5 Miért nem vagyok a "központi hitel" bank ügyfele?

Hogyan válasszunk bankokat? A szolgáltatások, árak, szolgáltatások és szolgáltatások minősége szerint. Más dolgok egyenlőek, a meghatározó tényező a szolgáltatás és az ügyfélorientáció.

Öt különböző történetet ajánlok a Bank CenterCredit JSC ügyfeleinek, akik már nem kívánnak ügyfelei ennek a banknak:

  1. formalizmus az állandó ügyfelek számára
  2. A látogatók személyes időszaka közömbössége és figyelmen kívül hagyása
  3. Internetes banki szolgáltatások jelszó-visszaállítással mind az Internet előtti korszakban
  4. értesítés a számlákról a mobilkommunikáció nélkül
  5. egy becsületes hitelfelvevő ösztönzése arra, hogy vonzóvá tegye a kezességet a bűnrészességért

5 Miért nem vagyok a

És most részletesebben megvizsgáljuk az egyes eseteket.

Formalizmus az állandó ügyfelek számára

Ez egy különleges ág a BCC-nél a Tole Bi, 143a-nál, a legnagyobb az Almatyban, de ez az eset árnyékot vetít az egész CentreCredit-re. Az ügyfelek, egy házaspár gyermekével (1,5-2 év) jöttek a bankba, hogy pénzt vonjanak be a számlájukból (pénz 2 számlán). Vele volt egy másik személy, aki elvitte a pénzt, és visszavonta a pénzt. Client 12 óra hozott a tanszék a bankkártya elektronikus sorban kivonás azzal az elvárással, hogy a 13 órás üzleti a bank fejeződik (a gyermek alatt a rendszer csak egy nap az ebéd és az alvás).

A sorban a box office elérte csak 13-30, és amikor amikor pénzt felvevő fiókjában, az ügyfél azt jelentette, hogy a férje is kell, hogy vonja vissza a pénzt a számlájáról, hogy lehetséges-e, hogy távolítsa el mindkettőt egyszerre, a banki alkalmazott azt mondta, hogy meg kell venni, és adja át várjon ismét a várólistára.

Igen, az ügyfél azonnal 2 kupont tud venni. De a bank az ilyen pillanatokat az ügyfelek kényelméhez igazíthatja, például:

  • amikor a bejáratnál a fogyasztók megkérdezik, hogy milyen szolgáltatásra van szükség, és azonnal küldje el oda, ahová szükség van. Egy ilyen tanácsadó a csarnokban sok más banknál van, és a Bank CenterCreditben csak a bejáratnál van egy őr.
  • vagy az ügyfelek egy külön dolgozóra (úgymond, egy VIP menedzserre, egy VIP-pénztárra) fordítják, ha egy ügyfélnek szüksége van több fiókra és más árnyalatokra.

Ennek eredményeként, hogy időt takaríthat meg az ismételt várakozás, az ügyfelek felé fordult a tanszékvezető, ami elég rövid úton megállapította, hogy szükséges volt, hogy mindössze 2 pass, és csak azt követően idéző ​​esetleges panaszt a Hivatal Jogvédő Nemzeti Bank Kazah pénzügyi szolgáltatások fogyasztói méltóztatott, hogy utasítsa a pénztáros VIP jegypénztár hogy szolgálja az ügyfelek.

Mint kiderült, a VIP jegy iroda az osztályon van. Az ügyfelek filmre egy meglehetősen nagy összeget, csak ezen ügyfelek a bankok VIP box office, de a bejáratnál, hogy a bank a nem tájékoztatták, és ne kérdezd, a tanszékvezető volt támaszkodva szolgáltatás, mint egy szívességet, bár az ilyen helyzetek, amikor a bank ez azt mutatja, nem ügyfélközpontúság.

A látogatók személyes időszaka közömbösségére és figyelmen kívül hagyására

5 Miért nem vagyok a

A JSC Bank CenterCreditben van egy terminál, amely pénzt kap a Bank CenterCredit Bank bankkártyájának feltöltésére, szolgáltatások fizetésére és így tovább.

Egy ügyfél gyakran kiegészítve bankkártya húga - minden alkalommal az összes készpénzt nem kevesebb, mint 40 perc alatt (néha egy órát!), De senki sem a bank néhány hónap rendszeres sorsjegyet nem mondja neki a lehetőséget, töltse kártyák révén a sorban terminál a pénztáros !

Ügyfél esélyt látott egy terminált egy nem feltűnő helyen, tanulmányozta a lehetőségeket, és rájött, hogy töltse húga kártya révén a terminál - ami néhány óra az élet elvesztette a pénztárnál sorban!

Néhány más bankok aktívan tájékoztatja az ügyfeleket a rendelkezésre terminálok és a lehetőségeket, a szervezeti egységek tanácsot az ügyfelek a használatát a terminál és a terminál volt itt, mint egy nyugtalan, míg az ügyfelek ülnek a sorban.

Az internetes banki szolgáltatások, amelyek egyszerűvé teszik az ügyfeleket - végül minden bonyolult

Nincs SMS-értesítés funkció a fiókokban. személyek

Számos ügyfél és jogi személy hosszú ideig, de hiába, kérje a bank, hogy végre egy ilyen szolgáltatást, mint a rendező LLP tudta kideríteni, hogy a kapott pénzt az ügyfél, ha a kifizetés, cselekednünk kell az alábbiak szerint:

1. lépés - az igazgató felhívja könyvelőjét a fizetés átvételének / kifizetésének kérdésére;

2. lépés - a könyvelő felhívja a bankot ezzel a kérdéssel;

3. lépés - a könyvelő tájékoztatja az igazgatót az eredményről. Ha a pénz még nem érkezett, vagy még nem lett elküldve, akkor az első lépésből származó cselekvések megismétlése)

De ha a jogi személy számláján SMS-értesítést küldtek a meghatalmazott képviselő (vezető vagy könyvelő) mobilszámára, akkor mennyi idõ és idõ megmenthetné a folyamatban részt vevõ feleket!

Korábban ez a szolgáltatás a BTA Banknál volt, és ki a bankok most ilyen sávot állíthatnak be a piacon, és találkozhatnak az ügyfelekkel?

Fókuszban a garanciavállaló a hitelezés

5 Miért nem vagyok a

A jelzáloghitelek súlyosak és hosszú távúak. Ezért gyakran jelzáloghitelek kidolgozásakor a bankok kérik vagy követelnek garanciát.

Személy szerint úgy vélem, hogy megengedhető, ha a kezes a házastárs (a), mert "egy kötél" a költségvetés és a vagyon. Fogd be a testvérek garanciáját - nem comme il faut, t. saját családjukkal és költségvetéseikkel rendelkeznek - ők fognak vagy akarnak. Megértem, ha 50letny szülő jár hivatalosan garantálja a hitel 25letnego utódok, de csak kérésére szülők nélkül parazita kapcsolat hitelfelvevő. Más rokonok bevonása a garanciavállalókba, vagy még inkább, nem kóser számomra.

JSC Bank CenterCredit nagyon szereti a kezeseket. Kezdetben az ügyfélnek azt mondják, hogy szükség van egy kezesre! Bárki! A legfontosabb, hogy életben legyenek, nem fogyatékosok, és nem nyugdíjasok. Nem tudok semmilyen BCC hitelfelvevőt garanciavállaló nélkül (bár az FB-ben a bank írta nekem, hogy ilyeneket keres a portfólióban, és tudatni fogja velem - már hónapok óta hallgatnak).

Ez a hitelkockázatok érthető eloszlása, de ha az ügyfél a kosher garanciavállalók ugyanazon elveihez igazodik, de úgy döntött, házasságot vesz házasság előtt?

Általában, ha úgy tetszik egy becsületes felelős emberek azt akarják, hogy a hitel bevonása nélkül kezesek - nem JSC „Bank” CenterCredit”, még akkor is, ha a jövedelem több mint elegendő, hibátlan hitel története a hitelfelvevő és egyéb mutatók normális.

És hogyan választja a bankokat magának? Van ilyen története a "fordulópontokról" a bankok kiválasztásakor?

1. és 2. pont minden bankra érvényes. Olyan volt, mint az EB bank ül egy sorban 30 percig nézni nem mozog, jöttem kérni egy menedzsernek beszélgettek aranyos találkozik „Van számítógépek ragadt, kis türelmet.” Elfordult és elment. Azt gondoltam, ha lógott számítógépek, és nem zavarta, hogy tájékoztassák ügyfeleiket vár az üres, hogy nem értékelik a (én) időben, nem is beszélve a banális tekintetben. Nem akarok ilyen bank ügyféllé válni.

és ha az ügyfélnek több mint 10 ezer rubelt kell visszavonnia, akkor megrendelésre van szükségük, vagyis csak 10 ezer rubel 1 napra kerül megrendelés nélkül a pénztárba. Ugyanakkor, vannak rubel betétek Evraz))

a BCC-ben kétszer is ugyanaz volt a helyzetem - egyenesen a tanszék vezetőjévé megyek, elmehetök és írok a Twitteren. A legtöbb bocsánatot kérek

és a Takarékpénztár és Kazkom szolgálok)) van egy tanácsadó a bejáratnál, azt kérdezi: „mit akarsz?”)), és a BEAC terminális aktívan kínálják ügyfeleiknek)) a Kazkom van még egy sorban foglalás funkció révén Houmbank -I csinál az interneten és amikor jövök. kattintson a gombra fordul a gép „fenntartások”, adj egy kártyát, amely közvetlenül követő - van neheztelt ül a sorban, páncél nélküli)

Narodny-ban Néha néha pénzt küldek a nagymamám nyugdíjas kártyájára - a legfontosabb az, hogy válasszon egy fióktelepet, ahol nem ad ki nyugdíjat (itt például Furmanov-Kalinin)

de tudom, hogy egy köztisztviselő, ami annyira zavaró szolgáltatás Halyk (és sn projekt Halyk), hogy kérésére a számviteli elküldi az ő személyes térképet KKB és megkísérli könyvelés ellenállás alkalmazottja azt mondta, hogy nem kell a jogot, hogy neki egy kártyát Halyk)

Nos, én vagyok a ZP kártyák -, amelyek) használják)

Nincs ideális bank) vannak olyan profik, amelyek valamennyire meghaladják a hátrányokat)), jól van, hogy még mindig van egy választás a piacon, és kombinálhatod))), amit én csinálok)

Dana, köszönjük a kezdeményezést és a bankunk minőségének javításában való érdeklődését!
Ahhoz, hogy kényelmesebb legyen, válaszolta a pontokat.

Az 1-es számon. Valójában minden egyes egyénnek szüksége van egy elektronikus sorsjegyre egy bizonyos szolgáltatásért. Ehhez meg kell határoznunk a várakozási időt, a nyújtott szolgáltatást, valamint az ügyfél kiszolgálási idejét. És mivel a jegy egy, akkor csak egy személy tudja használni. Ez a szolgáltatási sorrend nemcsak itt, hanem más bankokban, pénzügyi szervezetekben és kormányzati szervekben is létrejött.
Ezenkívül munkatársaink bizonyos számú hívást is igénybe vehetnek, ha szükség van a fogyatékkal élő emberek, a kisgyermekes nők és más, azonnali kiszolgálást igénylő polgárok ellátására.

A 2-es számon. Ebben az évben további vezetőket adunk irodáinkba a szolgáltatás gyorsabbá és jobbá tétele érdekében. Megbeszélik az ügyfeleket, tanácsot adnak, átirányítják az IPT-re, az ATM-ekre, új termékekről és szolgáltatásokról beszélnek.

A 3. kiadásban. Csatlakozhat a StarBanking rendszerhez, nem csak az ágazatokban, hanem az ATM-en keresztül is. Az elfelejtett jelszó más módon is visszaállítható:
- használja az "Jelszó visszaállítása" funkciót az ATM-en keresztül;
- Hívja az online termékek ügyfélszolgálatát.

A 4. tételnél. SMS-hirdetések jogi személyekre, hamarosan elindítjuk.

A 5. kiadásban.
Azokban az esetekben, ahol a potenciális hitelfelvevő nem elég megerősítette jövedelem a szolgáltatás a hitel, javasoljuk alternatívaként, hogy a hitel, feltéve, hogy a garancia a természetes vagy jogi személy, illetve sozaomschika a bizonyítéka jövedelem. Továbbá, ha egy potenciális hitelfelvevő a nyugdíjkorhatárt, vagy a tény, késedelmes tartozás a hitel történelem, finanszírozásának lehetőségét jelenlétében sozaomschika vagy garanciavállaló kompenzációs tényezők.
Ha megerősítést vagy közvetett bevételek elegendők-e a hitel, akkor nem szükséges a részvétel a kötelezettségeit harmadik személyek részére.

És még egyszer köszönöm, hogy minden festett ilyen részletesen. Fontos számunkra, hogy mi lehet javítani a szolgáltatási színvonal és a hibák kiküszöbölésére.

Nem én írtam, hogy a másik szuper)) minden bank saját előnye és hátránya, a kérdés az, hogy valaki még fontosabb) személyesen kombinálni termékeket különböző bankok))

A felülvizsgálat az összes bank az összes termék és kritériumok - Van valami ötlete, mi az az összeg? Általában képest a feladat: egy autó hitel, betét, lapos fizetések pénzforgalmi szolgáltatások, stb

Kapcsolódó cikkek