12 Következtetések, amelyeket 12 éves házasságom során tettem

12 Következtetések, amelyeket 12 éves házasságom során tettem

Meglepő módon 12 év házasság mögött. Amennyire emlékszem, soha nem állítottam magamnak a célokat, hogy feleségül vegyek, gyermekeket szüljenek, és éljenek a "nagynéném" életéig napjaim végéig. Épp ellenkezőleg, az élet céljai nagyszerűek voltak, valószínűleg olyanok, mint sok 15-17 évesek, akik úgy gondolják, hogy az egész élet előre és "még mindig sikerül".

Nagyon sokat akartam elérni a sport eredményeit, megnyerni az olimpiai aranyat, és egy másik országban élni. A házasság a tervek közé tartozott a következő szükséges életszakasz, a kategória a "született-tanulmányozott-házas".

De soha nem értettem az izgalmat a "megpróbálva a gazdag parasztot". Soha nem értettem a "Szeretnék férjhez menni" körül. Soha nem kerestem különösebben egy embert, mindent megtettem és lehetetlenné tettem, hogy figyeltek rám. De őszintén szólva, a sportágban ez a probléma nem sikerült.

Céljaim soha nem valósultak meg, az élet, mint rendesen, saját korrekciókat hajtott végre. Sportos sérülés véget ért karrierem, az én olimpiai aranyom. A falakon kellett lógni a szegecseket.

Szabad sport kezdődött. De ez nem vezetett éjszakai sétahez, némi féktelen életmódhoz, alkoholtartalmak és más "élvezetek" nem voltak a serdülőkortól kezdve. A sport megszokta a mérséklést mindent, a rendszert, a fegyelmet.

Míg még hallgató volt, találkozott jövő férjével. Ugyanakkor soha nem gondoltam, hogy mennyire vagyok hajlandó házasságban élni. Megértettem, hogy bármikor megváltozhat az élet. Mint a sportban. Napjainkban híres sportolók, bajnokok és győztesek vagy, holnapután súlyosan megsérül, és a bajnok és a győztes már valaki más.

Emlékszem, hogy az edző mindig azt mondta:

A győzelemhez erősebbnek kell lenned, mint másoknak. Nem működik, nem teheted - nincsenek ilyen szavak. Kelj fel és csinálj. Csináljatok mindent, amennyit csak tudsz, és mindent megteszek, amennyit csak tudsz.

És látszólag a bajnok gondolkodásmódja szorosan összeomlott a világnézetembe. Ezt egy belső kritikushoz lehet hasonlítani. Ha a belső kritikusod hallgat - ez azt jelenti, hogy a lehető legnagyobb mértékben tette, ha úgy érzi, hogy "szidta" - meg kell fejeznie.

És egy belső kritika örök, érzékeny irányítása alatt a családi életem is folytatódik.

Minden, mint minden: a szerelem és a romantika, és a szenvedély, és a szenvedés, voltak időszakok átfedésben egymással, megismerjék egymást a mindennapi életben, kilóg, voltak időszakok, egyet nem értés, félreértés, harag egymás ellen. És a tapéta ragasztott, és mindig együtt pihennek. El akartam válni és megölni egymást. Mindent egyáltalán.

És most 12 éve házas voltam, és kész vagyok megosztani 12 következtetést ezzel a folyamattal kapcsolatban:

1. Szerelem áthalad

Igen, a szerelem elhalad. Ez az, ami annyira elterjedt a társadalomban, és amelynek valódi neve a szerelmi függőség. Őrült érzelmekkel, szenvedéssel, könnyekkel, mentális fájdalmakkal és azzal a képtelenséggel, hogy bárkire gondoljon, kivéve az ilyen "szeretet" tárgyát.

A kapcsolatnak jól kell lennie. Hisztéria nélkül, az eltávolítása az agy érzelmi ingadozások, adrenalin injekció után megválaszolatlan üzenetek nélkül a törött edények és gondozás „maradni mama”, anélkül, hogy szorongás és álmatlan éjszakák taknyos-lacrimal másik után botrány.

A kapcsolatnak STABLE-nak kell lennie. Nem jelenti azt, hogy unalmas. Ez azt jelenti, hogy legalább 80% -ban biztos vagy benne, hogy házastársa nem fogja eldobni egy lenyűgöző szerencsét, ha egyáltalán nem áll készen.

A kapcsolat legyen QUIET. Amikor haza megy, és tudod, hogy minden rendben van, hogy nem rohansz be egy agresszív részeg férjhez, és nem kapsz arczot.

Kétségtelen, hogy "Outbacks" jelen van, de a hosszú távú házasság általános háttere pontosan nyugodt. Ha ez nem így van, akkor az egyik házastársnak érzelmi függősége van.

2. A házasságban töltött élet nem egy nagy ünnep

A Hamupipőke és a herceg nem más, mint mese. Romantikus ostobaság, amelyre a lányokat gyermekkor óta megölik. És az egyenlőtlen házasságok gyakran vége a válásnak. A szerelmi kémia az embereket egymásra tolhatja. De amikor a szerelem áthalad, minden különbség a nevelésben, a mentalitásban, az élethez való viszonyulásban, a pénzben, a munkában, a gyermekekben és az élet más megnyilvánulásaiban jön ki. Minden, ami látható a moziban, nem életképes, és az utánozni próbálkozás nagyszerű kudarcba fullad.

4. A házastársak együtt kell fejlődniük

Nem lehet nyugodni az elért eredményekre. Sem egyik, sem a másik. Ha a férj és a feleség elvben nem fejlődik az életen, az eredmény szomorú. Az, aki megakadályozza a növekedést. Előbb vagy utóbb. A feleség megragadta a serpenyőket, pelenkákat, gyerekeket, valamint a férjét, akinek fő érdeke a sör és a televízió - a ballaszt, amelyet le kell dobni. Opciók nélkül.

Ezért a következtetés - nem tilthatja meg a házastárs fejlődését. Nem számít, mit. Tánc, gitár, snowboard, sakk, 101 csirke főzés - minden olyan foglalkozás, ahol egy személy akar eredményt elérni. Optimális - megosztani a házastárs érdekeit, jó - ne zavarja.

5. A feleség nem szabad teljesen feloldódni férjében és gyermekeiben

Először időt veszek igénybe magamnak, majd férjemnek és gyermekemnek. Egy nő, aki egy ember kedvére árulja el magát - gyorsan unatkozik és teherbe kerül. Nem tudod teljesen feloldódni a családban, nem csak a férje vágyai élhetnek, nem csak a serpenyőkre és a gyerekekre gondolhatsz. "Néni" nem érdekes bárki számára. A mellette lévő érdekes személyiség, akivel meg akarsz tanulni, akivel beszélni szeretne, ismeri a véleményt. A "nagynénje", mint egy kanapé, mert senki nem fog tudni, hogy érdekli a kanapé véleménye.

6. Minden másnak meg kell tennie

Magas szinten. Bántalmazhatják és irritálhatják bizonyos szokásokat, nem vehetnek részt bizonyos karakterek megnyilvánulásaival. Különböző nézetei lehetnek egyes problémákról, a gyermeknevelés folyamatáról. De mély szinten, egy személyt be kell fogadni. Az összes "zamorochki", a "csótányok" és más állatok. Ez azt jelenti, hogy lehetővé kell tenni, hogy egy személy legyen az, ami ő. Természetesen megpróbálhatod újracsinálni, de az elfogadás állapotától. És ez lenne az "átdolgozás" csak egy lehetőség volt. Will - nos, ne legyen - ugyanaz a jó.

7. A férjre szükség lehet, és ugyanakkor ingyenes

Az elmúlt években élni ezen az elven. Nem félek, hogy a férjem távozhat, mert ő, mint bárki, joga van egy jobb élethez. Nélkülem. Ez normális. Amellett, hogy nekem jobb vagyok a jobb életre. Anélkül. Igen, a régi élet megtörik, nehézségek lesznek, de a katasztrófa nem fog megtörténni. Nem lehet erőszakkal tartani a közeledő személyt. Ezért időben el kell távolítania a rózsaszín szemüveget, és örökre el kell felejtenie a kifejezést: "együtt fogunk együtt élni és meghalni egy nap alatt", és készen állunk bármiért. Ez nem jelenti azt, hogy állandóan ebben az állapotban kell élned. Ez azt jelenti, hogy tudni kell, hogy bármikor elmehet egy ember, és nem vonhatja be ezt az ügyet.

8. Mindenkinek megvan a maga érdeke és vágya

Mindenkinek joga van a személyes térhez és a személyes időhöz. Mindenkinek megvan a saját pénzügye. És ez normális.

Ez a kapcsolatok axiója. Ezért kell, és ezt nem vitatják meg. Nem kell húznod a férjedodat egy bevásárlási útra, mert nem kell a férfi halászata. Mindenkinek rendelkeznie kell egy személyes idővel, és a hisztériák, mint kísérlet arra, hogy megfosztják ezt az időt, alkalom arra, hogy a kapcsolatra gondoljanak.

Számomra például az ilyen személyes idő a tréningek, a jóga, a futás ideje. Egyedül tudok menni a tóhoz, hogy üljek, nézd a vizet, gondolom. Van idő is a könyvek olvasására, más dolgokra. A férjem halkan sétál a fürdõszobába, a barátokkal való találkozásokra, néhány napig horgászik. Senki nem követi senkit, a kínosok nem boldogok. Mindenki boldog, minden rendben van.

Továbbá mindenkinek megvan a maga pénzügye. Anélkül, hogy a házastárs jogot kérne a használatukról. Megalázó, hogy kérjen tömítést, valamint cigarettát.

Személy szerint a férjemnek és nekem minden hónapban számos kötelező költsége van a családnak. És ezek a költségek megosztottak köztünk. Pontosan tudom, hogy melyiknek kell fizetnem, és a férjem fizet "a" költségeit. Minden, amit mindenki elhagyott, saját belátása szerint tölti. Nem kérdezem a férjemet a kiadásokról, de én nem számolok be sajátról.

9. Hosszú életű házas emberek, akik szoros temperamentumokkal rendelkeznek

Amikor az egyik papi és a másik, mint Emelya, csak fekszik a tűzhelyen, és nem emeli fel, akkor ez a házasság valószínűleg nem lesz hosszú. A temperamentum különbségeit kiegyenlítheti, egy másik ember természetéhez és gyorsaságához igazíthatja. De ha ezek a sebességek polárisak, akkor a "Ferrari" életed valószínűleg nem tartja sokáig az alig habzó kozákok mellett.

10. A házban kell lennie egy állatnak

És előnyösen meleg vérű. Egy macska, egy kutya, egy hörcsög, valaki, akit megpróbálhatsz. Különböző időpontokban macskák, kutyák, néha mindkettő. Most pedig két kutya és egy patkány-szfinx.

11. A házasságon belüli szex nem fontos

Őrült szex, szenvedélyes éjszakák és romantika, mint korábban, lehetetlen 12 éves házasság után, még 3 év után is minden megszűnik, és nyugodtabbá válik. Annak érdekében, hogy a partner vágya magas szinten maradjon egymás után töltött évek után, nagyon erős érzelmekre van szükség, ami elvileg nem lehetséges. Csak akkor, ha az egyik házastárs nem szenved szerelmi függőségben. Akkor ő, igen, szenvedélyt és tüzet szeretne. Ebben az esetben a másik házastárs vele együtt él a számításból, a kényelem miatt, és nem hajlandó megváltoztatni semmit.

Általában azonban normális, nem problémás viszonyban a szex a második, ha nem a tizedik terv felé tart, és valójában nem a házasságban van.

12. A döntéseket együtt kell meghozni. De ez a nő nem kell pusztán férfias dolgokra merülnie

A kis, mindennapi ügyek nem igényelnek koordinációt. De fontosabb vásárlások, végzetes döntések meg kell vitatni. És döntéseket hoznak két ember. Nem "Úgy döntöttem (a), azt mondta (a), így lesz."

Hogyan emeld fel a gyermeket, hol menjen nyaralni, "vegyünk egy kutyát", milyen autót vásárolni - ez tárgyalt. De nem tanácsos felmászni például egy férfinak. Maximálisan fejezze ki véleményét, ha megkérdezi.

És ami a legfontosabb hosszú távú házasság - a vágy, hogy kompromisszumot, hallgatni és hallani egymást, így a lehetőséget, hogy önmagában, nem egyesülnek egymással, mint a sziámi ikrek, és hagyja magát és a másik mozgásteret.

Általánosságban a családi élet a szeretet, a bizalom, a kölcsönös segítség, a tolerancia és az akarati erő kombinációja. Minden ilyen változás sorrendje néhány éven belül.

Ugyanakkor soha nem tettük ezt a családi életben:

  1. 1. Ne verjük a lemezeket, vagy ne verjük a bútorokat
    Az ilyen viselkedéssel elérhetõ maximális érték egy extra "fejfájás", nem tervezett pénzügyi kiadások és egyidejûleg megtagadása bizonyos szükséges vásárlásoktól vagy szórakoztatástól. És akkor nem tudsz megbirkózni az érzelmekkel - "menj legyőzni a fejedet a falhoz", ahogy a nagymamám mondta.
  2. 2. Ne fúrjon fotókat, ruhákat és dolgokat
    Ugyanaz, mint a fenti bekezdésben. Hülyeség, ez az, amit hívnak.
  3. 3. Nem mentem anyámmal együtt élni
    Anya olyan lányoknak és fiúknak menjen, akik nem érleltek, függetlenül attól, hogy mi az útlevél koruk, és akik nem tehetők felelőssé a cselekedeteikért és döntéseikért.
  4. 4. Nem próbálta szándékosan megsérteni egymást
    Esküszöm mindent a családi életben. Ne menj le a "bazárasszony" szintjére, amely szintén fájdalmasan igyekszik legyőzni, jó kapcsolatok jele. És aki a "bazár" szerepében van, ez a kérdés másodlagos.
  5. 5. Ne kezelje a gyermeket
    Soha és semmilyen körülmények között sem. A kapcsolatokban a gyerekek nem tartoznak. És a legmélyebb meggyőződésemben, csak idióták képesek arra, hogy a gyermeket egy alkudozási chipnek tekintsék a sikertelen életükben.

Kapcsolódó cikkek