6 - A szerelem ötven árnyalata

Sergey Nikolaevich hirtelen Katyának tűnt. Már elég késő volt, és lefeküdt, hogy az ajtóban levő trezvon mostanáig megváltoztatta a terveit. Amikor meglátta a vendéget, kissé megdöbbentett; valójában nem számított rá, hogy a lakása ajtaja előtt találkozik vele.

A vendég nyilvánvalóan zavarban volt, lépett a küszöbén, és Katya néha bizonytalanul nézett ki, mint egy koldus, aki almondnak hívta a lakást. Időnként ezek az emberek átszakadtak a portás akadályjáról, és könyörgött könyörögni, hogy megmentse őket az éhségtől, a hidegtől és más szerencsétlenségektől. És bár Katya tudta, hogy megkapta a segítségét, amelyet nem az élelmiszerosztályban kaptak, de a bor és a vodkában, mindig szolgálta őket. De valószínűtlen, hogy Sergei Nikolajevics ugyanarra a célra jött.

- Helló, Ekaterina Vasilievna. Vagy csak Katya-nak hívhatok?

- Persze, hívja Sergey Nikolayevics, kellemesebb lesz számomra. Gyere be!

Katya a karosszékben feküdt a késő vendégre, szemben ült. Mivel a férje látogatása Nina rövid ruhában találta meg, a lenyűgözően fehér lába csábítottak. A férfi arckifejezése éppúgy ragaszkodott hozzájuk, mint a mézes légy, Katya valahogy le akarta fedezni, de nem tette meg. Azt akarja - nézze meg, talán ez az egyetlen öröm az életben. Akkor miért kell elvenni egy személytől?

- Bármit Ninnával? - kérdezte Katya, még mindig kíváncsi a látogatás céljára.

- Nina-val? Mi lesz vele, mindig is rendben van.

- Mi vezetett el hozzám egy ilyen szokatlan órában?

- Igen, értem, hogy sikertelen időt választottam a látogatásomért. Nagylelkűen elnézést.

- Jól van. Szeretne kávét vagy teát? Vagy a bor?

- Nem hibáztathat, én vezetek. És kávét vagy teát? - intett a kezét. - Semmi sem szükséges. Nem azért jöttem, mert beszéltem.

- Nagyon nehéz. Nem tudom elképzelni, hogy kezdődnek ezek a beszélgetések. Soha nem voltam hasonló helyzetben.

- Ha rám jöttél, akkor gondolt rá. És ha egyszer gondolkoztál, akkor van valami mondani.

"Nem csak gondoltam, csak azt tettem, amire gondoltam."

- Különösen - mosolygott Katya -, akkor nem lesz olyan nehéz neked. Gyere.

Sergei Nikolayevics éles mozdulatot tett a fején.

- Igaza van, azt mondom, ahogy van. Remélem, nem hibáztatsz engem. Azonban még ha elítéled is ... őrült vagyok magadról, nem akartam olyan nőt, mint te. Ez egy igazi téveszme. Nem tehetek semmit, van egy gondolatom, egy vágyam: akarlak.

- Ő a felesége. Meg kell kérnie.

"Formális szempontból kétségtelenül ő a feleségem."

Sergei Nikolajevics reménytelenül intett a kezével.

- Mindez nagyon szomorú és szomorú. Ez minden a gyengédség miatt. Az üzleti életben egy nagyon kemény embernek tartom, de a nõkkel puha és rugalmas. Egyszer röpült rám, mint egy sólyom, és beadtam. De soha nem éreztem magam iránti vágyat. És amikor néhány év múlva véget értünk a házassági kapcsolatoknak, csak örülök.

- Megértem, hogy mit értesz, de mit akarsz tőlem?

- Legyen az enyém, kész vagyok arra, hogy bármilyen pénzt költs rád, teljesítse minden vágyát.

- Nem vagyok szegény, csak elég vagyok. Pénz, amit nem csalom. És magam is kielégítem vágyaimat.

- Mit csábíthatsz? Kész vagyok feleségül venni. Nina válása óta régóta álmodtam róla, de nem volt megfelelő kifogás.

- Ez nagyon hízelgő ajánlat, de még mindig jó vagyok. És én is megtéveszthetem magam, úgy érzem, hogy én is akarlak. És semmi több.

- Nem akarsz engem?

- Nem kellemetlen felborítani magát, de nem.

- De talán nem egyszerre, fokozatosan vonzódni fogsz nekem.

- Nem, semmi sem fog változni. Vagy azonnal vagy soha. Sajnáljuk, de ez a beszélgetés nem vezet semmihez.

Sergei Nikolayevics, mint egy öreg guggolás, gúnyosan elindult a kijárat felé.

Katya végül egyedül maradt. Nina férjének meglátogatta a húgát. Rövid idő alatt két gazdag embert utasított el. De elkezdhet egy ilyen életet, ami csak egy mese, és ez messze nincs. De akkor meg kell értened, hogy miért tette?

Kapcsolódó cikkek