14. fejezet Vlasov

Amint azt a dokumentumokban minősítését az elmúlt években, a szó szoros értelmében, a tragédia az első hónapokban a háború, visszavonulás, futás, pánik, több millió hadifoglyot - mindez már nagyon határozott következményekkel formájában orosz erők, akik harcoltak a német oldalon kezdve a téli 1942. Nem lehet figyelmen kívül hagyni azt a tényt, hogy többek között elfogták vagy megadta magát tudatosan, és az emberek, akik gyűlölték a szovjet rezsim, szenvedett tőle. A szlogen a legtöbb az utat az úgynevezett kollaboráns képződmények voltak: „Bár az ördög, de a bolsevikok ellen” A németek kialakított speciális egységek harcolni a gerillák. Egyes ágazatokban ilyen egységek értéke társaság zászlóalj majdnem minden német részlege. Osztály „Háttér Shtumpfelt” is alakult, az orosz alakulat, Kaminski dandár, és végül két hadosztály KONR, hogy valójában a agyszüleménye Általános A. Vlasov.

A katonák a Vörös Hadsereg, készítse el a katonák elfoglalták ezek az egységek nem különösebben járatos, gránát lábai között - és a harmadik emeleten ... minden elfogott Vlasov hitt. Köztük a volt rendőrök. Gyűlölet árulók volt könyörtelen is, mert a férfiak közül sokan 1944-ben és 1945 felkeresett elfoglalt, amikor az „új rend” vezették be a rendőrök, valamint a unit-a németek, hogy elpusztítsa a gerillák. Nagyon jellemző ebben az értelemben a történet, hogy a felderítők fogott a Dnyeper és az SS Vlasovite. És mindketten felakasztották, de Vlasovite lógott a lábuk ...

- Ukrajnában már volt viszonya. Közel Csernobil.

Cégünk a második szint dobták a fejlett, injektált csatába. Voltak szakasz oszlopokat.

Éjszaka esett. Ahead - a falu. Elöl akár három kilométer. És hirtelen extrém kunyhók - géppuskával. A szakasz élén oszlopok, így a két jó helyen és három másik megsebesült. Mi ez? Ha vannak a németek? Aztán egy láncot. Egy szakasz jött be a szélről, dobott gránát, géppuska állások. Vettünk őket minden nehézség nélkül. Vessen egy pillantást: a halottak között németek egy kicsit, főleg Vlasov. Három élő venni.

A századparancsnok volt a Kurszk. Főhadnagy. Ahogy emlékszem, egy magas, sovány, már a korban. Nos, talán harmincöt éve. Amíg van egy szakasz parancsolt. A Kurszk, az ő családja volt. Minden elveszett. A bomba sújtotta a házat. Felesége és három lánya - egyszerre. Ezt tudjuk.

A falu közepén, az füzek, három teherautó volt. Motors dolgoztak. Úgy néz ki, drapanut. A pilótafülkében egyik autó két lány. A Vlasovites voltak. De nem formájában, valamint a platishko.

Minden vezette be a házba. Én került, hogy megvédjük azokat. Ezért mindent láttam.

Jött a századparancsnok. Elölt búcsút jött. Gyermekeik vagyunk ott a faluban, és eltemették.

A foglyokat fel közvetlenül a kunyhóban, a fal mentén. A századparancsnok extrém Vlasov: „Hogy van, rohadék, mer sérti az esküt?” - „A fogoly volt. Elviselhetetlen volt. Sajnálom, „századparancsnok neki:” Megbocsátok „- és a homlokon, a TT !. Más: „Miért van rajtad egy német egységes” - „Sajnálom.” És a térdet lefelé. „Úgy néz ki, mint a németek, és csak görnyedt, térdre? Megbocsátok. " És ő - a homlokát. A harmadik az összes megrázza a fejét, minden fehér, mint a kréta. „És te?” Ő hallgatott. Csak hallani a vacogó fogakkal. „És megbocsátok.”

Aztán a lányok. Kezüket és lábukat is megy shake. A századparancsnok nekik: „Mit kaptál itt” És van egy TT egy tokba elrejti. Rage ez a fajta halt meg, de a keze remegett, nem a fegyvert a tokból nem esik. „Azt szolgálják őket?” - „szolgálni”. - „Ó, te elrejteni! Német alom! És ha neked kell szolgálni a vállalat? „-” mi szolgálja - mondjuk. - Csak, nagybácsi, elengedni. " A századparancsnok hallgatott, nézett rájuk. Pofa neki és ugorj. Nézek, rosszindulat még mindig játszik. „És hol vagy?” - kérdezi a tokba és heveder gombok már. Azt mondta neki: „Kurszk”. - „Valami. Ku-pc-ki-e?! "-" Igen, nagybátyja, Kurszk ". - „Nem! Nincs és nem is lesz a kurszki német kurvák! „, És előhúzott egy pisztolyt, és a két közvetlenül fel.

Ó, én szenvedett majd! Én sem élve, sem holtan.

A századparancsnok berúgott éjjel. Ahhoz, hogy a legjobb nem végzett a kosárba.

- Volt egy eset előtt kényszerítve a Dnyeper.

A cserkészek hozták vissza a nyelvünket. És a lakók magukkal hozták saját, a német formában. Vlasov. És hol elkapta? Azt mondják Babeshko néhány rejtőzik. Német volt az SS-hadosztály. Egy szót sem belőle nincs kihúzva. És felakasztják őket, mind a közeli székhelye az ezred. Német - nyakát. A Vlasovite - lábak. Sokáig azt, fejjel lefelé lóg ki. A német azonnal megnyugodott. És ez már régóta él.

- Valahogy emlékszem állt az átkelés. Nem emlékszem, hogy mi folyó volt. Ott, a Kelet-Poroszországban. Felé hajtott, fogságban tartott oszlopra. Megvárjuk magatartásuk.

És hirtelen az egyik oszlop bukkan fel nekünk: „Elvtársak, hagyja, hogy a füst!”

Szakaszparancsnok volt egy tengerész, ő volt a neve Ivan Nikolaitch. Évek, talán azért, mert az ő harmincas évek végén. Mi, a fiatalok, úgy tűnt, a régi. Mi a nevén szólította. Nézd, mi Ivan Nyikolajevics azonnali automatikus váll - és fen meg! És rögtön esett. És Ivan Nyikolajevics egész főtt! És továbbra is, és valószínűleg ez vezetett sorban. Ugrott Guard: „Mi az. Ki lőtt?! „És mi tolt Ivan nikolaich az ő oszlopban:” Én nem tudom, ki. A nem lő. "

És akkor, amikor a másik oldalon a folyó odament, és megkérdezi: „Jól van ez, Ivan Nyikolajevics,” - „Ezek az elvtársak - mondta - az egész család lőtték a Pszkov régióban.”

- Poznan a szakaszparancsnok ütközött egy géppisztollyal. Előmozdítása mentén házakat. Rendes utcai harcban. Jól haladnak. Ha a németek indul forgatás, azonnal - minden hordó. Srácok csökken, dobjon egy pár gránátot, majd elment. És akkor - szedtünk ... Forward - egyetlen lépésben. Cut, fattyú, hosszú sorok. És lőni pontosan, szakszerűen. Alig emberünk felemeli a fejét, vagy gurul az oldalra, az útburkoló vasúti, nézd, már egy vértócsában fekvő.

Mi mászott el és kezdett az oldalán. De még mindig nem megy a nagyon géppuska. És akkor nem dobja a gránátot - egy fal. És halljuk, milyen közel teljesen, itt, a fal mögött, lüktető. Hogyan lehet ez? Aztán kitört a falon keresztül, visszamászott, és megragadta ezt a lövész. Kiderült Vlasovite! Csíkok a hüvely - ROA. Orosz Felszabadító Hadsereg. Mi fogott ez a „szabadító” húzta. A második szám az ő német volt. A fiúk azt azonnal lelőtték. És ez húzta a hetedik emeleten, és leesett. Amikor szorult az erkélyre, és tudta, hogyan kell sírni! Valami próbál mondani. De ki fogja hallgatni, amikor feltette oly sok gyerek?!

- A századparancsnok ad nekem egy feladatot: „Látod az árkok előttünk?” - „Értem.” - „Végy két felderítők, és ellenőrizze, hogy kik ők - a miénk, vagy a németek.”

Mi már haladt előre, vezette a németek és lefeküdt a az erdő szélén. Továbbá úgy döntött, hogy nem fut, mert a szomszédok mögött. És a könyök kapcsolatot a szomszédokkal nem tud veszíteni a támadás: támadás a lágyék, levágta, így a gyűrűt.

Gyerünk. Miután a gránát a levegőben még mindig érdemes a bűz és a füst. Rossz látási viszonyok.

Mi viszik el a lövészárkok százötven méter. Megálltunk. Amíg az árkok, amit parancsolt, hogy teszteljék már körülbelül száz méter maradt. Halljuk akkor - az orosz beszédet. Kiabálva: „Gyere ide!” Elkezdték szándékos: először is, azt vettük észre; Másrészt ott van a mi. Menj tovább nincs értelme. Azok, látod is rájött, hogy mi lehet visszafordulni. És akkor onnan - egy hosszú sorozatot. Lövés a fegyvereket, és a „Maxima”, és RAP, és minél több Goryunov, nagyon eltér a német MG. Shot csak ki MG. Ez több, gyorstüzelő, és a hang is szűk. És azonnal leesett az egyik a felderítők, aki ott állt a közepén. A golyó ütötte a bal oldalon a mellkas. Azonnal meghalt.

Mi fordult, és rohant az árkok. Futottam vilyugami törekedjen nem veszik. Egy második hírszerző tiszt esett és feltérképezett. Megszökött mászik. Elértük a szakadékba. Van egy golyó nem értük őket.

Azért jöttem, hogy a cég parancsnoka. Ő számolt be: igen, azt mondják, és így tovább. A századparancsnok: „Hogyan leadott társ?” Ő küldött egy orvos. Medic bejárt scout. Hamarosan jött vissza: „Ő meghalt. Telitalálat a szívbe. " A századparancsnok kétséges gondolta dobtunk egy sebesült bajtársa. Nem, nem lett volna sebesült maradt a semleges zónában.

Aztán másnap reggel, mi kiütötte őket a lövészárkokban. A fiúk feltérképezett oldalra, és dobott gránátot. A meggyilkoltak voltak német greatcoat és a miénk, a Vörös Hadsereg, a jelvényei a POA.

- Volt egy mesterlövész puska. Lövök is.

Álltunk Königsberg. Töltöttük az éjszakát a pincében egy düledező törött haza. Függöny köpenyt, és elaludt. Rose reggel. És egy felderítő, Victor Şişli ilyen merész fickó, feszített, és azt mondta: „Nos, fiúk, egy álom álmodott ma. Vagy meghalt, vagy obserusya. "

Délután egy mesterlövész puska mentem a semleges zónába. Napot töltött, és soha nem lőtt. Voltak napok, mint ez - nem a németek! És ez lett sötétedni. Tudtam, hogy a változás nem fog, és kezdett visszatérni. És meg kell hagyni a neytralke csendben, észrevétlenül, és még a fly-take. A másik oldalon is, fiúk éber figyel minket. Nézem a német oldalon: Mi ez? - a mi futni a miénk! Shout! Káromkodás! „Állj! So-rassyakoy. „Gyorsan fedetlen ránézésre látszott: Hát ez mi Vitya Shishlov fut! Őt szeretem valaki a gyalogság. Ruházat - gyalogos. Anya, zárkóznak fel. Mi folyik itt, nem értem. Nézd körül Vitya. Úgy kezdte megközelíteni. De akkor, ha a füst! Minden ősszel. Aztán rájöttem: Victor Shishlov gránát felrobbant.

Miután a fiúk azt mondta: bemászott semleges, mint, valószínűleg néhány gyűjteni trófeák ... És Vlasov neki, és megragadta. A mi formában voltak öltözve.

És hol volt a bolond, szenvedett. A háború már véget ért.

- Ott születtem, a falu Nagy Sambor Konotop kerület Sumy régióban. A hadsereg azt állították össze 1939-ben. Egy évvel később küldtek Podolszk kézi- és géppuska iskola. De sem a lövő sem a lövész nem tettem. És lettem tartályos. És nem csak egy tartályhajó és egy technikus hadnagy. Háború kezdődött a parancsnok a felderítő 1h th külön felderítő páncélozott zászlóalj.

Sztálingrád után, nyár negyvenharmadik voltunk keretében átadott Sukhinichi. Mielőtt Sukhinichi vasúton. Mi rakodni, és folytatta az egésznek - a Duminichi a Zhizdra a Lyudinovo. Elmentünk a forrás. Készen áll a nagy csata. Orel-Kurszk és kinyúlt Zhizdra.

Találták magukat az Eagle.

Lépett a sorrendben: tudjon a nyelvet. Alakult egy csoport ment a páncélozott járművet. Aztán gyalog mentünk. A németek már visszavonult. A gyalogság üldözte őket.

Hamarosan megosztottak voltak. Egyedül maradt.

Átmentem egy csoportja a katonák. Arra kérem őket, akik azt mondják, és honnan? Azt mondták: ilyen és ilyen. Megyek tovább. Felé a másik csoport. „Srácok! - sírok. - A németek sokkal „Megálltak ?. És hallom: zalopotali német. És - nekem. kezem zsibbadt, láb zamleli. A németek! Szóval, azt hiszem, elment a nyelv, és a legtöbb most egy kötél vezető ... És a fej jól működik. Machine? Machine mögött. Késő van. Gun? Pisztoly az övet. Késő van. Kikapta a kést, és egyik elől, ütött a mellkasban. Aztán újabb és újabb hasukat utasítani. És három emelte a kezét. Ők visszavonult a törött darabokat. Elvesztettük. A foglyok között volt egy tiszt.

Mikor hozta őket, és beszélt a harc az úton, a zászlóalj-parancsnokság nem hitt. Hallgatott a jelentésemet, nevettem. A rabok azonban azonnal küldeni a székhelye az ezred.

De amikor harcoltam már a 1. Ukrán, ez volt a helyzet.

Mi volt a felvonulás. És hirtelen láttuk előre: felé kiterjesztett első mozgatható tankok és gyalogság. Nos, van ... A tankok és gyalogság - egy szörnyű dolog. Hamar világossá vált: néhány tartályok - mi! „Harminc”, vezette a német gyalogság. És ez a német gyalogság is, nem volt teljesen német ...

Elkezdtük, hogy segítsen nekik.

Kiszálltam a tartályból, és elkezdett üldözni egy német. Elkaptam. És azt mondta nekem - az orosz! Ez matyuzhinoy! Elvittem a székhelye a Uhar. Ő már vezetett. És akkor megkérdezem: „És te hogy vagy?”, Kérdeztem tőle, hogy miért. Most itt van a büntetés maga. „Mivel a Sumy régióban” - mondta. Azt mondta neki: „Nos, akkor jó, szomszéd!” És az öklét - a szemek között. Így hát többé emelkedett.

És a mellette álló a főnök: a parancsnok a testületek és a dandárparancsnok. Ekkor történt, hogy elhiggyék, hogy én vagyok az Eagle elvesztette hat a németek. Ismersz engem. „Ó, - mondják - ez maga a hadnagy, aki a németek az úton?”

Silenko voltam akkor. Fiatal, egészséges. 106 kiló! Próbálja megállítani ezt!

- Mi már Magyarországon. És valahol a kisvárosban is akadt olyan erős német ellenállás. A héten már elment könnyen. A német nem tartják különösen tartós. Gyere, kattintson foglyok ragadni - és azon túl. nem voltak veszteségek. És itt a szikla a sötétben ütközött ...

Bute fegyvereket. Géppuska és aknavetôk - nos, csak egy fal! Bízunk ment a rohamosztagosok. Száll az első sorban a német hátul egy vagy két percig dörgött. Fedett tüzérségi találat. Nos, azt hiszem, most könnyebb lenne. De hol van! Dobogó és a dobogó PTI.

És itt már emelt. Roth ment. Saját szakasz ment is. És a puska cég idején időszakának kezdete nyereség adott néhány T-34-esek. A szakasz két „Harminc” kapcsolódnak. A tankok a gyalogság előre jó. Először is, amikor emelkedik, és megy, nekik ezeket a páncélozott Hulk, elrejtheti a golyókat. Másodszor, meg kell csak amennyiben nyilvánvaló ellenség géppuska, hogyan juthatunk el oda, majd elrepült pár repesz. És mi szabadon, hogy menjen tovább. Nem volt negyvenegyedik évben.

Mentünk a tankok. És hamarosan áttörte a védelmet. De aztán, nézd, a két tartály eltűnt. Ment rendben. És akkor a szünetben meggyújtá egy „Harminc”. Valahol a támadó zónában a harmada szakasz. Világos tehát tört. Aztán felrobbant. Tartályok olyan ritkán éget. És akkor, mint egy fáklya. És valahol, és elindult a tankok.

Elmentem, hogy megtudja, mi történt. Szükséges, hogy továbbra is előre, és a szakasz maradt támogatás nélkül.

Mi futott egy csatlakoztatott egy fiatal Peter Markovic bereznyachok. Ah, itt vannak, mi tartályok. Azonnal észrevette: ez valahogy furcsa. Heap. Öt vagy hat zsúfolt.

Match. Két „Harminc” a sarkon. És ott tartályos szorítva hat németek. Mi jön közelebb: nem, ez nem a németek, mert mind a hárman, a Kalmyks, a szeme összeszűkül, a sztyeppén. Itt felismerjük sebeiket: ROA. És ennyi.

I - hadnagynak-katonák. És ott állt egy fegyvert. Face a gonosz - nem jön ... Meglátott: „Most, hadnagy fogunk beszélni ezen, és megy tovább.” - „Kik ezek?” - Kérdeztem a katonák. „Miért, anti-számítás. Pasha Fomin égett. Hét kagyló tüzelt. Az egész legénység meghalt. " - „És mit fog csinálni velük?” - „És most fogunk dönteni.”

Körülbelül egy tartályhajók. Gyalogság nem. Vlasov sikerült kiütni csak egy a tank. Az eszközök azonnal eltört, és elhajtott magukat, és Bereznyak. Íme néhány közülük a tartályok és rohant. És mi fogott.

„Mi, bőr, - mondja nekik, hadnagy. - Pasha Fomin Mondom igen, és így nem fogok megbocsátani. " És akkor az egyik Kalmyks vigyorgott egy gonosz, valami a maga módján, és sírt annyira ügyesen futott a hadnagynak, hogy senki és nem volt ideje kitalálni. Mint egy macska. Hadnagy megmentette a seggét. Hozzátette csomagtartó. Felállt. Face vér borította. A hadnagy felemelte a puskáját, és átvette a sorban. Minden és zuhant. Kivéve egy dolgot. Ez - az orosz. Álló némán, kezét csökkent. Arca fehér, mint a kréta. Nagyon fiatal. „És te, - mondja hadnagy - is velük” - Silent. Egy hadnagy, és azt mondta: „lövök. Pasa ". És akkor azt mondja, „lő, hadnagy. Azt tudom, mi lesz. " - „Valószínűleg van egy anya? És az apa? „-” Igen, - mondja - egy anya és apa. " - „És akik várnak? Német bőr? Jobb, ha hagyjuk őket úgy gondolja, hogy eltűnt. " És a többi lemez mellkasán ...

Kapcsolódó cikkek