4 Olyan cselekvések, amelyek segítenek abban, hogy ne adjon fel kérést az imára

4 Olyan cselekvések, amelyek segítenek abban, hogy ne adjon fel kérést az imára

"Mivel a csata nem ellen van a vér és a test, hanem a hatóságok ellen, a hatóságok ellen,
a világ sötétségének világvezérei ellen, a mennyei szellemi gonoszsága ellen ".
(Efézus 6:12)


Sokan megtapasztalták a kétségbeesés pillanatát lelki életünkben, amikor mindent fel akarunk adni! Úgy tűnik, hogy várakozással válaszoltatok, de nem létezik! Ilyen időszakokban nagy a valószínűsége, hogy a gonosz spirituális ereje ellenáll. A szellemi ellenzék valóságos! Részt veszünk egy harcban a démoni erõkkel, akik megpróbálnak idegesíteni minket, összekeverni minket, hogy mi magunk is tagadhatjuk a további küzdelmet.
Ilyen pillanatok alatt nagyon fontos körülveszkedni barátaival, akik támogatják, bátorítják és imádkoznak veled.
Vegyünk az Efézusiak 6:12 -be, amely leírja a lelki konfrontációt, és részekre bontja.

TÖKÉLETES MŰVÉSZETEK

A "háború" szó a harcművészetek csarnokát írja le. Ez a görög "paley" szó, amely a "Palaestra" -ból származik. A "Paley" szó pedig háromféle sportot írt: a bokszolást, a birkózást és a pattanást, amelyek halálosnak és életveszélyesnek tekinthetők.

Az első fajta harcművészet a box. A boxerek harca véget ért a két harcos egyikének halálával, mert kezükben voltak bőrpántok, éles késekkel a csukló között.

A második faj küzd. Ezek szabálytalan harcok voltak, a birkózók mezítelenek voltak, testük olajjal átitatott, hogy elszabaduljon az ellenség kezéből. A harc során egymás kezét, lábát, gerincét törték el, ami szintén az egyik ellenfél halálához vezetett.

A harmadik faj a leginkább kegyetlen - "pan" - mindenhol van, "kratos" a hatalom). A páncélhiányban lőttek a harcosok, akik túlélték a birkózó meccseket, valamint a boxolás után. Mindenhatónak nevezték őket, harcukban bármilyen fegyvert használtak. Akárcsak az előző típusú csatákban, két harcos közül egy halt meg ebben a küzdelemben.
Az Újszövetség olvasása során megértjük, hogy Pál apostol véres csata, egy csata, amelyről az életről és a halálról beszélünk. Tehát Pál leírja a lelki konfrontációt - az ellenség meg akar ölni minket!

SZEMÉLYRE A SZEMÉLYRE

Tekintsük a következő szót "ellen" - "pros" - jelentése "szemtől szemben".
Például a János 1: 1 azt olvassuk, hogy „Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt,” hogy ugyanazt a pontoknál „profik”, amely közvetíti, hogy az Atya és Jézus olyan közel voltak egymáshoz, hogy úgy érezték, egymás lélegzete. Nagyon szoros kapcsolat.
Pál pedig azt írja nekünk, hogy "nem ellenünk van a hús és a vér ellen."

Az ördög azt akarja gondolni, hogy meg kell küzdeni a hús és a vér ellen, és a látható világra kell összpontosítanunk: férj, feleség, gyerekek, emberek, pénzügyek. Ezért a Biblia figyelmeztet minket, hogy ne tegyék meg ezt. Akkor mihez kell küzdenünk?
Vegye figyelembe a következő kifejezéseket: "de a hatóságok ellen, a hatóságok ellen, a század sötétségének világuralosai ellen, a mennyei szellemi gonoszság ellen".
A hatóságok - a görög "arcade" szó, amely leírja a démoni szellemeket, amelyek a legkorábbi időkből a hatalom trónjára ültek. Az ókori időkben a tábornokokat így hívták. Paul megnyitja az ablakon a szellemi világot, és megmutatja nekünk, hogyan szerveződik a Sátáni birodalom. Látjuk a hierarchia a sátáni királyságban: a legmagasabb szinten - a hatóságok, majd a hatóságok.

A hatalom a görög "exusias" szó, amely leírja a hatalommal rendelkező embereket. A hadseregben az úgynevezett ezredes. Paul katonai rangot használ.
A világ uralkodói (a század sötétsége) a kozmokratek görög szó, amely két szóból áll: a "kozmosz" valami jól szervezett, rendezett és "kráter, kratos" - hatalomot ír le. Együtt szervezett erőről beszélünk. Ez egy katonai kifejezés, amely leírja a fiatal harcosok képzésének folyamatát. Demonikus szellemek képzése és megtanulják, hogyan ártsanak az emberek egy adott területen. Egy élet elpusztításával a másikra lépnek. Fontos megérteni, hogy a Sátán cselekményei nem véletlenek, hanem jól szervezett csata az emberek képével és hasonlatosságával létrehozott emberek ellen.

A SÚLY SZEMÉLYEI

A gonoszság szellemei a mennyek alatt rosszak - ez a görög "panelos" szó, amely valami kegyetlenet ír le. És ezek a kegyetlen szellemek élnek és működnek az égen, az úgynevezett területet, amely nem haladja meg a hegyek szintjét.
Paul beszél mindezről, hogy felkészíthessen minket, és ne megijesszük. Annak érdekében, hogy legyőzzük az ellenséget, fegyverre van szükségünk. Szükségünk van az odaadásra. Fontos, hogy valaki velünk van, hogy támogasson minket. Ha az ördög ellened van, ne érj legyőzni.
Az igazság az, hogy ha az ördög megtámad - akkor a helyes irányba mozdulsz és győzedelmedre megy!


"Ezért mi, én Pál, és mindannyian ketten akartam jönni hozzátok, de a Sátán megakadályozta nekünk."
(Thessalonikiek első levele 2:18)

Elemezzük a szót - hadd (Sátán) - ez a görög "eccopto" szó, amely két távolsági futót ír le, amelyek közül az egyik helytelenül viselkedik, és a második távolságát tolja el. Pál egy hasonló lelki konfrontációról beszél, amelyet sokszor szembe kellett néznie, majd Sátán sikerült elhagynia a versenyt.
Olvassuk együtt a Dániel könyvének 10. fejezetét. Itt van egy kép egy szellemi konfrontációról.

„Azokban a napokban én, Dániel, bánkódtam három egész hétig finom kenyeret nem ettem. Hús vagy bor abba a számat, sem pedig kentem meg magamat, míg az egész három hét és a 24. napon az első hónap volt. Egy nagy folyó partján vagyok Tigger ...
(Dániel 10: 2-4) Daniel böjtöl és imádkozott. És azt mondta nekem: "Daniel, a vágyak férje! Nézd meg a szavakat, amelyeket megmondok neked, és állj a lábadon; mert neked küldött vagyok. " Amikor elmondta nekem ezeket a szavakat, reszketéssel felkeltem. De azt mondta nekem: "Ne félj, Daniel! az első naptól fogva, ahogy a szívedet arra éri, hogy megértse és megalázza magát Istened előtt, a szavaid meghallgatódnak, és eljövök a szavaidban.
(Dániel 10: 11,12)

Nagyon fontos megérteni, hogy az első naptól kezdve Isten meghallgat minket, és választ küld nekünk.

"Perszália királyságának fejedelme pedig huszonnégy nap állt ellenem, de íme, Mihály, az egyik herceg egyikének jött, hogy segítsen nekem, és ott maradtam Persia királyai alatt.
És most azért jöttem, hogy elmondjam, mi lesz az emberekkel az utolsó napokban, hiszen a látomás távoli napokra utal.
(Dániel 10: 13,14)

A "herceg" szó itt egy magas rangú démont ír le, aki Perszt vezet.

És azt mondta: "Tudod miért jöttem hozzád?" Most visszatérni fogok Perzsi fejedelem ellen, és amikor kimegyek, íme Görögország fejedelme jön. "
(Dániel 10:20)
Minden régióban vannak olyan démoni erők, amelyek uralkodnak az embereken. Nem lehet őket legyőzni a fizikai fegyverek, csak az imádsággal lehet legyőzni őket. Amikor imádkozunk, angyalok jönnek és segítenek nekünk a csatában.
Tehát nézzük meg a négy pontot, amelyeket meg kell tenni, amikor spirituális csatában vagyunk, és várja az imára való választ:
"Légy állandó imádságban, hálaadással ébredjen benne."
(Levél a Kolosséziak 4: 2-re)

1. Az "állandó" szó három részből áll: "pro" + "carter" + "terao", és azt mutatja, hogy összegyűjteni kell a szellemi ellenállással szembesülő összes erőt. Ez azt jelenti, hogy "hitet vállalva, minden erejével, azzal a határozott szándékkal, hogy ne hagyja el, és ne adja meg!".
2. Imádság. Adj fel mindent, ami zavarja az imát.
3. Nézd. Élénk példa erre a gazdálkodó, a gazdálkodó, aki szorosan figyelte a mezőjét, mert szántott, vetett, és most meg kell védenie a növényeket a rovaroktól. Mindig ébren van.
4. Hálaadással sírj Istenhez, és előre köszönetet mondj nekik - így hangzik a hit.

Mindig áldja meg neked, hogy imádkozz, amit imádkozol!