A MINI-HOCKEY JÁTÉKRA VONATKOZÓ SZABÁLYOK

1. A játék mezője

A 45-61 méteres korongot és 26-30 méter szélességű hoki jégkorongot használják.

A mező a jégkorong játékban szereplő szabályok szerint van jelölve. Ezenkívül a következő jelölés történik:

A végső arc-off körökön keresztül húzódik egy vonal, amely párhuzamos a célvonalzal oldalról oldalra. A célvonal és a szaggatott vonal közötti területet a büntetőterületnek nevezik.

A szaggatott vonal érintkezési pontjai a végső arc-off körökkel a szabad kick-pontok.

A kapu. A gólvonal közepén rendszeres jégkorongos jégkorong kapu (magassága -122 cm, szélessége 183 cm).

2. A jégtakaró állapota és a meccs törlése

Ha a jégtakaró állapota olyan, hogy veszélyes játékot játszani, a játékvezető törli a mérkőzést.

A jég rossz minősége azonban nem eredményezi a meccs automatikus törlését. Csak a bíró, miután megérkezett az arénába, eldöntheti, hogy megtartja-e a mérkőzést a jégkorong mezőjén.

Ha egy bíró véleménye szerint hivatalos mérkőzést törölni kell, akkor a rajongók érkezése előtt ellenőriznie kell a jégkorong mező állapotát.

Ha a meccs törlésre kerül, a játékvezető nem hivatalos játékvezetőként jár el.

A jégkorong rossz státuszára vonatkozó felelősség, beleértve a jég rossz minőségét is, a meccs szervezőivel foglalkozik.

A nagyon alacsony hőmérsékletek, amelyek súlyos fagyhoz vezetnek, kedvezőtlen időjárási körülményeknek tekintik. Elvileg a hőmérséklet mínusz 25 Celsius fokos lehet elfogadható, ha nincs szél és alacsony páratartalom. Nedves levegővel és szelíd szél mellett a hőmérséklet mínusz 17 Celsius fokos lehet a játék számára elfogadható.

Ha a mérkőzést nagyon alacsony hőmérsékleten tartják, a bírónak jogában áll 5-10 percig felfüggeszteni a játékot, hogy a játékosok felmelegedjenek.

A játékvezető visszavonhatja a mérkőzést az alacsony hőmérséklet miatt. Ilyen esetekben a józan ész mindig érvényesül.

Ha a jégkorong mezőt nehéz hó miatt nem lehet használni a játékhoz, a bíró úgy dönt, hogy továbbítja a játékot.

3. Leltár és formanyomtatvány

Egy semleges mezőben a programban felsorolt ​​csapat az első formáját felhasználhatja.

A fogadó csapatnak két gólt kell adnia a játékvezetőnek.

Minden jégen tartózkodó játékosnak és bírónak rálán kell lennie. A korcsolyáknak nem lehetnek éles élei vagy más tárgyak, amelyek mások számára veszélyesek lehetnek. A sérülések elkerülése érdekében a kések elülső és hátsó végét legalább 5 mm sugarú körben kell lekerekíteni.

Minden játékosnak és játékvezetőnek védősisakot kell viselnie. Minden játékosnak rendelkeznie kell egy elfogadott minta kapával is, amely a fogak és az ajkak védelmére és a nyak védelmére szolgál, és a kapusnak védett rácsot kell viselnie az arcán. A jóváhagyott védőeszközök módosítása tilos.

A botot fából vagy más, hasonlóan megengedett anyagból kell készíteni. A teljes felületen, beleértve a tekercselést is, szélessége nem haladhatja meg a 7,0 cm-t, a bot külső oldalának hossza nem haladhatja meg a 125 cm-t, a bot szögét és széleit kerekíteni kell. A fémrészek a boton tilosak.

A bíró ellenőrzi a klubokat és egyéb felszerelést a mérkőzés előtt. A sorsolás idején mindkét csapat kapitánya megerősíti, hogy csapataik által használt összes készlet megfelel a szabályok követelményeinek, és hogy a játékosok védőfelszerelést használnak. Ebből a szempontból a kapitány felelős a csapataért. Ha kiderül, hogy a játékos nem teljes felszerelést használ, akkor eltávolítja (2 perc). A játék folytatja a szabadrúgást, ha a játékvezetőnek le kell állítania a játékot, hogy megbüntesse a játékost. Más esetekben a bíró e szabályokkal összhangban jár el. Egy játékos, aki a helytelen felszerelés miatt eltávolodik a jégkorong mezőjéből, újra be kell lépnie a mezőbe, és meg kell mutatnia a bírónak, hogy eltávolította a hibákat a berendezésen.

A játékos, aki elveszítette a védőfelszerelést a mérkőzés során (sisak, arcmasszázs, fogvédő sapka, műanyag csúcs korcsolyán stb.), Nem szabad befejezni a játék pillanatát. A játékosnak azonnal meg kell hoznia a berendezést. E szabály megsértése esetén szabadrúgást kap, és 2 perces eltávolítást ad.

A bíró határozott lépéseket tesz olyan játékos ellen, aki zavarja a játékot, cipőfűzőket köt, vagy kesztyűjét jégre helyezi stb. A berendezés bármilyen beállítását a játékosoknak a játékost használó játékosok asztalán kell végrehajtani. Ha a játékos viselkedése késlelteti a játékot, akkor törli (2 perc).

Ha a játék során a labda elakad az egyik játékos vagy annak felszerelésének korcsolyáján, a játékot meg kell állítani és egy vitatott labda újraindítani.

A görkorcsolyák, a botok és a tekercsek színben különböznek a labdától.

Minden csapat hat játékost játszik, köztük egy kapust. Minden csapatnak joga van a játék során, hogy korlátlan számú helyettesítést hajtson végre a legfeljebb húsz ember összetételéből a verseny jegyzőkönyvébe. A játékosok cseréje mind a játék során, mind pedig a játék leállításakor lehetséges. A csere játékosnak el kell hagynia a mezőt, mielőtt a játékos helyettesítené a játékot. A kapus cseréje csak a játék leállítása alatt lehetséges a játékvezető engedélyével. A csapat játékosai bármelyik játékos helyettesíthetik a kapust a játék során, ezzel értesítve a bírót a mezőnyről. Kapus nélkül nem tudsz játszani.

Egy játékos egy ideiglenes bíróból egy ideig nem távolíthatja el a játékot, kivéve egy, a jelen szabályzat 11. pontjában felsorolt ​​esetek kivételével. Ha a kapust eltávolítják a pályáról, akkor az idő a csapat bármelyik játékosa, a mérkőzés jegyzőkönyvében szerepel, és a csapat folytatja a játékot kisebbségben.

Ha a kapus el lett távolítva a játék vége előtt, akkor 4 perc elteltével a csapat teljes erővel játszik.

Az átmenetileg eltávolított játékos beléphet a játékba a büntetés kiszabása után a játékvezető vagy a bíró engedélyével.

A játékosok és a csapatok képviselőinek ki kell szállniuk a jégből.

A csapat kapitányának legalább 8 cm széles kötéssel kell rendelkeznie bal kezével a könyök felett, a kötésnek világosan különböznie kell a színtől.

Ha a kapitányt a meccs vége előtt el kell távolítani, vagy ha súlyos sérülést szenved, amiért már nem tudja folytatni a játékot, akkor feladatait átviszi egy másik játékosra, aki a kezében egy karszalaggal is rendelkezik.

A csapatkapitány, akit egy ideig eltávolítanak, továbbra is ellátja a csapatkapitány feladatait.

Egy sérült játékos, akit egy másik játékos nem cserélt le, bármikor újra csatlakozhat a játékhoz.

Ez a szabály vonatkozik arra a játékosra, aki elhagyta a mezőt annak érdekében, hogy a berendezést megrendelje.

A sérült játékos, akit ki kell cserélni, bármely helyszínen elhagyhatja a jégkorongot a játékvezető utasításai szerint.

Ha a padon tartózkodó személyek megsértik a magatartási szabályokat, szóbeli figyelmeztetést kapnak, vagy ha a helyzet megköveteli, piros lap jelenik meg.

5. Az igazságügyi brigád

A versenyeket a bírák testülete szolgáltatja. A mérkőzést egy játékvezető szolgáltatja.

A játékvezető titkára a meccs hivatalos arca, amely a mérkőzés során a játékvezető feladata. A játékvezető titkára figyelemmel kíséri a játékosok eltávolítását és a büntetési idő betartását. A játékos törlési visszaszámlálása nem indul el, amíg a játék újraindul.

A játékosok kérésére a bírónak röviden meg kell indokolnia döntésének okait. A bírónak el kell kerülnie a játékosokkal és / vagy a helyszínen dolgozó tisztviselőkkel folytatott megbeszéléseket és nézeteltéréseket. Hasonlóképpen el kell kerülnie a játékon kívüli játékosokkal és tisztviselőkkel folytatott megbeszéléseket és nézeteltéréseket, de meg kell magyaráznia döntése indokait.

Az igazságszolgáltatás jogait és kötelességeit a labda által a jégkorong játékának szabályai határozzák meg. A verseny alatt orvosnak kell dolgoznia.

6. A játék időtartama

A férfi csapatok közötti játék 50 percet vesz igénybe. A játékidő két egyenlő részre tagolódik: 2 fél 25 perc, 5 perc szünettel. A deléciók 2 perc és 4 perc.

A fent említett szünetek időtartamát, amennyire csak lehet, mindig tiszteletben kell tartani, de a bíró akkor térhet el a szabálytól, ha úgy véli, hogy erre jó okok vannak.

Ha a fő játékidő után a számla azonos marad, nincs idő és golyó hozzáadása.

Ha a meccs előtt vagy alatt olyan események vannak, amelyek nem teszik lehetővé a mérkőzés helyes befejezését (sportos lélekben), a játékvezető saját belátása szerint megszüntetheti vagy megszakíthatja a játékot. Hangsúlyozni kell, hogy a bíró legfontosabb feladata egy mérkőzés tartása, azaz A játék visszavonása vagy leállítása nagyon komoly okok miatt van.

Ilyen okok közé tartoznak a kedvezőtlen időjárási viszonyok, a jégkorong mező gyenge megvilágítása, a mező vagy a helyszín rossz helyzete (kapuk, alátétek stb.).

Az ideiglenesen megszakított játék folytatásához egy vitatott labdát ítélnek oda. Olyan helyről van szó, ahol a labda abban a pillanatban volt, amikor a játékot félbeszakították. Ha azonban a játék leállítása idején a labda a büntetőterületen belül volt, a vitatott labdát a büntetőterület vonalának legközelebbi szabadrúgáspontjával játszották.

A vitatott golyó lejátszásához az egymással ellentétes csapatok két játékosának kell szembenéznie egymással, és vissza kell térnie a céljukra. A kulcsokat a labda mindkét oldalán egymással párhuzamosan tartják. A bírónak nem szabad megérintenie a labdát. Amikor ellentmondásos labdát játszik, mindkét oldalra irányítható.

Az a játékidő, amelyet természetellenes okokból a játékban való megállásokra fordítottak, hozzáadódik a meccs fő időpontjához. Ilyen okok közé tartozik a játékos sérülése, játékos cseréje stb.

Ha az idő hozzáadódik, értesítjük erről a meccs titkárát és mindkét csapat kapitányát. Ha az első félidő utolsó pillanatában, vagy a meccs utolsó percében az idő hozzáadódik, akkor a kapitányok csak a saját kérésükről értesítik a hátralévő időt.

A bírónak gondoskodnia kell arról, hogy a meccs során ne akadályozzák a játékot. A bírónak nagyon óvatosnak kell lennie, különösen a játék utolsó percében, és időt ad, ha az egyik csapat megpróbálja késleltetni a játékot.

Ha a játékvezető tévedésből túl sokáig nem jelzi a végén egy játékrész, aki nem tudja törölni szerzett jogi célt, vagy minden olyan döntést, amely során elfogadott ez ideig tovább.

Ha egy bíró tévedésből túl korai jelzést ad a félidő vége felé, és ő megérti, akkor a következő hibát kijavíthatja:

· Ha hiba történt az első félévben a mérkőzés, de a szünet után, mindkét csapat foglalja el ugyanazt térfelén első felében, hogy ki a fennmaradó időben a hibát. Ezután az első félidő lejár, a csapatok megváltoztatják a kaput, majd a mérkőzést további szünet nélkül játsszák.

· Ha a csapat ment az öltözőbe, és hibát követtek el a második felében, a bíró felkérte a csapatot, hogy adja meg a jégkorong területén ismét befejezni a hátralévő időt. Ebben az esetben a kezdeti rúgást ugyanaz a parancs végzi, mint az elején.

Minden csapat 30 másodperces időtúllépést vehet igénybe a játékban. Csak a csapatkapitány kérheti, hogy időtúllépjen. Ha a játék abbahagyása idején történt, haladéktalanul megadja az időtúllépést. A másik esetben az időtúllépés a legközelebbi játékállomás idején történik. Az időtúllépés kompenzált időtartama általában 1 perc.

A második félidőben késleltetett csapat büntetése 2 perces eltávolítással történik. A büntetést a játékos irányítja a csapatkapitány irányába.

A meccs elkezdése előtt a játékvezető sokakat húz, és a győztes csapat kapja a jogot a kapu kiválasztására. A vesztes csapat elvégzi az első sztrájkot.

Az első félidő után a csapatok megváltoztatják céljukat. A mérkőzés második felében a kezdeti sztrájkot az ellenfél csapata végzi el.

A játék elkezdődik, ha a játékvezető füttyentése után a jégkorong közepén lévő első kick parancsát végrehajtja. A labdának legalább 20 cm-esnek kell lennie, mielőtt a játékban részt vesz. Az első sztrájk alatt minden játékosnak a mező felében kell lennie, és nem engedheti át a középsort, amíg a labda a játékban van. Ha az egyik támadó játékos átlépi a középső sort a kezdeti sztrájk kezdete előtt, akkor az ellenfél megkapja a jogot, hogy szabadrúgást végezzen el azon a helyről, ahol a játékos átlépte a középső sort.

Az a csapat, amelyik nem kapott jogot a kick-off-ra, legalább 5 m-re kell lennie a labdától, ha a kezdeti sztrájkot nem a szabályoknak megfelelően végezték el, akkor új kezdeti sztrájkra kerül sor. A visszaszámlálás az első, helyesen végrehajtott kezdeti sztrájkban kezdődik. Ez a sorrend a második félidő kezdeti sztrájkjára is érvényes.

A játékos, aki befejezte a kick-off, nem szabad megérinteni a labdát, amíg a labda meg nem érinti a másik játékos botját.

Ha a játék megállítása idején a labda a büntetőterületen belül vagy a gólvonal mögött volt, akkor a vitatott labdát a legközelebbi szabadrúgási ponthoz rendelték.

8. A labda játékban van és a labda nincs játékban

A labda nem a játékban van:

a) amikor teljesen elhagyta a mezőt;

b) ha a játékvezetőket a játékvezető megállítja;

c) ha az esti időben a játék a felfüggesztett elektromos szerelvények felett emelkedik vagy beleesik;

d) amikor a labda eltalálta a hálót, vagy hátulról vagy oldalról lépett a gólba.

A hátralévő időben a labdát a játékban veszik figyelembe, beleértve a következő eseteket is:

a) amikor a labda megérinti a játékvezetőt a mezőn;

b) amikor a játékosok abbahagyták a játékot, feltéve, hogy megsértették a szabályokat, és a bírók leállítják a játékot.

A labda a gólvonal mögött megengedett.

Ha a labda bárhol eléri a játékvezetőt a játékban, és ennek eredményeképpen az egyik csapat előnyhöz jut, a játék megáll és folytatódik vitatott labdával.