Kézilabda - játékszabályok

Golf Kézilabda

A játék zajlik egy zárt szobában egy téglalap alakú terület mérete 40x20 m. Körül a platform legyen a biztonsági zóna legalább 1 m mentén vonalak és legalább 2 m a gólvonal mögött. Hosszú telekhatáron nevezzük oldalvonalakba, rövid # 0151; kapu vonalak vagy kapu külső vonalak. Minden vonal része a terület, hogy maguk közé. A szélesség az összes rácsvonalak 5 cm.

Mind a kapu vonalak szomszédos célterületen vonallal határolt hajtási él a következőképpen hajtjuk végre: közvetlenül szemben a kapu a parttól 6 méterre a gólvonal végezzük vele párhuzamos vonal 3 m hosszú végei ezen a vonalon is csatlakozik a külső vonalak kapu ívei sugarú 6 m. a központ a belső sarka a kapufák.

A távolság 3 m-re a külső határát a célterület vonal párhuzamos a szaggatott vonal végezzük szabad dobja. A hossza az egyenes szakaszok és a közöttük lévő távolság 15 cm.

Szemben gólvonalon, vele párhuzamosan, a parttól 7 méter a védelem tartotta a 7-es vonal hossza 1 m.

Szemben gólvonalon, vele párhuzamosan, a parttól 4 méter a védelem tartotta a kapus visszatartó vonal hossza 15 cm.

Mid-oldalsó összekötő vonal a központi vonal.

Része az egyik oldalvonal a középvonaltól a távolság 4,5 m-re is nevezik vonalak helyett az egyes csapatok. Cseréje jelzett vonalakat határvonalakat futó derékszögben az oldalvonal és a folyamatos, 15 cm-re mindkét irányból.

A központ minden gólvonal kitűzött cél. Ezeket biztonságosan kell rögzíteni. Belső méretek kapu. Szélessége 3 m, magassága 2 m kapufa és a keresztléc van, hogy egy négyzet alakú keresztmetszete egy oldala 8 cm, ahol a hátsó széle kitámasztók egybe kell esnie a külső széle az alapvonalon. Kapufa három látható a platform oldalán kell festeni felváltva két kontrasztos színek, a háttér. A kapunál a rács legyen.

Kézilabda labda bőrből vagy szintetikus anyagból. Meg kell kerek és nem csúszós, fényes. Jelenleg 3 méretű kézilabda gól:

1. Kerület 50-52 cm, súlya 290-330 g csapatok a fiúk és lányok 8-12 éves korig 8-14 éves
  2. Kerület 54-56 cm, súlya 325-375 g női csapatok több mint 14 éve, és a férfi csapat 12-16 éves
  3. Kerület 58-60 cm, súlya 425-475 g férfi csapatok több mint 16 éve

A csapat áll 14 ember, ebből egyidejűleg a bíróság nem lehet több, mint 7, és a többi tartalék. Az egyik játékos a pályán a kapus. A játék kezdetén minden csapatnak rendelkeznie kell legalább 5 játékos. A helyettesítő bármikor be a bíróság, miután elhagyja a játékos, aki rajta. Ebben az esetben keresse fel a webhelyet, és hagyja, hogy a játékosok csak a csere a parancssorban.

Amellett, hogy a játékosok, a csapat állhat akár 4 hivatalnokok tenni a scoresheet. Az egyik ilyen tisztviselők hivatalos képviselője a csapat, amelynek joga van fellebbezni a titkár, időmérő és esetleg a játékvezetők. A hivatalos képviselője a csapat is felelős azért, hogy a padon, és a bíróság járt csak olyan személy jogosult erre.

A bírók, a titkár és az időmérő

A mérkőzés szolgálja a két egyenlő játékvezetők. Vita esetén a döntését a zsűri együtt az ülés után. Ha a bírók egyetértenek értékelésénél jogsértés előírt különböző szankciókat, szigorúbb is.

A bírák munkáját a titkár és az időmérő, akik az asztalnál sor helyettesítések csapatok.

Az időtartam a játék

Gyufa felnőtt csapat két-két részre 30 perc, 10 perc szünetet. A szünet után a csapatok átáll az oldalon. Ez a további időre lehet rendelni hogy meg kell határozni a győztes # 0151; kétszer 5 percig 1 perces szünetet. Ha az első hosszabbításban nem merült fel a győztes, majd 5 perccel később kijelölt második további időt azonos körülmények között.

Visszaszámlálás alatt sem szakadt meg rövid megállások játszik. Ha szükséges, hosszabb megállás bírók tudja megállítani a stoppert. Különösen abba a stopper szükséges eltávolíthatja a lejátszót, a tanácskozáson.

Minden csapat egyszer jobbra a fél, hogy egy 1 perces time-out olyan hosszú ideig is megáll a stoppert. Time-out lesz megengedett, hogy ha egy csapat a labdát.

• A játékosok dobni, fogás, nyomja, és állítsa le a labdát használja a kezét, fejet, a törzset, a comb és a térd;

A játékos a vörös forma átlépte a határt beszállózónába ugrani, és dobja a labdát. Az egyik játékos fekete egyenruhás belép a cél terület, amely sérti, de nem lehet büntetni, ha az elkövető nem kapta ezt az előnyt

• A játékos fér el több mint 3 másodpercig, és legfeljebb 3 lépést vele, majd meg kell adni a labdát egy másik játékos, dobja neki a labdát, és ne üsse a földre;
  • Touch pad a cél terület csak kapus megfelelő parancsot. Azonban a határátlépés kapu területén egy ugrás megengedett;
  • Megadjuk az engedélyt ki a labdát az ellenfélnek egy nyitott kéz, hogy ellenőrizzék a mozgás az ellenfél hajlított kezet vele a kapcsolatot, hogy blokkolja az ellenfél testét;

Gesztus a bíró, egy figyelmeztetést a passzív játékot. Miután ez a jel a csapat meg kell kezdeni aktívabb, vagy ellene lesz szabad dobás

Ellenőrző ellenfél hajlított karok

• Nem játszhat a labdát passzívan nélkül látható támadásra;
    • Gólt lőnek, ha a labda teljesen áthaladt a gólvonalon, és ezzel egyidejűleg a támadó csapat megsértett egy szabályt, és a bíró nem adja meg a jelet, hogy hagyja abba a játékot. Bírák levonhatja a cél, ha a labda nem ütközik a kapu eredményeként külső beavatkozás, de volt, hogy oda anélkül, hogy ezt a beavatkozást.
    • Match nyert a csapat, több gólt, mint az ellenfél. Döntetlen megengedett, de ha szükséges, azonosítja a győztes egy játék lehet hosszabbítás, és ha szükséges, # 0151; Series 7-es dobás.

• A kapus nem tudott visszatérni a cél területen a labdát;
    • A kapus nem tudta, hogy a cél területen, érintse meg a labdát, aki külföldön.

Szabályzat kézilabda leírni öt standard tekercsek használt a játék elején, és folytatni, amely után a különböző helyzetekben.

arccal

arccal # 0151; módja annak, hogy indítsa el a játékot, és újra, miután egy elhagyott célokat. Az egyik csapat lesz jogosult a bedobás le az elején az első félidő eredményeként a sorsolás, a másik csapat végrehajtja a dobás már a második felét. Throw elhagyott gól után a csapat, hiányzott a labdát.

A játékos a dobást-off legyen a központban az oldalon. Egyablakos játékosnak kell lennie a középső sorban, a második # 0151; középvonalában vagy mögötte. Dobás elvégzése a játékvezető síp 3 másodpercig bármely irányba. Throw tartják venni, amikor a labda elhagyja a játékos kezében.

Más csapat játékosai a dobó kell lennie a saját térfelén a játékvezetői sípot. Riválisok a dobás csapatnak kell lennie a saját térfelén egy tekercs elején a játékrész, és amikor dobás után a pályáról cél lehet bármely részét a helyszínen. Azonban a távolság a játékos és a dobás riválisok semmiképpen nem lehet kevesebb, mint 3 m.

Bedobás oldali vonalak

Bedobást oldalvonalakba végezzük az alábbi esetekben:

1. A labda teljesen keresztbe oldalvonalára # 0151; dobás elvégzése, ahonnan a labda áthaladt a vonalon;
    2. A labda teljesen áthaladt a gólvonalon külső, és az utolsó, aki szakterületén megérintette védekező játékos # 0151; dobás találkozásánál a oldalvonal a külső kapu vonalat;
    3. A labda megérintette a mennyezet vagy szerkezetek a föld felett # 0151; dobja ki kell venni a hely helyéhez legközelebb eső megérintette az oldalvonal.

Dobd végre rivális csapat, amelynek játékos utolsó érintette a labdát. A gurító játékos az egyik lábát oldalán sorban, a helyzet a második láb nincs szabályozva. Az ellenfél a dobó a játékosnak kell lennie legalább 3 méterre tőle, és ha a vonal a cél területen zajlik kevesebb, mint 3 m-re a helye a dobás # 0151; lehet helyezni közvetlenül a sorban.

kapus vetítési

kapus vetítési meghozatala, ha:

1. A labda teljesen áthaladt a gólvonalon külső, és az utolsó megérintette a védekező kapus vagy bármelyik játékos a támadó csapat;
    2. Egy támadó játékos belép a cél területen, vagy hozzáért a labdához, hogy gurul, vagy hazudik a cél területen;
    3. Kapus átvette az irányítást a labdát a cél területen, vagy a labda belsejében a cél területen;

Dobd a kapus a védekező csapat. Kapus az dobó kell lennie a cél területen, és küldje el a labdát úgy, hogy átlépte a kapuelőtérvonalat vonalon. Throw tartják venni, amikor a labda teljesen áthalad a cél területen sorban. Rivals lehet közvetlenül a cél területen, de nem szabad megérinteni a labdát, amíg a stáb nem kerül végrehajtásra. Cél, elhagyott a saját kapu után közvetlenül a kapus-dobás nem számít.

szabaddobást

A szabaddobást kell kijelölni megsérti a szabályokat, valamint egy módja újraindítani a mérkőzés leállítása után, akkor is, ha nem volt megsértése. A szabaddobást azon a csapatnak, amely ellen a szabályokat megsértették, vagy aki irányította a labdát, mielőtt a játék megáll. Ha hozzárendel egy szabaddobást ellen birtokló csapat, az ő játékos azonnal engedje el a labdát, vagy tegye le a földre. A szabaddobást végre egy hely, ahol volt egy megsérti a szabályokat, vagy ha a labda volt a játék megszakításakor volt. Ha a dobás kell végrehajtani, ahová a parancs területén a cél, teljesítő dobás, vagy határolt területen egy sor szabad dob rivális, akkor azt is végrehajtja a legközelebbi pont kívül ezeket a zónákat.

Szabaddobást venni anélkül, hogy a játékvezetői sípot. A versenyzők legalább 3 méterre a játékos végrehajtó a dobás.

A játékvezető mutatja, egy gesztus, hogy melyik irányban nevezték ki a találkozó egy szabaddobást.

7-es dobás

A 7-es dobás

7 méteres ítélnek, ha az eredmény a tiltott akciók a játékosok, vagy hivatalnokok az ellenfél, valamint az intézkedések a jogosulatlan személyek vagy vis maior csapat elveszti a lehetőséget, hogy dobja a helyes cél. Megsértése büntetendő 7m dobás bárhol előfordulhatnak pad.

Ahhoz, hogy a hívek lehetőséget, hogy hagyjon fel a kapu közé tartozik különösen:

• Megtalálása egy játékos a labdát az ellenfél kapujába sor területen, az ellenfél már nem lehet a megengedett módon, hogy megakadályozza őt elkövető a lövés a cél;
    • Kilép a játékos a labdát az egyik az egyik kapus ellenfél;
    • lövés kimenet a cél területen, amikor egy játékos kezében a labda szabad dobni az üres hálóba.

A dobó 7 méter soronként a parttól nem több, mint 1 m-re ez érintése nélkül a vonal. A lövés között helyezkedik el a gólvonalon, és a kapus korlátai. A többi játékos mögött találhatók sorban a szabad dobni, a versenyzők dobja végző játékos nem lehet kevesebb, mint 3 méterre kell lennie. A játékosok a dobás csapat nem érintheti a labdát, miután a dobás, amíg a labda megérinti az ellenfél vagy a cél.

Szabályok 3 típusú személyi büntetés:

• figyelmeztetés;
    • Removal 2 percig;
    • Kizárás.

Ezeket a szankciókat lehet rendelni mindkét játékos és a csapat hivatalos.

figyelmeztetés

Figyelmeztetés kíséri bemutató sárga lapot

A figyelmeztetést kapnak szabálytalanságért egy olyan ellenfél ellen, vagy sportszerűtlen viselkedés miatt. A figyelmeztetés kíséri a bemutató egy sárga lapot. A maximális figyelmeztetések száma egy játék:

• játékos # 0151; 1 figyelmeztetés;
    • Minden játékos egy csapat # 0151; 3 figyelmeztetés;
    • Minden hivatalos az egyik csapat # 0151; 1 figyelmeztetés.

Amikor elérte a maximális számát figyelmeztetések további jogsértések vannak rendelve magasabb szankciókat. Vigyázat szintén nem nyújtottak be egy játékos már eltávolították ezt a játékot 2 percig.

2 percig eltávolítása

Bíró gesztus jelző eltávolítása 2 perc

Eltávolítása 2 percig kell kiszabni megsértése fenyegeti az ellenfél egészségét, komolyabb sportszerűtlen viselkedés a padlón extra játékos, a beavatkozás helyettesítő játékos sportszerűtlen magatartása távoli játékos. Ezen túlmenően, a büntetést kap a kevésbé súlyos megsértése, ha a játékos vagy csapat hivatalos megkapta a maximális számú riasztást.

Removal kíséri gesztus a bíró # 0151; a kezeket két ujjal kihúzta magát. Ebben az esetben a büntetés kizárt játékos elhagyja a bíróság 2 percnyi játékidő, a csapat játszik ezúttal hiányos. Kizárt játékos a padon a csapata. Az alkalmazás e büntetés a csapat hivatalos, továbbra is a padon, és az átmeneti időszak eltávolítását szolgálja az egyik játékos.

A harmadik 2 perces felfüggesztését a játékos mérkőzés közben magában foglalja az automatikus felfüggesztését. Minden hivatalos egyik csapat kaphat csak egy 2 perces felfüggesztést, a további jogsértések büntetendő eltiltás.

diszkvalifikáció

diszkvalifikáció # 0151; eltávolítása a játék

Való eltiltásról súlyos szabálysértések, komolyan sportszerűtlen magatartása miatt. Abban az esetben, különösen a durva szuszpenziót rendellenességek ez kíséri írt egy jelentést, hogy a megfelelő sportolási szerkezetét. Kizárás is oda, ha a játékos harmadik 2 perces felfüggesztést egy játék, vagy ha a csapatvezetők kap egy második 2 perces felfüggesztést a játék során.

Kizárás mellékelni kell egy piros lapot. A kizárt játékos, vagy el kell hagynia a bíróság és a helyettesítési terület, és nem a jogot, hogy nem tart fenn kapcsolatot a csapat, amíg az a játék végéig. Kizárás mindig kíséri egy 2 perces felfüggesztést. 2 perc elteltével felfüggesztés utáni parancs visszaállítja számbeli összetételéről.