32. fejezet macska elkapni a madár - házassága Isabel

CAT, hogy elkapjon egy madár

(Picasso, 1939)

Másnap reggel sokáig aludt. Felébredtem délben és nem tudta kitalálni, hol voltam. Bámultam a plafont, aztán elfordította a fejét, és látta, hogy mellette Tim. Ő volt a horkolás könnyedén. Az én megszólítás nem válaszolt, és behunytam a szemem újra. Hála Istennek, ez szombat, gondoltam, de aztán eszébe jutott, hogy most ez nem számít. Az én foglalkoztatás abban a pillanatban vége. Most nem kell felkelni kora reggel, álljon ki magam az ágyból, fut hanyatt dolgozni. Most teljesen függ Tim. Ez a gondolat tűnt nyomasztó. Vagyok hozzászokva, hogy úgy érzi függő érettségi nap.

Tim nem ébred fel akkor is, ha felkeltem, és tette a reggelit. Akkor vettem zuhanyozó, megmosta a haját, és bekapcsolta a hajszárítót, hogy megszáradjon. Aztán kijött a hálószobából, álmos és ásítva.

- Te felébresztett - mondta.

- Ez a zaj.

- Sajnálom. - húztam egy arc nézett rá. - De ha ez nem az én zaj, akkor aludt volna holnapig.

- Na és? - ásított újra. - Én teljesen kimerült.

- Szegénykém. - dobtam neki egy törülközőt. - Wrap. A szemközti házban az emberek félreértik nézi a virágzó férfiasság teljes pompájában.

- Isabelle! - De ő még csomagolva. Aztán ittunk kávét croissant.

- Tetszik a barátod - mondta Tim.

- Én is. Különösen Gabriel. Nagyon jó volt hozzám.

- Cool hölgy - értett egyet.

- Úgy tűnik, hogy jól működött vele.

- Sajnálom, hogy elhagyja?

- Egyáltalán nem. - ültem az ölébe, és kinyújtotta loincloth. - Miért sajnálom?

- Isabelle! - Majdnem megfulladt a croissant. - És mi lesz megmondani a szomszédok az utca túloldalán?

- Hadd nézni, - feleltem. - Talán valami tanulni.

Rendeltem egy asztalt egy étteremben, „Don Quijote”. Először azt gondoltuk, hogy a Tim marad Madridban egy-két hét, de aztán kiderült, hogy ő, mint mindig, a sok munka, és neki kell lennie Dublin hétfőn este. Ezért tűnt nekem egy remek ötlet, hogy menjen, mielőtt elhagyja valahol az exkluzív és romantikus hely volt, ami hatni rá.

Azt szakszerűen vezette őt az utcán a Madrid, és egy kereszteződés, megragadta a karját, húzta fürgén mentén, úgyhogy majdnem leesett a kerekek egy rohanó teljes sebességgel „SEATO”.

- Istenem, Isabel! - Tim nem tudta elkapni a lélegzetem. - Miért van, hogy dobja a kerekek alá?

- Badarság - feleltem. - És mi lenne akkor majd várt egy örökkévalóság. Ezen kívül nincs igazi veszély nem az Ön számára.

- Wow! - Mosolyogni próbált. - Csak legközelebb, ne feledje, hogy nem említi az akarat.

Nevettem, és befordult egy mellékutcába. Az étterem ajtó zárva.

- Biztos, hogy ez működik ma? - Tim kérte.

- Biztos vagyok benne, - mondtam, és becsöngetett. Elvittek a földszintre, és egy asztalnál ült a kép alatt a vasútállomás Atocha. A fejemben villant a gondolat, Nico.

- Néhány évvel ezelőtt volt egy bomba - Elmagyaráztam Timnek, hogy érdeklődéssel nézett a képen.

- Ha van itt?

- Jó. És nem szeretném azt hinni, hogy veszélyben.

A pincér adta nekünk a menü.

- Hű az árát! - Tim kiáltott fel. - Akkor hagyja az állam!

- Ez az én gondom - feleltem. - Ezen kívül, akkor akár az utolsó fillérig megéri.

- Jó kis szünetet néhány nap pihenés! - sóhajtott fel.

- Nem, minél hamarabb, annál jobb - mondta Tim. - És akkor újra azt fogja mondani, hogy én kezdtem idegességet.

- És nem az induláshoz?

- Mit gondol?

Mi nagyon jól együtt.

- Milyen ostoba voltam két évvel ezelőtt!

Tim rendelt fehérbor, és ittunk a számunkra. Az étterem tele volt kétharmad. Nagyon tetszett ide. A lélegzetem, néztem a pincérek nem gyalog, és átúszik a parketta, és hallgatta a tompa hangzavar a hangok, csengő kristálypoharak, csendes naigryvanie gitár a háttérben. Néhány furcsa félig tudatos, én bekukucskált a gitár, de nem volt Nico Alvarez. Ma megjelent egy teljesen idegen számomra az ember.

- Te vagy a trance - csendesen mondta Tim.

- Nem, sajnálom. - Azért jöttem, hogy szeretem. Az étel kitűnő volt. Ettünk csendben.

- Meg kellett otthont a tanfolyamok közgazdasági, - mondta Tim. - Akkor volna megtanult főzni ilyesmi.

- Akkor lett volna tökéletesen boldog - I csúfoltak.

- Minden este 07:00 én várom, hogy egy házias vacsorára.

- Hétkor akkor valószínű, hogy haza.

- Mindjárt jövök, hogy nem számít, mit! Csak otthon és éhes, mint a farkas!

- Azt hittem, a kedvenc étel - egy Big Mac és a chips.

- Persze - ismerte el. - De ha nekem valamit ajánlani a stílus az éttermet „Don Quijote”, hogy azt hiszem, változtatnak szokásaikon.

- És mi más változások az életedben vársz az esküvő után? - Én továbbra is kötekedik vele. - Mossuk ki a zokni? Megsimogatta ing? Súroló fel bútorok fényét?

- A család lesz a munkamegosztás, - ígérte. - De amíg nem talál munkát ...

- Remélem, hogy meg fogja találni a nagyon közeli jövőben - én félbeszakította. - Nem tudom elképzelni magam ül a kotlós, otthon.

- Én is szeretlek, most nincs jelen - mondta. - Bár korábban gondolták. Először is elkötelezettek.

- Talán - mondtam elgondolkodva. - De most lett egy másik személy.

- De még mindig szeretné, hogy a család? - Nem volt annyira az a kérdés, hanem állítás.

- Mi vagyunk a legszebb gyerek a világon, - mondta. - A szemed, az én arccsontja.

- Miért van ez a te szolgáid?

- Mert mindig azt mondják, hogy az irigység az arcomon.

Hajózott másik edénybe, amit rendeltünk, és a pincér újratöltötte a poharakat. Tim rendelt még egy üveg bort.

- Nos, most már részeg megint - mondtam.

- Ne aggódj, mert asszony Malone fogsz vezetni egy teljesen józan.

Mrs. Malone. Egész idő alatt igyekeztem nem gondolni egy ilyen lehetőséget. Amint a neve kiment a fejemből, rögtön hajtja előre, mintha még a gondolat is valahogy hatással az események menetét, elrontani az egészet. Éreztem hideg. Nyilvánvaló, hogy tudnék valahol megfázik. Tim ebben az időben fáradhatatlanul dicsérte az ételt.

- Amikor férjhez, megyünk az étterembe legalább hetente egyszer - ő fejlesztette ő ötlete volt. - És biztosan együtt. Ez nagyon fontos. Nem szabad ülni egész este tévénézés. Még ha van gyerek, még mindig meg kell találni idejük egymásra.

Úgy tűnt nekem, hogy ezek a szavai nem egy Tim, tudtam két ode ezelőtt. Még soha nem mondta, ilyesmi.

- És meddig fogsz várni? - kérdeztem.

- Minden attól függ, te, Isabelle. Végtére is, ez akkor is szülni.

Előttem egy másik személy, gondoltam újra. Vettem egy korty bort, és kaptam a rossz irányba. Azt köhögni kezdett, és megfojtani. A szemem könnyezni.

- Segítségre van szüksége? - kérdezte aggódva.

- Nem, - én rekedten. - Most már csak otdyshites. - El kellett mennem az inhalátor újra. Néhány perc múlva tudtam beszélni halkabban. - Mindjárt ott. Azt, hogy javítani kell a személy.

A falakon a WC is díszíti a kép a spanyol épületek, a tükör lóg a mozaik árnyalatok a szecessziós stílusban. Amíg én beállító smink, elkezdtem reszketni újra. Semmi ok. Húztam a harisnya, és visszament az ebédlőbe.

Jobb az én természetesen az asztalnál ült Barbara és Nico. Az arcok mindketten élénk, ők valami nevet vidáman. Ő kissé előrehajolt, és megérintette a karját.

Azt hittem, szögezték a helyszínen. Még nem volt képes megérteni önmagát jelenti. Nico és Barbara. Együtt. Fogalmam sem volt, hogy én vezetett egy ilyen sokk.

Észrevette rám. A mosoly eltűnt az arcáról, szemei ​​elsötétült. Ezek közül ha bármilyen kifejezés eltűnt: nincs jele a szenvedés, vagy meggyőződés, sőt undor. Semmi baj. Azt nyelt egyet, majd egy lépést feléjük.

- Helló, Nico, Barbara, - mondtam, odament az asztalukhoz.

- Isabelle! - Barbara nézett rám diadalittasan. - Hogy érzi magát?

- Jó. - Volt egy olyan érzésem, hogy nem egy szót válaszokat.

- Mit csinálsz itt?

- vacsorák. - Nekem úgy tűnt, hogy ez a szó Nico somolygott egy kicsit.

- Ma van a születésnapja Nico - magyarázza Barbara. - Úgy döntöttünk, hogy ünnepeljük meg itt.

- Gratulálok - mondtam fagyosan.

- Köszönöm. - Ő is nem néz felém.

- Ön senkivel? - kérdezte Barbara.

- A Tim. Hétfőn kellett repülni haza. És viszlát úgy döntött, hogy megy itt.

- Te már rendelt az esküvő időpontját?

Ma úgy néz ki, csodálatos, azt mondtam magamban. Ez az elegáns és titokzatos. Szem ragyog. Régebben úgy soha nem látott.

- Várni fogok türelmetlenül, - mondta. - És hogyan, Nico?

Azt elszörnyedve nézett rá. Nem tud, sőt, gondolkodni, hogy hogyan jön az én esküvő? És ha igen? Hirtelen ő komolyan veszi a kommunikációt Barbara?

- Szeretném, hogy jöjjön - mondta kifejezéstelen, - de ez aligha lehetséges. Bocsásson meg ...

- Semmi, - lélegeztem megkönnyebbülten. - Semmi baj. Mindent értek.

- Hol van az a fajta? - kérdezte Barbara.

- Ott van. - mutattam az asztalhoz, ahol Tim olvasni a menüt a levegő, hogy minden nap nem evett semmit.

- Igen, ez nagyon szép! - Barbara összekulcsolta a kezét. A misztika kissé csúszott tőle. - Gondolom, ez nem ... Isabelle, csak gyűjteni őket!

- Köszönöm. - Úgy éreztem, nem túl kényelmes.

- Te bemutatni? - kérdezte.

Nem tudom, hogy mit kell tennie. De Niko bejelentette, hogy várunk, és mentünk az asztalhoz, ahol ült, Tim.

- Tim, találkozni, - mondtam. - Itt van egy másik barátom, Barbara Lane. Jön egy nyelvi főiskolán.

- Barbara. - Tim mindig ismerős, mintha minden élet csak arra vár ezen a találkozón. - Hallottam sokat rólad.

- Remélem, csak a jó?

- Nem csak. - Nevetett, és rám kacsintott.

- Tehát, te ugyanaz a személy, aki megtörte a szíve Isabel?

És nem vezethet a szemöldökét.

- és ragaszd vissza - mondta.

- Úgy gondolja? - kérdezte dühösen.

- És úgy gondolja, mi nem?

- Nos ... - mosolygott vindictively. - Azt mondanám, hogy itt az egész hely épült biztosított.

- Tehát, annál jobb, én viszem haza - mondta Tim.

- És nekem, így a több jobb - ő beleegyezett.

Nem értette a szavait, de volt, hogy oktassák nem.

- Meghívtam Barbara az esküvőre - mondtam. - Bridget És természetesen is.

- Megpróbálom, hogy jöjjön - mondta Barbara. - Száz évvel nem volt esküvő. Mindig fizetni őket.

- Én is - tettem szárazon.

- Azt hiszem, megyek, - mondta. - Félek, hogy elhagyja a hosszú. Hirtelen valaki felveszi?

- Lehet, hogy csatlakozzon hozzánk? - Tim kérte. - És iszunk valamit együtt?

Úgy tűnt nekem, hogy elkezdtem fojtó újra. Barbara mosolygott önelégülten.

- Köszönöm, - mondta. - De csak most kezdett enni.

- Megvárjuk az Ön számára - jóvoltából Tim folytatódott. Barbara kaptam egy puszit az arcára.

- Ne aggódj - mondta halkan. - Nem azért jöttünk.

Tim nézett utána. Nico volt látható, csak hátulról.

- Cool lány - mondta.

- És egy jó barát - én támogatta őt, megkönnyebbülten sóhajtott utána indulás.

- Találkozik egy helyi?

- Azt férjhez, nem gondolja?

Ez nem lehet! Csak ne Barbara! Nem Nico! A kapcsolatuk nem tart sokáig!

És mégis, mit tudom én? Talán Barbara volt egy nő, aki szükség rá? Ültem a szemmel bosszantó hajtincset. Itt fogom venni őket, és hajkorona! Persze, elegáns fürtök vállára - ez jó volt, de amíg ők hozzák meg, hogy őrültség.

- Isabelle! - Tim nézett rám érdeklődve.

- Te valahol több ezer mérföldre van.

- Igen. Kérdezem, nem tudjuk illeszkednek a desszert „Meglepetés Quijote”?

A lakás tűnt teljesen üres. Nem bútorok, természetesen a helyén maradt. De ki belőle, mintha minden élet eltűnt. A vázák nem volt virág a tálcákon nem volt a gyümölcs. A fürdőszoba nem akasztotta törölköző. Úgy éreztem, árva. Tim már vonszolni a lift két bőröndöt, és álltam az ajtó előtt, és nem mertek rögzítse utoljára.

Senor Carrasco kinyitotta az ajtót. Az éjszaka, mielőtt elment, hogy búcsút nekünk, és ittunk együtt egy kicsit. Azt mondta, hogy a legjobb szomszéd ritkán van rá. Tim azt jelentette be, hogy szerencsés, mert elkapott kezéből más (talán kevésbé lelkiismeretes) a férfiak. Azonban a lány megrázta a fejét.

- Minden valamiért azt állítom, hogy szerencsés vagyok - mondta, amikor lefeküdtünk. - Gyerünk, Isabelle, itt az ideje, hogy bebizonyítsam. - megölelt neki, és én süllyedt a teste melegét. Mindketten szerencsések, mondtam magamnak. Végül megtalálja a boldogságot.

Kapcsolódó cikkek