1. fejezet 2

Az indiánok földje volt, és amikor a mi kocsi kereke elszakadt, senki sem állt meg, hogy segítsen az apámnak és nekem.

Abban az időben már majdnem tizenhárom éves voltam, és olyan jó esküszöm, mint az apám, amit úgy tettünk, mint a többi kocsi. Még Bagley, akinek az apja megmentette az életét, nem állt meg.

Általában az emberek segítettek egymásnak, de ez a karaván szigorúan betartotta a választott kapitányt. Nagy Jack McGarry volt. Mindig szerette az apámat, mert apám kemény és független volt. Úgy gondolom azonban, hogy a fő oka Mary Tatum volt. McGarry sokáig nyalogatta, de úgy tűnt, nem veszi észre. Tetszett az apámnak.

Továbbra is esküszöm, apám és én eltávolítottuk a sérült kereket, amikor McGarry egy gyönyörű fekete ménen hajtott.

- Szerencséje nincs, Tyler. Tudod a rendelésemet: a lakókocsi nem áll meg a kereszteződésnél. Túl veszélyes itt. Azonban a forrásokon át fogunk tölteni az éjszakát, ezért próbálj meg felkeresni minket.

Megfordította a lovát, és a karaván után lovagolt.

Apám azt mondta, hogy vegyem a pisztolyt és légy éberen, és felvette a kereket. Jó mester volt, és nagyon sok kisteherautót hozott életében. Miközben dolgozik, körültekintően körülnézett. De minden csendes volt. Még mindig ugyanaz a fű, amelyet a szél kavarogott, ameddig a szem meg nem látott, mint egy hatalmas zöld tenger, közömbös halványkék ég alatt.

Van egy kiváló furgonunk, hat bikával és két lovas lovasszal. A lovak nyeregei a furgonban voltak, az apai szerszámokkal és dolgainkkal együtt, amelyek közül a legértékesebb számunkra az anyám képe volt.

Mielőtt elindult volna Kansasból, az apja két puskát vásárolt, és mindegyikünknek volt egy hatlövős revolvere a "Shawk és McLanahan" harminchatodik kaliberének.

Mint mondtam, ezek a földek az indiánok közé tartoztak. Két héttel ezelőtt kétszer megtámadták a kis karavánokat, és hat embert és egy nőt öltek meg. A karavánunk elég nagy volt, és fegyveres volt, hogy felálljon, de Nagy Jack McGarry nem gondolta, hogy megállítja, mert csak Mary Tatumra és az ezüstre gondolt, amit az apja egy nagy dobozban hordott a kocsi alatt.

Már sötét volt, amikor apám felhívott.

- Ray! Nyerjen a lovat és nézzen körül. Ha a lakókocsi egy pataknál megállt, akkor felzárkózunk.

Éjjel jöttünk, és nyugatra hajtottunk, meghatározva a csillagok irányát. A furgon lassan húzódott. A bikák, akiket hozzákötöttek, sokkal tartósabbak voltak, mint bármelyik ló vagy öszvér, de lassan, mért lépésekben mozogtak.

Nem álltunk le egész éjjel, és hajnalig elérte a forrásokat, de a lakókocsi nem volt ott.

"Elmentek ... elhagytottak ..." Apámhoz fordultam.

- Úgy néz ki, igazad van, Ray - mondta nyugodtan, de láttam, hogy kényelmetlenül érezte magát

Mindketten tudtuk, hogy meg kell állnunk, hogy pihenjen a bikáinknak. A tábor kényelmes helyét keresve azt találtuk, hogy a karaván sem állt meg itt. A Big Jack biztosan el akarta temetni minket. Senki sem tudta, hogy megígérte, hogy vár a forrásokra. Csak ő és mi.

Apám elhúzta a bikákat, és hagyta, hogy legeljenek, és elvette a karabélyt, és lefeküdt a fűbe. Beálltam az árnyékokba a kocsi alatt, és azonnal elaludtam. De nem sokáig kellett aludnom.

- Ébredj, Ray - apám megremegett a vállamon. - Az indiánok! Szállj le a lovadra és menj el. Ha szerencséd van, nem fognak felkeresni.

- Nem megyek nélküled

- Tedd, amit mondok. Egyikünk még mindig menthető. Vigyék az Old Blue-t, ő egy jó mén, a leggyorsabb, akivel valaha is volt.

"Megpróbálhatjuk együtt, Pa", könyörögtem.

- Nem, fiam. Maradok. Talán meg fogják tenni, amire szükségük van, és elhagyják.

- Akkor én is maradok.

- Nem! Felelte hirtelen.

Még soha az anyja halála után nem emelte fel a hangját ...

Felugrottam a lovára. Apám megcsúszott egy táskát a patronokkal és megragadta a karomat. A szemében könnyek találtak.

- Istenem, bébi. Emlékezz az anyádra.

Megrázta az Old Blue-et a hátán, és a ló elcsuklott.

Természetesen nem hagytam el az apámat, és amikor néhány mérföldre lovagoltam, az Old Blue-ot megfordítottam. Kerülőút megtétele, óvatosan visszatértem. A lovat az alacsony helyen hagyva egy kis dombra mentem, ahonnan a furgon látható volt. Alig találtam magam a fűben, hogy a lövések csörömpöltek, köztük egyszerűen meg tudtam különböztetni apám karabély hangját. Egy tíz-tizenöt indián ember ugrott a furgonra, véletlenszerűen lőtt a puskákból. Az egyik hirtelen megragadta a mellkasát, és leesett a lováról. A többiek összeszedték a furgont, de nem közelítettek hozzá. Az apa karabélyja újra felkapott, és egy másik indián, kezét felemelve, elfutott a fűbe.

A kezem a karabély fenekén izzadt, de türelmesen vártam az idejét. Bár csak tizenhárom éves voltam, tudtam, hogy mit csinálok. Hány éjszaka a tűz mellett ültem, meghallgattam a felnőttek történetét az indiánokkal folytatott harcokról! És ezek a leckék nem hiába voltak. Most tudtam, mikor kell lőni, és mikor türelmesen várni.

Az apám is nagyon jól sikerült, bár korábban még soha nem találkozott az indiánokkal.

Szorosan figyeltem mindent, ami történt, és hirtelen észrevette a fűben, a furgon mögött, kúszó indiánok. Atyám természetesen nem látta őket, de rájött, hogy hátulról jönnek hozzá, és menekülni fognak a kocsi közelében lévő kis köveken. Várva, amíg közelebb nem mozdulnak, felállt a sziklák mögül, és többször felvették. Az egyik indián elcsuklott, és elhallgatott, a többi pedig előre rohant.

Szorosan figyeltem a csatát, hogy majdnem harminc méterrel távol voltam a négy indiántól. A szája száraz volt az izgalomtól. Anélkül, hogy hirtelen mozdulnék, lassan rám irányítottam a puskát, és a légzésemet, amit tanítottak, lőttek. Az egyik katona vadul felkiáltott, és leesett a lóról. A golyó megütötte a fejét. Rögtön lőttem, és a második katona a fűbe esett. A másik kettő elrohant, és a lovak koponyájához sietett.

A lövések megállítottak szinte az összes támadót, kivéve azokat a kéteket, akik már az apja kezében kézzel harcoltak. Még két ember próbálta megközelíteni őket, de újra lőttem, és bár az izgalomtól eltűnt, még mindig féltem őket.

És a sziklákban már minden vége. Többször egy kést villant egy indián kezében, és rájöttem, hogy az apám meghalt.

Vigyázat nélkül a régi kékre futottam, beugrottam a nyeregbe, és elindultam. De nem akartam elhagyni a furgont az indiánoknak. Miután néhány mérföldre megtették a kitérőt, visszatértem ugyanazon a helyre, amikor sötét volt. Úgy döntöttem, hogy az indiánok sohasem fognak eszébe jutni, hogy vissza tudok menni, lassan lassan mozdultam a furgon felé, megpróbálva megkülönböztetni a sötétben. Természetesen az indiánok elvették, amire szükségük volt, és tűzbe állították a furgont. A lángoló fa szaga a küzdelem pontjára vezetett. Az apámat azonnal találtam. Megkerült. Tűzoltották a furgont, de csak a ruhadarab égett. Az indiánok az összes éles szerszámot kivették, de elhagyták az ásót. A rejtekhelyen egy negyven dollárt tároltam. Apámnak pár dollárja volt a zsebében. Tudtam, hogy szeretné, ha elhoznám őket. Aztán feltámasztottam a sírt, és eltemetettem, zokogtam, mint egy kisbabát, miközben eltemettem a földre. És én vagyok ez, aki nem jelentett könnyet életemben. Felülről egy piramis kövek és egy tábla, amelyen apám nevét égették egy piros-vasaló.

A furgonban találtam egy képet anyámról. Csodás, hogy nem égett, természetesen a mi bikáinkat eltévedtük. És most az indiánoknak meg kellett állniuk valahol, hogy megfelelő enni és aludjanak. Talán nem is őrködnek, hanem a területük. Megállnak a vízen, vagyis a forrásokon. Ismét a nyeregbe kerültem.

Talán csak egy hülye fiú voltam, de ezek az indiánok megölték az apámat és ellopták a bikáinkat. Számomra ez egy dolgot jelentett - el kell bosszulnom.

Kapcsolódó cikkek