néma voltam, de mindenki, szülők és tanárok, félénknek tartott. És hittem nekik.

Az én generációmban az autizmust általában nem diagnosztizálták, hacsak nem szélsőséges eset. Jól mentem az iskolában. Még a többi gyerek előtt voltam, és felajánlották, hogy kihagyom egy évet, és azonnal belépnek a második osztályba. De a szüleim megtagadták, ezért nem kellett szembesülnie a régebbi gyermekekkel szembeni nehézségekkel.
A lányok hajlamosak a korai gyermekkorban kevésbé destruktív viselkedésre, mint a fiúk. Ezért gyakran nem diagnosztizálunk RAS-t. Jobb, ha maszkoljuk a jeleket. A szakemberek tanulmányai szerint a RAS-t a fiúknál 4,5-szer gyakrabban észlelik, mint a lányoknál.
És a nemek aránya a magas funkcionális autizmusban, amelyet diagnosztizálnak bennem - általában 10 nő / nő.

Ritkán beszéltem az osztályban, ritkán beszéltem az intézetben és a posztgraduális iskolában. De az a képességem, hogy megszállottan összpontosítson olvasás végül vezetett engem egy doktori angol.

Felnőttem, és továbbra is problémák vannak a kommunikációval. És csak akkor, amikor tanítani kezdtem, fokozatosan emelkedni kezdtek.

Soha nem voltam képes beszélgetni az emberekkel semmi mással: ezek a beszélgetések "a gyerekekről", "az időjárásról" és az "egészségről". Különösen én írtam magamnak egy párbeszéd forgatókönyvet, mit kell kérdeznem és hogyan bólogatnom, nem fogsz elhinni.
Erőn keresztül megtanultam, hogy arcra nézzen és mosolyogjon. Én öntudatlanul elrejtettem az autizmust.

Sok éven át imitáltam az emberekkel való kommunikációt. Amikor megkérdezték tőlem, hogy van az egészségem, eszembe jutott, hogy cserébe kérdeznem kell a beszélgetőpartnernek, hogy milyen az egészsége?

Az autista embernek nehéz megértenie, hogy más emberek gondolataikat, érzéseiket vagy terveiket az elkövetkező öt percben megtehetik. És hogy különböznek az autista érzelmeitől, gondolataitól és terveitől.

Megtanulok megbirkózni az érzékszervi túlterheléssel, megtanulok találni a határaimat. Néha el kell menekülnöm a három gyermekem által létrehozott káoszból, amely a szobában üldözi egymást és ugatja a kutyát. Ilyen pillanatok alatt a férj két lányt néz, és a fiamat a sétapályán sétálom.

30 éve találtam autizmust »

Korábban, amikor nem tudtam a diagnózisomat, mikor találkoztam az emberekkel, elfordítottam az utolsóig, csak nem akartam köszönetet mondani. Most, hogy ismerem a problémáimat, szemmel nézek, mosolyogva, és azt mondom: "Hello."

Az a megértés, hogy autizmusom van, segít megérteni az életemet és megváltoztatni.
Most, hogy tudom, hogy láthatatlan fogyatékosságom van, legyőzhetem gyengeségeimet, és erősebbeket használhatok.

A takarítás anyagai alapján

Kapcsolódó cikkek