7 Történetek a Raul Capablanca, orosz Seven

A diplomata a fórumon és azon kívül

Capablanca és légzőrendszeri

A kortársak Capablanca, GM, rámutatott, hogy a kubai nem volt, mint egy közönséges sakk profik, mivel nem volt vele együtt túl sok érdeklődést és attitűd sakk, inkább egy kellemes hobbi. A könnyedség, amellyel Raul játszott, nyert több mint mindenkinek. A légzőrendszeri Capa volt estélyi ruha, és mindig nagyon kedves szerelmeseinek az ősi játék, függetlenül attól, hogy a képzettségi szint. Egyszer egy munkamenet résztvevő megkapta a mat gyorsan megkérdezte a véleményét a játék. „A játék, amit a friss, szokatlan - jellegzetes tapintat mondta Capablanca - de miért nem hozta a lovakat?” - „Az a tény, hogy én tegnap bemutatta, hogy a sakk - magyarázta seanseru rivális - és hogyan kell járni a ló, mutatják a feledésbe merült. "

Capablanca és Prokofjev

A légzőrendszeri Szentpéterváron Capa találkozott Szergej Prokofjev, aki úgy döntött, hogy megpróbálja kényszeríteni a sakktáblán. Miután a következő során a kubai helyzet kritikussá vált, de amíg a kubai szegélylécek, valaki azt javasolta, hogy a zeneszerző észrevétlenül megváltoztatni a helyzetét egy figura a profit. Hamarosan Jose Raul vissza a fórumon, nézte a helyzetben, elmosolyodott, és megnyerte a jelenlegi helyzet.

Az ügy a vonat

Mintegy Capablanca olyan sok történetet részben igaz, részben egy ügyesen kidolgozott - többek között Capablanca. Miután Capa bejárta Európát vonattal, az internet nem létezik, és az arcát a maestro ismerte minden sakk rajongó. És az egyikük véletlenül fordult Raul javaslatot játszani. Úgy tűnik, Raul fáradt, vagy egyszerűen nem volt abban a szellemben, de ő nem akar játszani, és azt mondta, hogy nem játszik, akik ismerten kevésbé, hogy ne mérgezik a hangulat bárki keserűség a vereség. „De miért döntöttél úgy, hogy én vagyok a gyengébb, mint te - felháborodott útitárs - akkor tényleg nem ismer engem.” - „Ennyi. Ha már játszott erősebb, mint én, pedig, hogy tudjátok. "

Annak ellenére, hogy Raul elvált első feleségétől, aki szült neki egy fia és egy lánya, ő mindig gondoskodó és gyengéd apa. Amikor a fiú még mindig nagyon fiatal, elhagyta végrendeletét, a következő sorokat tartalmazza:
„Először is, meg kell tisztelik és szeretik az anyja, mint bármi a világon z hajlam és a szakma, van, hogy egy ügyvéd, hogy képes legyen érdekeinek védelme - .. az Ön és családja akkor is megtanulják, hogyan kell úszni is, és egy jó bokszoló, hogy úgy érzem, abban mind a tengeren, mind a szárazföldön. Próbáld ki, hogy egy ember széles műveltségű. Nincs semmi a világon, még szórakoztatóbb, mint a könyvek. De ugyanakkor ne feledjük, hogy meg kell, hogy a szolgáltatás az emberiség. közvetlen és őszinte ember. az apja átöleli te minden távirat elfordulhatnak. "

Kapcsolódó cikkek