Anji megdöntötte a rubint, és garantált helyet szerezhetett az Európa-kupaban

Célok: Davydov, 1 - 0: 1, Bussufa, 14 - 1: 1, Samba, 60 - 2: 1, Eto'o, 89 - 3: 1.

"Anji": Gabulov, Logashov, Tagirbekov, Samba, Hajibeyov, Zhusiley Ahmedov, Boussoufa, Lakhiyalov (Shatov, 70), Zhirkov, Eto'o.

A tartalékban maradt: Pomazan, Agalarov, Prudnikov, M. Hajiyev, Angbwa, Karsela Gonzalez.

"Ruby": Arlauskis, Kverkveliya, Bokketti, Sharon (Navas, 46), Kaleshin, Peter Bystrov, Nemov, Kisljak (Jalilov 65), Kasai (Bocharov 12), Davydov, Dyadyun.

A tartalékban maradt: Ryzhikov, Nurov, Orazsahedov, Bocharov, Uridiya.

Figyelmeztetések: Bussufa, 79 - Nemov, 22, Kislyak, 29, P. Bystrov, 40, Jalilov, 81.

Bíró: Sergey Karasev (Moszkva).
Május 6. Stadion "Dynamo" (Makhachkala).

"Anji" győzelmei a "Spartacus" és a "Locomotive" után ismét visszatértek az Európa-bajnokságban dolgozó álláskeresők számához. Elméletileg a Guus Hiddink csapata továbbra is reménykedhet még a Bajnokok Ligájába való belépéssel, de a gyakorlatban a CSKA-ban lévő öt ponton elért lemaradás nem játszható ki. Makhachkala lakosainak jobb esélye lenne, ha a csapat legyőzte Kuban az utolsó fordulóban. De a Dagestani csapat, amely gyorsan vezetett a 2-0-es pontban, korán ellazult, amiért fizetett. "Kuban" visszaszerzett és megfosztották "Anji" két pontot.

A verseny vége előtt két fordulóban Hiddink csapata megelőzte a hatodik "Loko" -ot két ponttal. Amennyire elmarad a "Spartacus" mögött, és három ponton - a "Dynamo" -tól, így a parancsok sűrűsége nagyon magas. A helyzet mindkét irányban megfordulhat. Megfordulhat Kazan mellett, aki szintén álmodni kezdett Európába, de a túra előestéjén ugyanazok a pontok voltak, mint a Lokomotiv. A győzelem esetén Berdiyev csapata megverte Anjit a döntőbe és kivette a Makhachkala lakóit az Európa Kupa zónájából. De ezt a házigazdák táborában értették, és ezért akarták megakadályozni az ilyen események fejlődését.

A „Rubin” most a legközelebb Európába, a másik - a Cup of Russia, ahol május 9-én a csapat fog játszani a döntőben a „Dynamo”. Kazan már szem előtt a soron következő ülésén a Jekatyerinburg, nem hozta a legalapvetőbb struktúráját úgy tűnik, hogy „fokozott akció” házigazdák. De az első percben a Kasai villant technika és lőtt kapus, ahol Davydov waylaid hiba Samba és elérje a célt közvetlen közelről.

Míg a vendéglátók érkeztek, a pontszám már 2: 0 lett volna a vendégek javára. Kislyaknek már volt ideje rohanni a küzdelem alatt, és gyilkos pozícióval megakadályozta Jusiley lövését. A helyszínen azonban hamarosan kiszámíthatóvá vált a helyzet. A házigazdák aktívabbnak tűntek, a "Ruby" pedig lehetőséget kapott, hogy kedvenc labdarúgóját a védelem elől játsszák.

De nagyon hamar, és a Kazannak ki kellett állítania a pontokat, mert a pontszám az eredménytáblán egyenlővé vált. A védőt elhúzta a labdát, és sérülésveszély mellett a labdát a Bussuf pályára tolta, aki akadálytalanul lövéselte a kaput tizenhárom méterről. Erősségüket érzékelve a Makhachkala lakói tovább folytatták az ellenség helyzetét. Eto'o legyőzte magát - nem érte el, Arlauskis a dobás során nehéz ütést szenvedett valaki ellenfelei ellen. A kazánok, a tehetetlenség és a ellentámadási szokás - és elég sikeresen. Így a 18. percben Bystrov egyiket Gabulovnal kétszeres passzával és egy tucat méterrel nem tudta felemelni a labdát a kapus fölött.

A félidő közepén a csapatok szünetet tartottak, és lehetővé tették egymásnak, hogy csak a labdát dobogják. Pillanatok azonban továbbra is felmerültek, mert a játék meglehetősen nyitott volt. Nemov nem verte magát a nézőpontból, mintha játszott Bocharov, aki hét méter volt védő, meggondolatlanul Gabulov játszott a teljesítmény, de miután a fellendülés is lehet a megfelelő területen, és felvette a labdát.

A 32. percben Davydov a Samba elleni küzdelemben valaki más büntetőterületén esett, és nem tudott büntetést tenni. Válaszul, Lahiyalov jobbra tört ki a büntetőterületre és átment egy Eto'o-ra, aki ki nem játszott. A befejező fele volt az előnye, hogy a házigazdák, akik elherdálta a sok megrendítő pillanatokat. Logashov akut szög lövés kapura, a labda elakadt a kapus, és Sharon leütötte, majd éppen hihetetlen pillanatot Zhirkov, Eto'o után Akhmedov és lyapa Arlauskis, de a fejléceket a hangsúlyt lépett a bárba, és mellé.

A szünetben a csapatok egyenlő pontszámmal maradtak az eredménytáblán, de a játék reményt adott a gólok és a többi játékos után. Azonban a találkozó második felének kezdete nyugodtabb volt. Ez volt az egyetlen pillanat a 48. percben, amikor Eto'o vékony Boussoufa Paz hozott szembe a kapussal, de azon kívül a büntetés Arlauskis játszott tökéletesen illeszkedik alkategóriák.

Makhachkala lakosok nyomást gyakoroltak, Kazan megvédte magát, és alkalmanként ellensúlyozott. Minden olyan volt, mint egy minta, és úgy tűnt, hogy amíg az egyik csapat vagy játékos nem alkalmazta a nem szabványos akciókat, minden így tovább folytatódik. Azonban a 60. percben Kazan hibát vétett a sarokban, nabotachil és kapus, így Samba fejét 5 méteres üres hálóban szerezte.

A vendégeknek valamit kellett gondolniuk a támadásban, de a céltól eltekintve az első percben nem voltak többé, és nem. A házigazdák a hátralévő időben csendben irányították a küzdelem menetét, és győzelemhez vetették. Sőt, az ülés függönyén belül a mérkőzést Eto'o állította be. Cameroonian a jobb oldalán kapta a labdát, Kaleshin átment és rúgta el a labdát az éles szögből egy hosszú bárral.

A győzelemnek köszönhetően az "Anji" garantált helyet szerez az Európai Bajnokságban. A "Ruby" átjuthat oda, csak miután megnyerte az Oroszországi Kupa döntőjét, amelyre május 9-én kerül sor.