285. fejezet

A Sleeping Island-i helyzet egyre jobb és jobb volt. Többször felmászott, Tilly mindenhol figyelte az embereket forgalmas piacon.

Ez a sziget már nem volt olyan távoli hely, ahol háromszáz boszorkány elszigetelten élt. A tárgyalásokon keresztül Tilly úgy tette, hogy a Crescent-öböl, a Twin Dragons sziget és a Csendes Víz városa kinyújtotta kereskedelmi útvonalát a Sleeping Islanden keresztül. Eddig is olyan messzire ment, hogy a Fjordok más szigeteiről több rendes ember telepedett le a Sleeping Island-en.

Most azonban hétköznapi emberek éltek a sziget másik végén, a boszorkányoktól elkülönítve. Ám Tilly abban reménykedett, hogy egy nap eljön a nap, amikor az alvó sziget teljesen egy nagy nyüzsgő városgá válik. Ez persze nagyon sokáig tart, de soha nem sántik meg senkinek, hogy álmodjon. A legfontosabb dolog az volt, hogy a Fjord más szigetein élő boszorkányok automatikusan a Sleeping Island lakójává válnak. Tilly és alanyai folyamatosan új embereket fognak kapni.

- Menj le, a szél felemelkedik! - Valamitől lent, Ash sírt. "És ne összeessen!"

- Jól vagyok! - Tiltta Tillyt tőle, de ugyanabban a pillanatban elvesztette az irányítást és leereszkedett. Csak néhány másodperc alatt sikerült megállnia a bukás. - Ó. Még mindig nagyon nehéz ellenőrizni ezt.

- Mondtam, hogy még nem tanultad meg, hogy irányítsd a varázslatot ahhoz, hogy ilyen magasan szárnyaljon! - Ashes bosszantotta a lábát. - Legközelebb csak alacsony magasságban vagy az óceán fölött repülsz! Ha most nem mehetsz le, akkor felmászok a tetőre és megerőszakollak!

- Oké, rendben, kaptam, "Tillie a szemét forgatta. A szél tényleg erősebb lett, és úgy döntött, hogy nem lesz többé ostobaság. Szellemileg adta a mágia sorrendjét, és lassan leereszkedett a kertbe.

- Ha legközelebb valamit csinálsz, jobb, ha előbb Mollyt hívod! - kérdezte Ashes, bosszúsan a hercegnőre meredve. - Ebben az esetben egyszerűen elkapni fog a mágiával.

- Nem tudok leesni, miközben a varázslatot a repülésbe öntik. A legrosszabb, hogy megtörténhet, hogy nem tudom irányítani az irányt. Tilly kardot vett egy kék mágikus kőből a kezéből, és átadta Ashesnek. - Próbáld meg is! Ez olyan csodálatos érzés! Ha az alvó szigetről nézed felülről, akkor meg fogod érteni, hogy a körülötted lévő világ megváltozott, és valami újat váltott ki.

- Inkább semmi esélyem sincs - Ash elbocsátotta. "Kezdettől fogva nem tudtam bekapcsolni egy egyszerű mágikus kőből, nem beszélve arról, hogy állandó varázsa van." Ráadásul csak egy kő van, tehát ha megtanulom használni, akkor nem tudok repülni veled.

- Nos, rendben van - sóhajtott fel Tillie, és visszahúzta a kesztyűt. "Azt hiszem, ha megérthetjük az alapelvet, hogy ezek a kövek működnek, magunkat is meg tudjuk csinálni."

- Gondolod, hogy ezek a kövek teremtettek valakit?

- Kétségtelen, hogy - tilly biztosan bólintott. "Nézd, minden részlet beszél erről. Finoman csiszolva, szépen vágva - nem lehet, hogy ők így alakulnak ki. Úgy tűnik, hogy azok a emberek, akik korábban éltek a romokban, sokkal többet tudtak a mágiáról, mint mi. Kár, hogy nem hagytak nyomot utánuk, kivéve az észrevétlen nyelven írt pergameneket.

Abban a pillanatban hatalmas fehér madár esett az égből. Olyan gyorsan süllyedt, hogy a földhöz való ütés hangja nagyon hangos volt, és a porból felhő emelkedett a földről.

- Maggie. - kiáltott Ashes meglepetten.

- Ó, milyen fáj, uh-huh! - felnyögött a földön fekvő lány, és felállt, dörzsölte a fejét. - Mit láttam? Mióta Lady Tilly megtanulni repülni. Vagy hallucinációm van? Nem, ha nem lenne a hajszíned, akkor könnyedén elfogadnám a villámot!

- Nem tévedett, én csak repültem oda, az emeleten - mondta Tillie mosollyal mosolyogva a lány arcára. - Egyébként. Hogy vannak azok a boszorkányok, akik most a határvárosban élnek?

- Mindannyian jól vannak, még arra is kérte, hogy levelet vigyenek neked - felelte Maggie, és betűkkel felnyitotta a táskáját. "Itt van egy levél a Lotusból, itt Evelyn-től, de innen." Őfelsége.

Néhány másodpercig Tilly csak néma pillantást vetett arra a levelet, amelyet Roland küldött neki - harminc centiméter vastag. Annyira becsomagolt, hogy emlékeztette inkább egy csomagot, és nem csak egy levelet. Amikor elvette, rájött, hogy van valami más, mivel a levél elég nehéz.

- Keményen kellett dolgoznod.

Ashes a búzából származó kenyér felét a zsákból vették fel, apró darabokra törte és átadta Maggie-nek. Ugyanez a megrázta a fejét, kivette a zsákból a szárított húsdarabot és azt mondta:

- Megyek Mollyvel játszani, aztán fehér galambgá lettek, intettem a szárnyaikat, és kijöttek a kertből.

- Miért tűnik számomra, hogy egy hónap alatt valami furcsán nőtt fel?

- Azt hiszem, így is - nevetett Tillie. - Talán azért van, mert jól él a Borderland-ben.

Kinyitotta a levelet Rolandból a szobájában. Ott fedezte fel, hogy a borítékban nem csak néhány írott lap, hanem egy vastag, nagyon hiteles festmény.

Ashes kérdését hangosan hallották, és kifejezte a kimondatlan Tilly kérdést. Megrázta a fejét, felvette az egyik képet, és az asztalra tette. A képre nézve, Tilly nem hitte el a szemét - a naplementében ábrázolták a pusztaságot. A nap vörös vörös fényében két leírhatatlan szörnyeteg volt, amelyek egy csomó boszorkánygal harcoltak. És a boszorkányok meglehetősen hátrányos helyzetben voltak - a legerősebb mágia, úgy tűnt, nem okozott szörnyeket, hogy mindent megtegyen. Sem a mérgező kígyók, sem a tűzgolyók nem tudták megállítani az ellenségeiket. Amikor Tilly az utolsó képet nézte, látta, hogy sok boszorkány halottan fekszik a saját vérében.

Tilly összevonta a szemöldökét - ez minden, nem kétséges, az egyik boszorkány. Csak a mágia képes ilyen reális képeket létrehozni. De. Csak egy kép volt, vagy valaki emlékezetében újra létrehozta, mi történt vele?

Hamarosan émelygőnek érezte magát, és könnyedén fejezte be kezét, és remegett a keze - ugyanazt a szót nagyon gyakran megismételték a szövegben. Az ördög.

- Mi az. - kérdezte Ash aggodalmasan, és Tilly vállára cserélte, hogy ne essen. - Mi van ebben a levélben?

- Ez történt a Witch Collaboration Association boszorkányai előtt. Tilly megveregette Ashet a karján, jelezve, hogy rendben van. - A pusztaságban a Szent Hegyet keresték. Emlékszel a Szent Hegy legenda, ugye?

- Aha, ez a legenda szerint minden boszorkány törekszik. Csak a boszorkányok találhatják meg a békét és a békét. De ez csak egy gyönyörű legenda, nincs benne semmi igazság. - Ash vállat vont, és nem értett egyet a hegy léteével. - Az alvó szigeten élünk, nyugodt és békés. Ráadásul a "démon harapása" semmi más, mint az Egyház hamisítása.

- De Kara szilárdan meggyőződött arról, hogy létezik a Szent Hegy. Egy ősi könyvet talált a keleti földek erdeiben lévő romokban, és úgy vélte, hogy ő vezetheti közvetlenül a Szent Hegyhez. Ő vezette a Witch Együttműködési Szövetségét az áthatolhatatlan hegyvidéken keresztül. De, sajnos, amikor beléptek a pusztaságba, nem találták a hegyet. Ehelyett csak szörnyű szörnyeket találtak - mondta Tillie szomorúan és csendesen.

- Ezek a képek? - kérdezte Ashes döbbenten.

- Pontosan - tiltakozott Tilly komoran. - A levél azt mondja, hogy ezek a szörnyek nagyon erősek, nagyon gyorsak, és képesek a démoni bestiák ellenőrzésére. Az egyik szörnyeteg még a tenyeréből villámlással is lőhet. Mint a boszorkányok. A negyven boszorkány közül, akik rájöttek, csak hat életben maradt. Aztán az elkeseredettek úgy döntöttek, hogy segítséget kérnek a határvárosi Lordtól, Roland Wimbledontól.

- Nem számítottam rá, hogy így történhet.

- De leginkább összezavarodtam abból a tényből, hogy az ősi könyv egyik paragrafusa olyan, mint egy gondatlanul írott kompozíció, és a szöveget a négy király nyelvén írták le! Tillie újra megnézte a levelet. - Ott említették a Szentvárost, a csatákat az ördögökkel és néhány Alice kísérletét az Isteni Cara hadseregével. Úgy tűnik, négyszáz évvel ezelőtt történt. De mivel tudták a négy király nyelvét, miért írtak be az összes dokumentumot egy másik nyelven.

Régóta gondolta, de nem tudott határozott következtetésre jutni. Tilly felsóhajtott, félretette Roland leveleit, és elhatározta, hogy elolvassa Sylvia levelét. Vajon pontosan mit mondana Sylvia, vajon Roland valóságos-e vagy sem?

Ennek eredményeként Sylvia levele első mondata jobban megdöbbentette őt, mint az ördögök egész története.

„Lady Tilly, nem találtam a legcsekélyebb nyoma álcázás vagy bármilyen mágikus testében Roland Wimbledon Sőt, egyetlen boszorkány, kivéve azokat, akik a Boszorkányok Együttműködés Egyesület Tehát úgy gondolom, Roland Wimbledon - .. Ez senki más, mint a bátyja.

Kapcsolódó cikkek