Naadym Szövetsége Tuvan nemzeti küzdelem - khuresh

Nemzeti birkózás „Hүresh”

Nemzeti birkózás „hүresh” a „highlight” Naadym. On „khuresh” Naadym jön a legerősebb birkózók Mongólia, Belső-Mongólia, Buryatia és más régiókban.

Generációról generációra, a harcot gazdagodott új és új elemek folyamatosan bonyolult, és végül váltak rendkívül népszerűvé az emberek között. Ugyanakkor a jobb harcosok és a jelmezek. Ha korábban voltak rövid köpenyek széles nadrág, később már illeszkedő sportos nadrág, szigorodtak a biztonsági öv, és egy rövid kabát, hosszú ujjú, amely csak a hátán egy harcos, így a mellkasa csupasz.

Győztes a „hүreshe” örömmel köszöntötte a rajongók, ő átveszi a repülő sas. Előfordul, hogy a második tegye a győztes egy maroknyi egy darab sajtot, amit kellett volna, hogy megpróbálja, és dobja a maradványait különböző irányokba, hogy a rajongók. Az mit jelent ez a rituálé etetés harcos hegyi szellemek, és ez együtt jár a legkorábbi szakaszában a történelem Naadym - nevezetesen, generikus áldozat tiszteletére szellemében mester a terep, az ősei a nemzetség. Hajlékába a szellemek a hegyek tartották, ezért, és a helyszín volt Naadym hegyekben. A tetején a hegy, ahol volt ovaa - pogány templom tiszteletére a törzsi szellem tette az áldozat rituális szertartásokat, majd ünnepek és a sport.

Nem kevésbé népszerű része Naadym a lóverseny, ahol a sebesség és állóképesség tesztelik lovakat. Check távolságok különbözőek - 15-40 kilométerre, attól függően, hogy milyen korú a ló. Riders lovak gyermek 5-13 év. Díjakat adnak mind a versenyzők és a lovasok. A ló, amely az első a maga faji és megmutatta a legjobb időt az elsők között lovakat más fajok, kapja a címet „Chuguruk-Dorug” (vadgesztenye), és a többi a nyertesek, így a cím a „Syyn-Kara” (ló, gímszarvas), „Chuguruk -Sarala "" Aesir Kara „(fekete fej), és így tovább. d.

Íjászat közötti távolság az öv játszótér (haraachygay), és helyezze a nyíl állították lépésekben 100-150. Szorosan tekercselt övek speciálisan elhelyezett közel egymáshoz úgy, hogy a gém nem repült közéjük. Négy számok (öv), amelyeket az első látásra, és a központ feltétlenül válik a főalak - „churek” (Szív). Ez egy nagy méretű alakja, szőtt különféle drága övek és kis pántok.

A második fajta felvételi eltért az előzőtől, hogy a cél nem volt öv, és a cél, és a köztük lévő távolság, és a lövő sokkal - 200-300 lépéseket. A célt szolgálta lóg a bőr formájában fehér kecske futó állat. Az a játékos, aki több alkalommal sújtotta a mellkas a cél bőrt.

Előfordul, hogy a cél szolgált zsemle, kecske letekerte elhelyezett emelt helyzetben, hogy ha lesz visszaszorítását.