54 100, hogyan kell bekapcsolni kihívásokat lehetőséggé, blog kiadó „Mann, Ivanov és Ferber”

Képzeljünk el egy olyan világot, ahol nincsenek problémák. Felébredsz reggel, és akkor ... minden rendben van: te szép, kedves és vidám, tele van szeretettel, erőfeszítés, a pénz, a világ összes problémáját megoldják. Tedd meg szeretteit minden jó, és a szomszédok is. Még a szomszédok szomszédok mind kiváló. Senki, aki nem küzd, és mindent végre, ára csak akar. Utópista, nem? Képzeld el, milyen unalmas lenne egy olyan világban élni gond nélkül. És ma fogunk beszélni, hogyan kapcsolja őket lehetőségeket.

Egyszerű mérővezeték

Egyszer beszélgettem egy meglehetősen sikeres üzletember. Volt saját gyárban a termelés a bútorok. És a közepén interjúnk vele, és hívja, és azt mondják, hogy egy üzem teljesen elromlott miatt bizonyos problémákat. Persze, azt várom, hogy elkezd hányni, dobni, és számít - elvégre termelés csökkent. És halkan mondta az asszisztensének: „Hú, milyen interesnenko! Lássuk, milyen ajándékot szeretnék, hogy ezt a problémát. "

A végén, akkor megszűnik néhány nap ezt a problémát, és a végén, jött egy új módszert, amely lehetővé tette számukra, hogy optimalizálja a gyártási. Később, az üzletember azt mondta: „Minden alkalommal, amikor van egy probléma, és megoldani, akkor lépjen a következő szintre. Nagyon gyakran a probléma hozza ajándékokat. Például, köszönhetően a nem műhely, megtanultuk, hogyan lehet csökkenteni a költségeit a gyártási folyamatot. "

Azt vettem észre, hogy az emberek két csoportra oszthatók: néhány érzékelik a problémát, mint egy probléma, míg mások - mint akadály. Például a legtöbb ember, aki elért valamit, soha nem panaszkodott a korlátozott erőforrások - mint a hiányzó pénzt, időt. Úgy érzékeltem problémát jelent problémát. És a második típusú - és vannak 95% -a 100 - Lehetővé teszi, hogy hagyja abba a probléma maga.

Ez egy másik történet. Két barátom, aki elolvasta a szöveget a Szabad írás, amely megváltoztatta az életét barátom Ruslan (írtam erről itt), úgy döntöttünk, hogy próbálja ki a szabad írás megérteni magad. Mindkettő azt mondta: „Azt akarom, hogy megértse magát és megváltoztatja az életed!”. Ugyanakkor, a két „probléma”: a család, a gyerekek, a mindennapi életben, és így tovább.

Néhány hónappal később a két találkozott. Az első azt mondja: „Ó, én nem. Korai ébredni, majd egy órát, hogy tegye meg a gyermeket az óvodába, aztán megyek dolgozni, főzni a vacsorát, és összeesik. Nem tudom, hogyan kell élni!”.

És a másik válasz: „Én is már régóta gondoltam, hogy hol találja az időt. És akkor eszembe jutott, hogy meg lehet kérdezni a szomszéd, nyugdíjas Valentina Petrovna, hogy azt a 200 rubelt naponta szorult gyermekek óvodába. Úgyhogy mind 1000 rubel egy hétig „vásárolt” a 5 ingyenes órán szentelt Free írásban. Ő segített eldönteni, hogy hol szeretnék csinálni igazán. És most azt kell vizsgálni, hogyan lehet a „menekülési” a gyűlölt munkát. "

Itt kétféle megoldás! Úgy tartják, hogy a 100% -os, csak 5% -a az embereknek elérni valamit. És ez nem csak azoknak, akik reagálnak a korlátozott erőforrások és kérdések, mint az üzletember: „Wow, milyen interesnenko”.

Miért nem valaki mondani ezt 20 év múlva?

Én is, mint például az, hogy a könyvében: „Miért nem mondtad el ezt a 20 éves,” Stanford professzora Tina Seelig. Azt mondja a történet egy lány, aki mozog az egyik lakásban a másik, de ő nem volt pénz a rakodók.

Ő vezeti a meghatározása a vállalkozás, amit igazán szeret, „Entrepreneur - az a személy, aki mindig részt vesz a témák meghatározásának, alakítja át őket lehetőségeket, és megállapította, kreatív módon, hogy a korlátozott források elérése a cél.”

Ez az ötödik eleme az összes vezetők. Az igazi vezetők soha nem mondják, hogy „nincs pénz, idő, lehetőség, gazdag papa, kapcsolatok, oktatás, tehetséggondozás.” Jönnek fel kreatív módon megoldani a problémákat.

Ez a szabadság születik körét és korlátait. A rövidebb futamidejű, annál többet lehet kapni a „ajándék” a problémát. Egy interjúban szerző JK Rowling azt mondta, hogy ő írta a „Harry Potter”: „Volt egy kislánya a karjában. És sétáltam a városban egy kocsi, és várta, hogy elaludt. És amint elaludt, én söpört egy golyó a legközelebbi kávézó és firkált. Azóta úgy tűnik, soha nem volt ilyen eredményes. "

Szeretem ezt a történetet, mert ismét azt bizonyítja, hogy az, aki azt akarja, hogy - keresi a lehetőségeket. És aki nem akar - kifogásokat. Teljesen biztos vagyok: mindenkinek elegendő forrással, hogy mit akar. Ami fontos, hogy válaszoljon a kérdésre: „Mi egy ajándék szeretnék bemutatni ezt a problémát?”.

100 módon megváltoztatni életüket

Kapcsolódó cikkek