5. kötet

Alexei Petrovics Mária Alekszandrovna

Kedves Maria Alekszandrovna

Azt hiszem, még soha nem írt neked, és itt írok most ... Nem furcsa, én választottam az idő? Ez az, amit arra késztetett, hogy erre. H unokatestvérem Théodore ma volt számomra, és hogyan kell azt tedd ... és azt mondta, egy nagy rejtély (ő egyébként nem mond semmit), hogy ő szerelmes a lánya néhány helyi mester és ezúttal biztosan megy férjhez, és hogy mióta megtette az első lépést - megmagyarázni! Persze, siettem, hogy gratuláljon neki egy ilyen kellemes esemény számára; ő már régóta szüksége magyarázat ... de belsőleg, bevallom, én vagyok kissé csodálkozva. Bár tudtam, hogy közted ez volt az egész, de azt hittem ... Röviden, én is csodálkoztam. Akartam menni ma, hogy látogassa meg, de otthon maradt, és beszélni fogunk egy kicsit magával. Ha nem tetszik, hogy figyelj rám, dobja a levelet a tűzbe azonnal. Kijelentem neked, hogy őszinte akarok lenni, bár úgy érzem, hogy minden joguk megvan, hogy vigyen elég megszállott ember. Megjegyzendő azonban, hogy nem vette volna tollal a kezében, ha nem tudjuk, hogy a nővérem nem magával: ez, mint mondtam Théodore lesz egész nyáron meglátogatni a nagynénje, Mrs. B ... Adj neki az Isten minden jó !

Szóval, ez az, amit minden tört ... De nem fogom ajánlani neked a barátság és így tovább. Stb.; Én általában kerülik szónoklat és az „intim” folyadékgyülem. Kezdve írni ezt a levelet, én csak majd néhány pillanat látnivaló; ha bennem rejlik egy másik érzés, az maradjon, amíg a véka alá.

Azt is én nem megnyugtató. Megnyugtató mások, az emberek nagy része nem hajlandó sietni, hogy megszabaduljon a kellemetlen érzések akaratlanul önző sajnálom ... Tudom, hogy egy őszinte, meleg része ... de az ilyen részvétel nem valamilyen elfogadott ... Kérem haragudj rám ... Angered, akkor valószínűleg olvasni az üzenetem keresztül.

De mi jogon kell írnom neked, beszélni a barátság, az érzéseimet kényelem? - Nem, egyáltalán nem, meg kell vallanom, és csak remélem, kedvességét.

Tudja, hogy mi ez, mint csatlakozni a levelem? Íme: Mi az, amit Mr. NN belépett a szobába a hölgyek, hogy nem várta, hogy talán vár egy másik ... Ő kitalálja, hogy nem jött be, de semmi köze ... Leül, elkezd beszélni ... Isten tudja, mit: mintegy a költészet, a természet szépségét, az előnyeit egy jó oktatás ... röviden, a legszörnyűbb játék ... de időközben az első öt perc telt el, és leült; hölgy engedelmeskedett a sors és a N. N. kinyerésére, pihenő, és beszélni kezd - amennyire csak lehet.

Mindezek ellenére azonban ez a retorika, én nem egészen ügyesen. Látom előttem a zavart, néhány még dühös arcát: Úgy érzem, hogy szinte nem lehet, de nekem azt sugallják, hogy mit rejtett szándékok, és mivel én, a római, a bolond, méltóságteljesen pakolások a tógát és csendben várják a utolsó ítélet ...

Nevezetesen, ha megengedik, hogy továbbra is írni neked?

Maradok Tisztelettel igazán és becsületesen

Maria Alekszandrovna Alekszej Petrovics

Megkaptam a levelet, és én tényleg nem tudom, mit mondjak. Azt nem válaszolhat, ha én még nem gondoltam, hogy az a vicc tényleg bujkál érzés nagyon barátságos. A levele benyomást tett rám kellemetlen. A választ a „henceg”, ahogy mondod, hadd kínál ugyanazt a kérdést: miért? Amit fel nekem, én neked? Nem feltételezem, hogy bármilyen rossz szándék ... épp ellenkezőleg, köszönöm a részvételt ... de mi csak jövevények vagyunk egymásnak, és én most legalább nem érzik a legkisebb vágy, hogy közel másnak.

Tekintettel is igaz, és t. D.

Alexei Petrovics Mária Alekszandrovna

Nézd, én egyedül a földön. Fiatal koromban Életüket magány, bár emlékszem, sohasem állítottam, hogy Byron; De először is, a körülmények, másrészt, a képesség, hogy az álom és a szeretet az a fantázia, elég hideg vér, büszkeség, lustaság - a rövid, egy csomó különböző okok elhatárolódott engem társadalomban az emberek. Az átmenet az élet álmodozó valóban elkötelezett meg később ... talán egy kicsit túl későn, talán még mindig nem elég. Bár én mulatott a saját gondolataimat és érzéseimet, amíg tudtam, hogy belemerül az öncélú néma elragadtatás, és így tovább. D. Nem panaszkodnak a magányát. Nem voltak barátaim - volt az úgynevezett barátok. Néha szükség van a jelenlétük, mint egy elektromos autó kell szikraközhöz -, és csak. Szerelem ... ebben a témában, amíg nem hallgatnak. De most, bevallom, most a magány elnyomja rám, és mégis nem lát kiutat a helyzetemet. Nem hibáztatom a sors; Én vagyok az egyetlen a hibás, és jogosan büntetik. Ahogy egy fiatal férfi vettem egy dolgot: drágám,; Vettem a jólelkű önbecsülés szerénység; I elkerülték a társadalom - és most itt vagyok fáradt félek magam. Hová menjünk? Nem szeretem; az én randevú másokkal valahogy megnyúlik és hamis; és az emlékek már, mert minden az elmúlt életemben, én meg semmit, csak a saját személy. Ments meg: akkor megesküdtem, eksztatikus szerelem; Nem megsüketült flow beszédes beszédek; Én elég hideg telt el te, és ezért ma már bizalommal fordulhat Önnek. (Van, mielőtt ezt a gondolatot, de akkor majd nem szabad ...) minden az én házi érzetek, örömeit és szenvedéseit, az egyetlen igazi érzés volt, hogy kicsi, de önkéntelen vonzerődet hogy hervadt aztán, mint egy magányos tüske között értéktelen gyógynövények ... Adj legalább egyszer szembe egy másik, egy másik lélek - a saját arca furcsa nekem; Úgy néz ki, mint egy ember, aki volna ítélve élni egész életében egy szobában tükrös falak ... Nem azt kérem, hogy az olyan vallomások - ó, Istenem, ne! Adj a csendes betét a nővérek, vagy akár puszta kíváncsiság az olvasó - Majd kölcsönadja a megfelelő hitelt.